Polska 1-1 Irlandia Północna

Woytek - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski tylko zremisowała na Stadionie Śląskim z Irlandią Północną 1-1. Goście objęli prowadzenie w 38. minucie po golu Lafferty'ego. Polacy doprowadzili do wyrównania dopiero w 80. minucie - samobójczą bramkę strzelił Aaron Hughes. "Biało-czerwoni" nie stracili jeszcze szansy na awans do finałów mistrzostw świata, ale do prowadzącej Słowacji, która dziś zremisowała z Czechami 2-2, nadal tracą 5 punktów.

Polska 1-1 (0-1) Irlandia Północna
0-1 - 38 min. Kyle Lafferty
1-1 - 80 min. Aaron Hughes (samobój)

Polska: 1. Artur Boruc - 3. Paweł Golański, 5. Dariusz Dudka, 14. Michał Żewłakow, 8. Jacek Krzynówek - 16. Jakub Błaszczykowski, 18. Mariusz Lewandowski, 10. Rafał Murawski (61' 11. Robert Lewandowski), 6. Roger, 15. Ludovic Obraniak (46' 7. Euzebiusz Smolarek) - 9. Paweł Brożek

Irlandia Północna: 1. Maik Taylor - 2. Gareth McAuley, 5. Stephen Craigan, 18. Aaron Hughes, 3. Jonathan Evans - 7. Damien Johnson, 6. Samuel Clingan, 8. Grant McCann, 9. David Healy, 11. Steven Davis - 10. Kyle Lafferty (54, 15. Martin Paterson)

żółta kartka: Golański

sędziował: Manuel Gonzalez (Hiszpania)
widzów: 45000