Paweł Faraś został Młodzieżowym Mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów - fot. Jan Rozmarynowski

Podnoszenie ciężarów: 3 medale legionistów na MMP

Paweł Faraś został Młodzieżowym Mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów. Mistrzostwa rozgrywano od piątku do niedzieli w Gdańsku, a rywalizowali w nich zawodnicy do 23 lat. W zawodach wzięło udział trzech legionistów i dwie legionistki. Do Warszawy nasi zawodnicy wrócili z trzema medalami. Brązowy medal wywalczyła Małgorzata Daszkiewicz, a srebrny Malwina Grądzka. Szóste miejsce w kraju wywalczyli w swoich kategoriach wagowych Krzysztof Stępień i Miłosz Świder. Walka Farasia o złoto była bardzo nietypowa, a szczegóły przeczytacie poniżej. W rywalizacji klubowej Legia zajęła trzecie miejsce na 46 klubów uczestniczących w rywalizacji.

Małgorzata Daszkiewicz (kat. 53 kg) po zaciętej walce z Magdaleną Milczarek z MOS Opole zdobyła brązowy medal, uzyskując w rwaniu 67 kg, w podrzucie 80 kg i w dwuboju 147 kg. Ten wynik jest rekordem życiowym naszej zawodniczki w tej kategorii wagowej.

Druga legionistka, Malwina Grądzka po trzech podejściach w rwaniu uzyskała 80 kg, zostając mistrzynią Polski w tym boju. W dwuboju Malwina uzyskała 173 kg i zdobyła srebrny medal.

Szóste miejsce w Polsce zdobyli Krzysztof Stępień i Miłosz Świder. Miłosz Świder (kat 85 kg) zaliczył w rwaniu 118 kg, w podrzucie 149 kg, co w dwuboju dało mu 267 kg i szóste miejsce w Polsce. Stępień uzyskał w rwaniu 115 kg, w podrzucie 155 kg, w dwuboju 270 kg.

Zdecydowanie najlepiej wypadł na mistrzostwach Paweł Faraś. Legionista uzyskał w rwaniu 158 kg, co było wynikiem o 6 kg słabszym od Łukasza Greli z Gryfa Bujny. W podrzucie Faraś zaliczył 181 kg w pierwszej próbie. W drugim podejściu nasz zawodnik miał podnosić 189 kg, ale... gdy trzymał sztangę z sali rozległy się głosy złym ciężarze. Okazało się, że było na niej o 5 kg mniej, a podniesienie 184 kg spowodowałoby utratę szans na zdobycie mistrzostwa. Po chwili nałożono odpowiedni ciężar i wtedy Faraś wyszedł na prowadzenie. Łukasz Grela podchodził jeszcze do ciężaru 190 kg, ale próba ta okazała się nieudana, co sprawiło, że legionista został Mistrzem Polski.

W rywalizacji klubowej Legia zajęła trzecie miejsce na 46 klubów uczestniczących w rywalizacji.