Młoda Legia pewnie pokonała Hutnika 5-2 w meczu sparingowym - fot. Raffi

Sparing: Hutnik 2-5 Młoda Legia (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w środowe popołudnie meczu sparingowym Młoda Legia pokonała 5-2 IV-ligowego Hutnika Warszawa. Mecz na Marymonckiej miał charakter typowo szkoleniowy - w meczu wystąpili przede wszystkim ci zawodnicy z kadry meczowej, którzy ostatnio rzadko mieli szansę zaprezentowania się w spotkaniach, oraz dwaj juniorzy z bezpośredniego zaplecza kadry ME. Dwa gole zdobył Adrian Rajczak, a po jednym: Łukasz Małkowski, Patryk Koziara i Michał Żyro.

Hutnik Warszawa 2-5 (0-2) Młoda Legia
0-1 - 13 min. Adrian Rajczak (as. Łukasz Małkowski)
0-2 - 16 min. Patryk Koziara (z rzutu wolnego po faulu na Piotrze Wasikowskim)
0-3 - 49 min. Łukasz Małkowski (as. Adrian Rajczak)
1-3 - 71 min. Piotr Sinkiewicz
1-4 - 77 min. Adrian Rajczak (as. Piotr Wasikowski)
2-4 - 84 min. Piotr Leśniewicz (z rzutu karnego)
2-5 - 89 min. Michał Żyro (as. Kacper Starek)

Skład: Osuch (46' Szumski) - Breś, Lisiecki, Augustyniak (46' Wydra), Wasikowski Ż - Starek, Koziara (46' Duda), Łukasik, Żyro - Małkowski (78' Rosłoń), Rajczak

Sparing na stadionie Hutnika miał charakter "wyrównawczy" dla zawodników, którzy w ostatniej kolejce nie grali, bądź zagrali krótko. W meczeowej 15-ce znaleźli się głównie zawodnicy wywodzący się z Młodych Wilków 1991 i 1992 oraz 3 starszych (Koziara, Małkowski i Augustyniak). Spotkanie od początku stało pod znakiem lekkiej przewwagi naszej durzyny. Młodzi legioniści wprawdzie nie do końca byli w stanie przebijać się skrzydłami, ale dzięki waleczności naszej pary napastników szybko objęli prowadzenie. Już po kilku moniutach było 0-2 - Patryk Koziara uderzył z lewego skrzydła, wrzutki nikt nie przeciął, a zaskoczony Hoffmann musiał wyjmować piłkę z siatki. Gracze HKS w tej odsłonie rzadko docierali w okolice pola karnego Legii; Cezary Osuch jedynie dwukrotnie został zmuszony do interwencji - najpierw zażegnał niebezpieczeństwo odważnym acz ryzykownym wślizgiem, a niedługo potem obronił groźny strzał Szymaniaka po szybkiej kontrze hutników. Pod koniec pierwszej połowy spotkanie mocno się zaostrzyło; choc był to tylko sparing, zawodnicy grali bardzo ambitnie, co doprowadzało do spięć; sędzia aż 6-krotnie musiał sięgać po żółty kartonik.

W drugiej połowie skład Legii został jeszcze bardziej odmłodzony, a średnia wieku występujących spadła poniżej 18 lat. Mecz stał się bardziej otwarty, ale i nieco chaotyczny. Mimo wszystko bardzo szybko zrobiło się 0-3 - wybicie Kuby Szumskiego przedłużył głową Adrian Rajczak, a Łukasz Małkowski nie miał problemu z pokonaniem Buciarskiego. Strzelali również Kacper Starek i bardzo aktywny, szczególnie w odbiorze, Daniel Łukasik. Hutnicy próbowali długich przerzutów, ale niemal wszystkie pojedynki powietrzne wygrywał rosły Mateusz Lisiecki. Po ponad godzinie gry inicjatywę odzyskali jednak na parę minut gospodarze. Przeprowadzili kilka szybkich akcji oskrzydlających, a jedna z nich za sprawą Sinkiewicza zakończyła się golem. Odpowiedź była szybka - po akcji Michała Żyro i dograniu Piotra Wasikowskiego bramkę na 1-4 zdobył Rajczak. W 84. minucie sędzia dopatrzył się faulu przy wślizgu Macieja Wydry i podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Leśniewicz. To jednak nie był koniec "strzelaniny" przy Marymonckiej - na minutę przed końcem kolejnym tego dnia pięknym prostopadłym podaniem popisał się Ryszard Breś. Kacper Starek ostro dośrodkował na szósty metr, a tam czekał już Michał Żyro, który wśligiem ustalił wynik meczu na 2-5 dla Młodej Legii.