Młoda Legia kontra Młode Zagłębie - fot. Hagi

ME: Legia 0-1 Zagłębie Lubin

Raffi - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w niedzielne południe spotkaniu Młodej Ekstraklasy Legia Warszawa przegrała z Zagłębiem Lubin 0-1. Jedyna bramka w meczu padła na początku drugiej połowy. Z akcją wyszło czterech rywali, a Macieja Gostomskiego pokonał Adrian Błąd. Mimo usilnych starań gospodarzy, nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Fotoreportaż z meczu - 39 zdjęć Hagiego

Pierwsza połowa należała do legionistów, którzy kilkukrotnie zagrażali bramce lubinian. Groźnie z dystansu próbował strzelać Banasiak, ale na posterunku był golkiper gości. Zagłębie odpowiedziało dwiema kontrami w końcówce pierwszej odsłony, ale dobra postawa Zboźnia i spółki zapobiegła utracie gola.

Po zmianie stron Legia przeprowadziła dwie groźne akcje, ale ich nie wykorzystała. Niestety, to się zemściło. W 49. minucie czwórką wyszli do ataku goście i Adrian Błąd wykończył tę akcję trafieniem. W kolejnych minutach ataki gospodarzy przypominały nieco bicie w mur. Z kolei Zagłębie nie kwapiło się do szarżowania bramki Macieja Gostomskiego. Ostatecznie skończyło się na skromnym zwycięstwie przyjezdnych.