Fragment meczu Młodych Wilków rocznik 95 - fot. Woytek

Młodzież: mecze niedzielne i poniedziałkowe (foto + video)

Raffi i Woytek, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Niedziela stała pod znakiem zaciętych a niekiedy wręcz dramatycznych pojedynków młodzieżowców Legii. Młode Wilki 94 zdobyły komplet punktów pokonując w Radomiu 1-0 Beniaminka. Po ciężkim meczu wygrały 2-1 z Unią Warszawa Młode Wilki 95, zdobywając obydwa gole w końcówce spotkania. Pewnie wygrali również ich rówieśnicy z CWKS Legii, którzy rozgromili 5-0 Okęcie. Więcej informacji wkrótce.

Fotoreportaż z meczu MW '95 - 36 zdjęć Woytka

Fotoreportaż z meczu CWKS '95 - 17 zdjęć Woytka

Szczęścia zabrakło za to żakom CWKS, którzy ulegli Unii 0-2, mimo kilku dogodnych sytuacji do zmiany rezultatu. Wygraną 2-0 przywieźli za to z Wesołej młodzicy MW97.

Mazowiecki ZPN ogłosił powołania do konsultacji dla kadry Mazowsza rocznika 1998. W gronie 40 zawodników powołanych przez trenera Piotra Zasadę, którzy w środę o 12:30 będa odbywać konsultacje na stadionie BOPN przy Obrońców Tobruku, znalazło się 4 żaków CWKS: Maciej Pietrzykowski, Kacper Gąstał, Maksym Mikułowski oraz Cezary Sauczek, jak również pozyskany niedawno przez Młode Wilki z Gwardii Warszawa Mikołaj Łuczyński.

Beniaminek Radom 0-1 Legia 94
gol: 76 min. Przemysław Przysowa (rzut karny)

Ciężko wywalczone zwycięstwo dało podopiecznym Tomasza Sokołowskiego awans na trzecie miejsce w tabeli (z 1 meczem zaległym), dzięki porażce Targówka w Płocku. Gola zdobył w końcówce meczu Przemysław Przysowa, wykorzystując rzut karny. Legioniści jako jedyni mają na koncie komplet punktów.

Broń Radom 3-0 (1-0) CWKS Legia 94
gole:
1-0 31 min. Michał Wiśniewski
2-0 53 min. Michał Czortek
3-0 70 min. Bartłomiej Książek

Niestety nie udało się legionistom odnieść pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Choć gra wyglądała nieco lepiej, niż w poprzednich 2 spotkaniach, trzy punkty pozostały w Radomiu. Szczególnie dobrze wyglądała postawa legionistów w pierwszej połowie. Niestety, po pół godzinie przewagi CWKS, do głosu doszli gospodarze, zdobywając gola. W drugiej połowie przewaga radomian była już wyraźniejsza, i udowodnili ją dwoma kolejnymi trafieniami. Po 4 kolejkach gracze CWKS Legii zajmują ostatnie miejsce w tabeli I MLTRS.

Unia Warszawa 1-2 (1-0) Legia 95
gole:
1-0 2 min. Przemysław Bosak
1-1 75 min. Maciej Sieradzki (as. Konrad Romachów)
1-2 78 min. Maciej Sieradzki (as. Kuba Arak)

Skład Legii (wyjściowy): Artur Haluch (41' Aleksander Wandzel) - Jakub Waszkiewicz, Damian Kucharski, Jan Okieńczyc (kpt), Tomasz Kamiński (Damian Juźwik) - Przemek Milewski (41' Konrad Romachów), Maciej Sieradzki, Mateusz Zawal, Olek Jagiełło (Robert Śmigielski) - Aleksander Stolarz, Przemysław Chmielewski (Jakub Arak).
Widzów: 110

Spotkanie zaczęło się od... bramki. Po akcji prawym skrzydłem piłkę strzałem na krótki słupek skierował do siatki napastnik Unii Przemek Bosak, choć nie bez udziału próbującego ratować sytuację stopera Legii. Od tego momentu Unia skupiła się raczej na obronie rezultatu, bardzo skutecznie wybijając z rytmu dość ospale grających legionistów. Wprawdzie dobre okazje mieli Przemek Chmielewski i Olek Jagiełło, ale nie zakończyły się one bramkami. Mecz miał bardzo zacięty, momentami wręcz brutalny przebieg. Bardzo mocna fizycznie drużyna Unii grała w sposób zdyscyplinowany i nie pozwalała na rozwinięcie skrzydeł naszym zawodnikom. Druga połowa to z początku wymiana ciosów, stopniowo jednak lekką przewagę zaczęli uzyskiwać legioniści. Na 5 minut przed końcem padł gol wyrównujący, a tuż przed końcem ku rozpaczy gospodarzy celnym trafieniem popisał się Maciej Sieradzki. Tym samym Legia utrzymała prowadzenie w tabeli, mając na koncie komplet punktów.

0-5 62 min. Marcin Dołoszyński

Skład Legii: Łukasz Przesmycki - Patryk Gołębiowski - Adam Jaworek, Jakub Przygoda (70' Czarek Koluch), Kamil Bielecki, Konrad Witek, Szymon Jędrzejczyk (70' Daniel Sysik), Michał Kułakowski (62' Adrian Olszak), Adam Słowik (70' Adrian Masny) - Daniel Katri, Marcin Dołoszyński.

Legioniści kontynuują zwycięską passę. Tym razem nie dali szans Okęciu, gromiąc je na Radarowej aż 5-0. To spora poprawa w stosunku do meczu z wiosny, wygranego raptem 2-1. Oby podobne wyniki padały do końca sezonu. Dzięki dobremu bilansowi brmakowemu "Wojskowi" objęli prowadzenie w ligowej tabeli. W drużynie nie wystąpił już niestety reprezentant Mazowsza Mateusz Kołakowski, który jeszcze tydzień temu grał w meczu z Orłem Baniocha, a dziś w tym samym czasie już w barwach Unii grał przeciwko Młodym Wilkom.

KS Wesoła 0-2 (0-0) Legia 97
gole: Michał Podlecki, Dawid Witkowski

Dzisiejsze spotkanie było niejako rewanżem za majowy finał mistrzostw Warszawy. Także i dziś zwycięstwo odnieśli podopieczni Jakuba Sowińskiego, którzy pozostają niepokonani. Na gole trzeba było wszakże czekać do drugiej połowy. Po kwadransie gry w drugiej odśłonie prowadzenie dla Młodych Wilków zdobył Michał Podlecki, a tuż przed końcowym gwizdkiem na 2-0 podwyższył kolejny pomocnik, Dawid Witkowski.

CWKS Legia 97 1-5 (0-1) Olimpia Warszawa
gol dla Legii: 1-3 50 min. Dawid Kupiec (as. Kacper Roszak-Kasza)

Skład Legii: Bartek Hermann (36' Sebastian Radziński) - Krystian Ampulski (Adam Dudek), Mateusz Królak, Bartek Sędziak, Łukasz Kulczyński (Tomasz Świderski)- Sebastian Pietrzak (Kuba Bratkowski, Michał Gil), Dawid Kupiec (Piotr Lewiński), Patryk Serafin - Kacper Roszak-Kasza (Piotr Żyłkowski).

Spotkanie z Olimpią zaczęło się od ataków silnie zmotywowanej drużyny Legii. Również goście nie próżnowali, ale z początku bez efektu. W 27. minucie, po przypadkowym nastrzeleniu piłki od kolana w rękę naszego zawodnika arbiter zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, pewnie wykorzystanego przez "olimpijczyków". Stracona bramka nieco podcięła skrzydła legionistom, choć do boju starał się zagrzewać ich ambitnie walczący w środku pola, a następnie - po kontuzji Bartka Sędziaka - na pozycji stopera Piotrek Lewiński. Sporo udanych zagrań zanotowali również: Krystian Ampulski i grający tym razem "na szpicy" Kacper Roszak-Kasza. Niestety po przerwie goście grali lepiej, szybko powiększyli przewagę i nawet gol kontaktowy Dawida Kupca po ładnej akcji dwójkowej z Roszakiem nie zdołał wpłynąć na odwrócenie losów meczu. Zabrakło, zwłaszcza w drugiej połowie, więcej stanowczości w grze oraz woli walki przy niekorzystnym rezultacie. Zasłużone zwycięstwo odniosła Olimpia. W sobotę o 12 kolejny pojedynek - tym razem z Junakiem Warszawa.

CWKS Legia 98 0-2 (0-1) Unia Warszawa
gole: 15 i 33 min.

Po stosunkowo wyrównanym meczu żacy CWKS ulegli niestety 0-2 Unii. W dzisiejszym meczu zawiodła niestety skuteczność naszych
zawodników, padło z naszej strony dużo strzałów - zabrakło goli. Goście objęli prowadzenie na 3 sekundy przed końcem I kwarty. W II kwarcie Kacper Gąstał popisał się kilkoma solowymi rajdami, ale kończyły się one strzałami obok bramki. Również Maciek Pietrzykowski strzelił minimalnie obok słupka, a w ostatniej kwarcie trafił w słupek. W tej samej kwarcie Alek Osowski oddał 2 strzały z rzutów wolnych wyłapane przez bramkarza Unii. Dużo było również groźnych akcji drużyny gości, w końcu piłka po raz drugi znalazła niestety drogę do naszej siatki; wcześniej nie brakowało dobrych interwencji bramkarzy Legii (zarówno Leon Jankowski i Sebastian Nowakowski), które uchroniły legionistów przed wyższym wynikiem.