Młode Wilki 95 rozgromiły Nadnarwiankę 18-0 - fot. Raffi

Młodzież: mecze sobotnie (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Sobota była zwycięska dla Młodych Wilków - wszystkie drużyny wygrały swoje mecze. Juniorzy starsi mimo nieco okrojonego składu pewnie pokonali 4-0 UKS Bródno. Juniorzy młodsi po ciężkim meczu wygrali 1-0 z Wisłą 93 w Płocku. Trampkarze rozgromili przy Łazienkowskiej aż 18-0 (!) Nadnarwiankę Pułtusk 95. W "derbach" rocznika '98 Młode Wilki pokonały 11-2 CWKS, aż 8 goli zdobywając w ostatnich 20 minutach.

Fotoreportaż z meczu Legia 95 - Nadnarwianka - 20 zdjęć

Fotoreportaż z meczu Legia MW 98 - CWKS Legia 98 - 27 zdjęć

Fotoreportaż z meczu Legia 99 - Znicz III - 26 zdjęć

Drużyna młodzików z rocznika 1997 dość pewnie poradziła sobie z Mewą Mińsk Mazowiecki, wygrywając 7-2. Zwycięską serię przy Łazienkowskiej dopełniła drużyna orlików, która pokonała 4-0 Znicz Pruszków'99.

Legia 91/2 4-0 (2-0) SMP UKS Bródno 91/2
gole:
1-0 12 min. Patryk Kostyra (as. Rafał Wolski)
2-0 45+2 min. Patryk Kostyra (as. Rafał Wolski)
3-0 47 min. Rafał Wolski (b.a.)
4-0 63 min. Michał Efir (as. Mateusz Delikat)

Skład Legii: Jakub Chrostowski - Adrian Adamczyk (55' Marcin Bochenek), Mateusz Cichocki, Maciej Wydra, Mateusz Delikat Ż, Paweł Broniszewski Ż, Mikołaj Piotrowski (46' Jakub Mikołajczyk), Rafał Wolski, Patryk Kostyra (69' Bartłmiej Kursa) - Mateusz Tietz (46' Michał Efir), Jakub Wojtczak.
Trenerzy: Jarosław Wójcik, Robert Lewandowski
Widzów: 45

Drużyna juniorów starszych występowała dziś bez zawodników którzy zagrali dzień wcześniej z 1. drużyną, a część sposród tych, którzy pojechali z Młodą Legią do Kadzidła, rozpoczęła spotkanie na ławce rezerwowych. Z kolei w szeregach UKS wystąpiła 3 graczy jeszcze niedawno grających w Młodych Wilkach 91 - Marcin Pechmann, Alek Madej i Mariusz Podlecki, bramki zaś bronił Mateusz Franus, nie tak dawno golkiper CWKS. Początek meczu był stosunkowo spokojny, aż w końcu w 12. minucie Patryk Kostyra ograł obrońcę Bródna, a następnie skierował piłkę do siatki. Goście próbowali się odgryzać, ale poza niecelnym wolnym Madeja nie stwarzali sobie okazji bramkowych. Legioniści wszakże również mieli pewne kłopoty z oddaniem strzału i dopiero w końcówce przyspieszyli tempo. Najpierw po rzucie rożnym niecelnie główkował Maciej Wydra, a w doliczonym czasie gry po wymianie piłek między Mikołajem Piotrowskim a Rafałem Wolskim przed szansą na podwyższenie na 2-0 stanął Kostyra, i nie zmarnował jej.

Druga połowa była nieco żywsza i ciekawsza z obu stron. Być może miała na to wpływ nieznaczna poprawa pogody (wcześniej wiał silny wiatr i padał deszcz). Już po 2 minutach w zamieszaniu przed polem karnym piłkę wyłuskał Wolski i uderzył po ziemi, a mokra futbolówka spłatała przykrego psikusa Franusowi i wylądowała w siatce. Podobnie szczęścia szukali Kuba Wojtczak i Paweł Broniszewski, ale futbolówka lądowała tym razem w rękach golkipera. Także UKS próbował odrobić straty, ale Kuba Chrostowski pewnie obronił kilka stosunkowo groźnych strzałów z dystansu. W 63. minucie Kuba Mikołajczyk wrzucił piłkę z lewej strony, Wojtczak przepuścił ją, a Michał Efir nie dał szans bramkarzowi. 10 minut później groźnie uderzał z rzutu wolnego Buczek, ale Chrostowski pewnie interweniował. Bramkarz UKS obronił z kolei uderzenia Mikołajczyka oraz Efira i ostatecznie Legia zwyciężyła 4-0. W tabeli legioniści lepszym stosunkiem bramek wyprzedzają Polonię.

Wisła Płock 93 0-1 (0-0) Legia 93
0-1 43 min. Marko Lukač (as. Michał Kępka)

Skład Legii: Mateusz Nowak - Radosław Paczuski (65' Piotr Kuklewski), Michał Grudniewski, Bartłomiej Gołębiewski, Wojciech Kalinowski (60' Mikołaj Todorović) - Michał Kępka, Kordian Latos, Mateusz Długołęcki (41' Bartłomiej Siwak), Paweł Żywko (41' Marko Lukač - Marcel Gąsior, Sebastian Dąbrowski.
Trenerzy: Krzysztof Dębek, Radosław Kucharski

Spotkanie w Płocku okazało się dużo większym wyzwaniem niż pojedynek ze Świtem. Nasza zgrywająca się dopiero po licznych zmianach kadrowych jedenastka poradziła sobie jednak z "Nafciarzami", wygrywając 1-0. W Legii zabrakło lekko kontuzjowanych Macieja Prusinowskiego i Mateusza Romachowa oraz przechodzących rehabilitację po poważnych urazach: Karola Grudniewskiego i Bartka Czarneckiego. Zadebiutował za to pozyskany z Gwardii Warszawa reprezentacyjny stoper Bartłomiej Gołębiewski, który pokazał się z niezłej strony, acz parokrotnie widać było jeszcze brak zrozumienia w grze z kolegami z drużyny. Drugi z ostatnio potwierdzonych do gry piłkarzy, napastnik Dawid Dzięgielewski przebywał ostatnio na turnieju Syrenki wraz z reprezentacją Polski, gdzie zaliczył występy w podstawowym składzie. Spotkanie od początku trzymało w napięciu, obie strony stworzyły sobie po kilka okazji, po indywidualnych błędach naszych graczy przy wyprowadzaniu piłki dwie dobre okazje stworzyli sobie płocczanie, ale doskonale w bramce spisał się Mateusz Nowak, nie dopuszczając do utraty gola. Po stronie Legii sytuacji sam na sam nie zdołali wykorzystać Sebastian Dąbrowski i Michał Kępka.
Tuż po przerwie jeden z dwóch wprowadzonych na boisko graczy, Słowak Marko Lukač, wykorzystał dośrodkowanie Kępki i pewnym strzałem pokonał bramkarza Wisły. Płocczanie próbowali odrobić straty, ale bezskutecznie. Legioniści mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzały Kępki ani Lukača nie znalazły drogi do siatki. To drugie zwycięstwo legionistów, którzy z dorobkiem 6 punktów (i 1 meczem zaległym) tracą jedno "oczko" do prowadzącej Gwardii.

Legia 95 18-0 (10-0) Nadnarwianka Pułtusk
gole:
1-0 10 min. Jan Okieńczyc (as. Konrad Romachów)
2-0 12 min. Aleksander Stolarz (as. Aleksander Jagiełło)
3-0 13 min. Konrad Romachów (as. Aleksander Jagiełło)
4-0 17 min. Przemysław Chmielewski (as. Aleksander Stolarz)
5-0 19 min. Kamil Wilimowski (as. Aleksander Jagiełło)
6-0 20 min. Konrad Romachów (b.a.)
7-0 35 min. Przemysław Chmielewski (as. Konrad Romachów)
8-0 37 min. Alensader Stolarz (as. Aleksander Jagiełło)
9-0 38 min. Aleksander Jagiełło (as. Przemysław Chmielewski)
10-0 40 min. Aleksander Jagiełło (as. Aleksander Stolarz)
11-0 42 min. Maciej Sieradzki (as. Damian Juźwik)
12-0 43 min. Przemysław Chmielewski (as. Mateusz Zawal)
13-0 44 min. Robert Śmigielski (as. Przemysław Chmielewski)
14-0 60 min. Maciej Sieradzki (as. Kamil Wilimowski)
15-0 63 min. Przemysław Chmielewski (as. Tomasz Kamiński)
16-0 68 min. Tomasz Kamiński (dob. strzału Damiana Juźwika)
17-0 78 min. Damian Kucharski (as. Jakub Waszkiewicz)
18-0 79 min. Tomasz Kamiński (as. Maciej Sieradzki)

Skład Legii: Artur Haluch (65' Aleksander Wandzel) - Jakub Waszkiewicz, Damian Kucharski, Jan Okieńczyc (kpt), Tomasz Kamiński - Konrad Romachów (41' Maciej Sieradzki), Kamil Wilimowski, Aleksander Jagiełło (41' Damian Juźwik), Przemysław Chmielewski, Aleksander Stolarz (41' Robert Śmigielski).
Trenerzy: Bernard Kapuściński, Sebastian Karst
Widzów: 35

Zaledwie 10 minut trwała zażarta obrona drużyny z Pułtuska, która tydzień temu długo i dzielnie stawiała czoła Polonii. Worek z bramkami otworzył Jan Okieńczyc, zaś zamknął - Tomek Kamiński tuż przed końcem meczu. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale sędzia nie uznał z powodu spalonego wcześniejszego trafienia Kamińskiego. Spotkanie obserwował w komplecie sztab Młodej Legii - czyżby niedługo transfery do Młodej Ekstraklasy? ;-) Na to trzeba będzie jednak zaczekać jeszcze kilka lat.

Legia 97 7-2 (2-1) Mewa Mińsk Mazowiecki
gole:
0-1 10 min.
1-1 25 min. Marek Piątek (rzut wolny)
2-1 30 min. Michał Podlecki
3-1 38 min. Krzysztof Mamla (as. Eryk Więdłocha)
4-1 39 min. Eryk Więdłocha (as. Konrad Zaradny)
4-2 45 min.
5-2 55 min. Artur Zabłocki (as. Mateusz Górski)
6-2 65 min. Michał Podlecki (b.a.)
7-2 70 min. Eryk Więdłocha

Skład Legii: Kuba Wojcieszak - Rafał Jakubiak, Michał Podlecki (Marek Piątek), Maks Polak (Mateusz Stańczuk) - Kacper Krasuski (Artur Zabłocki), Maks Maj, Konrad Zaradny - Eryk Więdłocha (Maks Brzosko), Krzysztof Mamla (Mateusz Górski).
trener: Jakub Sowiński
Widzów: 30

Początek spotkania mógł zwiastować niespodziankę - goście objęli dość szybko prowadzenie i dopiero w 25. minucie Młode Wilki odrobiły stratę. Jeszcze przed przerwą podopieczni Jakuba Sowińskiego wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Druga połowa układała się już dużo lepiej - szybko strzelone przez Eryka Więdłochę i Krzysztofa Mamlę gole ustawiły spotkanie. Wprawdzie mińszczanie zdobyli jeszcze gola kontaktowego, ale końcówka należała już wyłącznie do młodzików Legii.

Legia MW 98 11-2 (3-1) CWKS Legia 98
gole:
1-0 10 min. Igor Korczakowski
1-1 22 min. Cezary Sauczek (as. Kacper Gąstał)
2-1 28 min. Igor Korczakowski (b.a.)
3-1 30 min. Igor Korczakowski
3-2 33 min. Cezary Sauczek
4-2 40 min. Aleksander Waniek
5-2 42 min. Aleksander Waniek (as. Mateusz Leleno)
6-2 43 min. Igor Korczakowski (as. Patryk Kaniecki)
7-2 45 min. Mateusz Leleno (as. Igor Korczakowski)
8-2 47 min. Wiktor Wiszorowski (as. Adrian Jabłoński)
9-2 49 min. Adrian Jabłoński (as. Wiktor Wiszorowski)
10-2 50 min. Adrian Jabłoński (as. Patryk Gregorczuk)
11-2 57 min. Aleksander Waniek (karny)

Młode Wilki: Kamil Ceran - Mateusz Żyro, Stanisław Ławcewicz, Mateusz Leleno, Szymon Świerszcz, Igor Korczakowski, Aleksander Waniek oraz Jan Balawejder, Jan Ławcewicz - Bartek Smętek, Robert Najemski, Patryk Gregorczuk, Patryk Kaniecki, Wiktor Wiszorowski, Adrian Jabłoński.
Trener: Ernest Waś

CWKS Legia: Leon Jankowski - Alek Osowski, Adrian Skowroński, Patryk Kowalczyk, Kacper Gąstał, Cezary Sauczek, Maksym Mikułowski, Sebastian Nowakowski, Andrzej Ameljańczyk, Maciej Pietrzykowski, Grzegorz Stein, Mateusz Bui, Michał Padzik, Jarek Leski, Jan Otorowski, Mikołaj Liber, Kamil Androsiuk.
Trener: Mariusz Jaguś
Widzów: 75

Pierwsze od dawna oficjalne spotkanie 2 drużyn Legii zakończyło się wysoką wygraną Młodych Wilków. Przez 40 minut losy spotkania nie były jednak rozstrzygnięte - na trzy trafienia Igora Korczakowskiego odpowiedział dwoma Czarek Sauczek. Po dwóch golach Aleksandra Wańka goście stracili siły i serce do walki o lepszy rezultat, i z rzadka tylko wyprowadzali groźne ataki. Ostatnia kwarta bya już popisem skuteczności do podopiecznych Erneta Wasia, którzy łącznie uzyskali aż 11 trafień.

Fotoreportaż z meczu Legia MW 98 - CWKS Legia 98 - 27 zdjęć Raffiego

Legia 99 4-0 (0-0) Znicz III Pruszków
gole:
1-0 35 min. Kamil Waśniowski (as. Mateusz Wszoła)
2-0 44 min. Michał Malesa (as. Kamil Waśniowski)
3-0 56 min. Konstanty Ślęzak (as. Krystian Wawrzyn)
4-0 60 min. Konstanty Ślęzak (as. Bruno Parzych)

Legia: Wiktor Antolak - Mateusz Wszoła, Przemek Kostrzycki, Karol Wszoła, Michał Malesa, Filip Rogoń, Kamil Waśniowski oraz Filip Musiał - Konstanty Ślęzak, Radek Rosiński, Adrian Rybak, Bruno Parzych, Emil Możdżonek, Krystian Wawrzyn.
Trener: Radosław Boczek
Widzów: 40

Przez ponad 30 minut goście z Pruszkowa dzielnie bronili się przed naporem Legii. Trener Radosław Boczek wystawiał w każdej kwarcie dwie różne siódemki, dając szansę gry każdemu. Opór pruszkowian zmalał w końcu Kamil Wasniowski, po nim na listę strzelców wpisał się Michał Malesa, a następnie dwukrotnie Kostek Ślęzak.