Michał Podlecki - Młode Wilki 1997 - fot. Woytek

Młodzież: mecze niedzielne (foto + video)

Raffi - Wiadomość archiwalna

Swoje mecze wygrały dziś wszystkie drużyny Młodych Wilków. Juniorzy starsi pokonali rówieśników z Wisły Płock 3-0, trampkarze (MW95) zaś aż 8-0! Równie pewnie zwyciężyli młodzicy, którzy zwyciężyli 7-1 na boisku Ursusa '97. Trudniejsze były spotkania rocznika '94 (3-1 z Juniorem Ursynów) i '98 (5-3 z Agrykolą), ale i one zostały rozstrzygnięte na korzyść naszych piłkarzy.
Nieco słabiej poszło tym razem zawodnikom CWKS. Pechowe remisy uzyskały roczniki 1995 (1-1 z Piastem Piastów) i 1999 (2-2 ze Zniczem Pruszków. Trampkarze starsi ulegli z kolei 0-3 Wiśle Płock '94.

Młode Wilki:

Legia 91/2 3-0 (1-0) Wisła Płock 91/2
1-0 Rafał Wolski (rzut wolny)
2-0 Jakub Rozwandowicz
3-0 Rafał Wolski

Skład Legii: Konrad Jałocha (46' Jakub Chrostowski) - Marcin Bochenek, Mateusz Cichocki, Maciej Wydra, Bartłomiej Kursa - Rafał Wolski (88' Adrian Adamczyk), Paweł Broniszewski (60' Dawid Duda), Mikołaj Piotrowski (46' Michał Kopczyński), Piotr Karniszewski (65' Mateusz Tietz) - Michał Efir, Jakub Rozwandowicz (65' Jakub Wojtczak).
Trenerzy: Jarosław Wójcik i Robert Lewandowski
Widzów: 55

Spotkanie z Wisłą Płock, które miało być jednym z najcięższych wyzwań w tej rundzie, okazało się być zaskakująco jednostronnym widowiskiem. Legioniści wystąpili osłabieni brakiem graczy, którzy przebywali na zgrupowaniu kadry narodowej. Już do przerwy było 1-0 po pięknym uderzeniu Rafała Wolskiego z rzutu wolnego. Wynik mógł być dużo wyższy, ale część naszych zawodników grała nazbyt indywidualnie i kolejne gole nie padły. Doskonale wyglądała za to gra obronna Legii, gdzie wszystkie prostopadłe podania przechwytywała para stoperów Wydra-Cichocki. Po przerwie padły dwa kolejne gole, a ich autorami byli Rozwandowicz i Wolski; kolejnej bramki nie uznał arbiter, dopatrując się spalonego. Po 7 kolejkach podopieczni Jarosława Wojcika z kompletem punktów prowadzą w tabeli, mając 3 punkty przewagi nad drugim Radomiakiem.

Junior Ursynów 1-3 (0-0) Legia 94 - Zdjęcia z meczu
1-0 45 min.
1-1 57 min. Przemysław Przysowa (karny po faulu na Norbercie Misiaku)
1-2 75 min. Filip Kacprzak (as. Norbert Misiak)
1-3 78 min. Przemysław Żegleń (as. Filip Kacprzak)

Skład Legii: Kamil Brzeziański - Daniel Fabiszewski, Michał Makowski, Arkadiusz Drożdżal, Przemysław Przysowa - Maciej Mąka (60' Kamil Mazek), Patryk Sokołowski (Kpt) (47' Dominik Ochman), Olaf Pielaciński, Norbert Misiak - Jakub Sosnowski (41' Przemysław Żegleń), Mateusz Janusiewicz (60' Filip Kacprzak).
Trenerzy: Tomasz Sokołowski i Jakub Sowiński

Spotkanie na Koncertowej było godne określenia "mecz na szczycie". Pierwsza połowa była pełna walki i gry z pierwszej piłki. Nieco więcej z gry mieli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, ale gole nie padły. W drugiej części mający na ławce (mimo braku Dankowskiego i Kurowskiego) dużo bardziej wartościowych graczy niż gospodarze legioniści przejęli inicjatywę. Gola strzelili jednak zawodnicy Juniora - przy biernej postawie obrony i wrzutce z lewego skrzydła padł strzał z 7 metrów nie do obrony. To wytrąciło nieco z równowagi legionistów, którzy na moment stracili koncepcję gry. W jej odzyskaniu pomogło jednak pojawienie się na boisku kilku nowych zawodników. Kilkanaście minut później padło wyrównanie - golkiper Juniora spóźnił się z interwencją i prawym prostym znokautował Norberta Misiaka. Rzut karny pewnie wykorzystał Przemek Przysowa, choć bramkarz rzucił się w ten sam róg. Ursynowianie nie rezygnowali i wyprowadzili 2 groźne kontrataki, które tylko dzięki doskonałym interwencjom Brzeziańskiego nie zakończyły się bramkami. Koncówka należała już zdecydowanie do Młodych Wilków. Najpierw po rajdzie Misiaka lewą stroną akcję pewnie zamknął Filip Kacprzak, a w 78. minucie w zamieszaniu podbramkowym doskonale zachował się Przemysław Żegleń, który zastawił się umiejętnie i z 6 metrów skierował futbolówkę do siatki, ustalając wynik na 1-3. Trzeba jednak przyznać, że drużyna z Ursynowa przy lepszej skuteczności mogła pokusić się o dużo korzystniejszy dla siebie wynik i losy spotkania mogły ułożyć się różnie. Tym samym podopieczni Tomasza Sokołowskiego z kompletem zwycięstw objęli prowadzenie w ligowej tabeli, mając wciąż 1 spotkanie zaległe. Odbędzie się ono już w najbliższą środę o 11:30 przy Łazienkowskiej - Młode Wilki podejmować będą CWKS Legię.

Wisła Płock 0-8 (0-2) Legia 95
gole: Przemysław Chmielewski (x4), Alek Stolarz (x2), Maciej Sieradzki, Marcin Piwowarczyk.
Trener: Bernard Kapuściński, Sebastian Karst.

Mistrzowie Polski nie zwalniają tempa. Trener Kapuściński wreszcie miał do dyspozycji zdecydowaną większość meczowego składu i na boisku było to widać. Po nieco słabszym pojedynku z Unią tym razem od początku meczu nie było wątpliwości, kto prezentuje się lepiej, choć gospodarzom (zajmującym do tej kolejki 3. miejsce w tabeli MLTR) trzeba oddać, że w pierwszej połowie grali z dużym "zębem" i nie "murowali" przesadnie swojej bramki. Po golach Stolarza i Chmielewskiego legioniści wygrywali jednak i tak 0-2. Druga odsłona była już popisem Młodych Wilków - dzięki lepszej skuteczności udało się zdobyć 6 kolejnych bramek, a klasycznego "hattricka" ustrzelił Chmielewski. Po 6 kolejkach nasza drużyna usamodzielniła się na prowadzeniu (dzięki remisowi Polonii z Makowianką), mając komplet 18 punktów. Na trzecie miejsce awansowała Unia Warszawa, ale traci do Legii już 6 "oczek".

Ursus Warszawa 1-7 (0-4) Legia 97 - Zdjęcia z meczu
0-1 4 min. Dawid Witkowski
0-2 15 min. Maks Brzosko
0-3 23 min. Krzysztof Mamla (as. Maks Brzosko)
0-4 26 min. Mateusz Górski (as. Maks Polak)
0-5 37 min. Dawid Witkowski
0-6 55 min. Eryk Więdłocha (as. Łukasz Dworakowski)
1-6 57 min. Kuba Szczęsny
1-7 67 min. Eryk Więdłocha (as. Krzysztof Mamla)

Skład Legii: Jakub Wojcieszak (Kamil Ceran) - Artur Zabłocki, Michał Podlecki, Maks Polak, Kacper Krasuski, Maks Maj, Dawid Witkowski - Maks Brzosko, Eryk Więdłocha oraz Krzysztof Mamla, Łukasz Dworakowski, Mateusz Górski.
Trener: Jakub Sowiński
Widzów: 60

Mimo osłabienia brakiem kilku podstawowych piłkarzy legioniści przedłużyli swoją zwycięską passę, pewnie pokonując Ursus. Już do przerwy było 4-0 dla Młodych Wilków, po przerwie padły trzy kolejne gole dla naszej drużyny.

Agrykola Warszawa 3-5 Legia 98
gole: Aleksander Waniek (x2), Igor Korczakowski, Mateusz Żyro, Adrian Jabłoński.

Spotkanie z Agrykolą było dla naszych zawodników jednym z trudniejszych w tej rundzie. Ambitnie i składnie grający gospodarze wyszli nawet z początku na prowadzenie, ale ostatecznie trzy punkty powędrowały na Łazienkowską.

Młodzież CWKS:

Wisła Płock 3-0 (2-0) CWKS Legia 94

Skład Legii: Karczmarczyk - Ćwiąkała (Błesnowski), Wieczorek, Orlik, Miros - Butkiewicz, Wyszomirski (Pec), Terlecki (Kopeć), Cybe - Ziędalski (Sikorski), Bogucki.
Trener: Lesław Łopaciński

Nie udało się niestety trampkarzom CWKS Legii wywieźć choćby punktu z Płocka. Spotkanie zostało przegrany chyba już w sferze mentalnej, gdyż naszym graczom od początku brakowało jakby wiary w zwyciestwo. Mnożyły się indywidualne błędy. Spotkanie nie stało na nadzwyczajnym poziomie - Wisła nie zachwycała postawą, ale niektórzy legioniści byli na boisku jeszce bardziej "nieobecni", co ułatwiło płocczanom odniesienie końcowego triumfu. Teraz przed "Wojskowymi" jeszcze trudniejsze wyzwanie - w środę o 11:30 mecz na Łazienkowskiej.

Piast Piastów 1-1 (1-0) CWKS Legia 95
1-0 20 min.
1-1 74 min. Marcin Dołoszyński (as. Adrian Olszak)

Skład Legii: Łukasz Przesmycki - Patryk Gołębiowski, Adam Jaworek, Jakub Przygoda - Kamil Bielecki (70' Patryk Sajecki), Adam Słowik, Paweł Nowakowski, Konrad Witek - Adrian Masny, Marcin Dołoszyński, Adrian Olszak.

Po zaciętym i wyrównanym meczu trampkarze CWKS Legii zremisowali w Piastowie 1-1 z miejscowym Piastem. Jedynego gola dla Legii zdobył Marcin Dołoszyński.

Znicz Pruszków 2-2 (1-2) CWKS Legia 99 - Zdjęcia z meczu
0-1 7 min. Mikołaj Janusz (as. Filip Kąkol)
1-1 12 min. (gol samobójczy)
1-2 17 min. Bartek Szczubełek (as. Michał Paradowski)
2-2 37 min.

Skład Legii: Tomasz Gradkowski - Mikołaj Janusz, Jacek Cyburski, Filip Kąkol, Mikołaj Firek, Bartek Szczubełek, Michał Paradowski oraz Rafał Prokopczyk, Szymon Dudzik, Kuba Lendos, Krzysztof Polański, Rafał Sieradzki, Sebastian Kotarski, Grzegorz Niedbała, (ng) Alek Grabowski.
Trener: Damian Bartnik.

W rozgrywanym w chmurze pyłu unoszącego się z piaszczystego boiska Znicza spotkaniu orlików padł remis 2-2. Pierwszą bramkę dla Legii zdobył Mikołaj Janusz, dla którego było to pierwsze trafienie w rozgrywkach ligowych, a drugiego zdobył Bartek Szczubełek i po 30 minutach, mimo nienajlepszej gry, wydawało się, że Znicz nie jest w stanie zagrozić "Wojskowym" (pierwszy gol dla gospodarzy padł po rykoszecie od jednego z naszych obrońców). Niestety w trzeciej kwarcie okazało się, że kilku graczy z szerszego składu nie jest w stanie pociągnąć gry i przewagę uzyskali pruszkowianie, dokumentując ją golem. Ostatni kwadrans to napór legionistów, jednak skończyło się na trafieniu w słupek Paradowskiego i kilku niecelnych strzałach z dystansu. Ostateczny remis satysfakcjonować może bardziej gospodarzy.