Jakub Kosecki w akcji podczas sparingu w Łęcznej - fot. Mishka

Górnik Łęczna 3-2 Legia Warszawa (relacja i zdjęcia)

Woytek - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa przegrała w towarzyskim spotkaniu o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego z Górnikiem Łęczna 2-3. Do przerwy warszawianie prowadzili 2-1 po golu Sebastiana Szałachowskiego, który wykończył akcję Jakuba Koseckiego i ładnym uderzeniu Michała Żyro, po rzucie rożnym wykonanym przez Piotra Gizę.

Fotoreportaż z meczu - 45 zdjęć Mishki

Na Lubelszczyznę udał się mocno mieszany skład Legii. Trener Urban nie mógł zabrać powołanych do reprezentacji Muchy, Rzeźniczaka, Iwańskiego, Rybusa, Borysiuka, Paluchowskiego i Jędrzejczyka. W związku z tym szansę otrzymało aż sześciu zawodników Młodej Ekstraklasy, a nawet dwóch, którzy w niej jeszcze nie zagrali.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Legii, bo już w 9. minucie Jakub Kosecki wykorzystał zawahanie obrońcy gospodarzy, przejął piłkę, wbiegł w pole karne i przytomnie odegrał do pędzącego Szałachowskiego, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki. Sześć minut później było już jednak 1-1, bo akcję Górnika wykończył Janusz Surdykowski. Piłka otarła się jeszcze o ręce Konstantyna Machnowskiego, ale wpadła w okienko. Tuż przed przerwą rzut rożny z prawej strony wykonywał Piotr Giza, piłki posłanej w pole karne nikt nie dotknął głową i trafiła ona do Młodego Wilka z rocznika 1992. Michał Żyro szybko ją przyjął i z ok. 10 metrów pokonał Jakuba Giertla.

Niestety jeszcze w pierwszej połowie kontuzji nabawił się Wojciech Szala i najprawdopodobniej czeka go kilkunastodniowa przerwa. W jego miejsce od 18. minuty grał Wojciech Lisowski. Sparingowy debiut nie był dla niego udany, ponieważ tuż po zmianie stron popełnił fatalny błąd - zamiast wybić piłkę na rzut rożny, nie dał szans Maciejowi Gostomskiemu, który w przerwie zastąpił Machnowskiego.

W tej części gry na boisko weszli również: Dickson Choto, Marcin Smoliński, Mateusz Rosłoń, Michał Kopczyński, Bartłomiej Grzelak i Dominik Furman.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do łęcznian. W 79. minucie dogodną sytuację wykorzystał Grzegorz Szymanek i prawie tysięczna publiczność miała powody do radości. Po końcowym gwizdku odbyła się jeszcze seria rzutów karnych, w których legioniści mogli zrewanżować się z porażkę w meczu, ale im się to nie udało.

Z wapna skuteczniej uderzali górnicy, pokonując Gostomskiego 4 razy, natomiast w Legii nie trafili Szałachowski i Grzelak.

Opis minuta po minucie oraz sylwetki młodych zawodników znajdziecie w naszej relacji LIVE!.

Górnik Łęczna 3-2 (1-2) Legia Warszawa
0-1 - 10 min. Sebastian Szałachowski
1-1 - 16 min. Janusz Surdykowski
1-2 - 44 min. Michał Żyro
2-2 - 48 min. Wojciech Lisowski (samob.)
3-2 - 79 min. Grzegorz Szymanek

Górnik Łęczna: 12. Jakub Giertl (46' 1. Jakub Wierzchowski) - 14. Paweł Tomczyk (46' 7. Paweł Głowacki), 4. Radosław Bartoszewicz (46' 16. Łukasz Stefaniuk), 3. Sebastian Klajda (46' 8. Veljko Nikitović), 6. Krzysztof Kazimierczak (46' 20. Krzysztof Radwański) - 25. Damir Kojasević, 13. Dawid Sołdecki (46' 24. Piotr Bronowicki), 9. Rafał Niżnik (46' 17. Piotr Bazler), 10. Prejuce Nakoulma (46' 21. Krystian Wójcik) - 2. Janusz Surdykowski (46' 11. Grzegorz Szymanek), 15. Bartłomiej Niedziela

Legia Warszawa: 12. Kostiantyn Machnowskjj (46' 88. Maciej Gostomski) - 3. Wojciech Szala (18' 46. Wojciech Lisowski), 29. Damian Zbozień, 15. Iñaki Astiz Ventura (46' 4. Dickson Choto), 17. Marcin Komorowski - 32. Miroslav Radović (46' 27. Mateusz Rosłoń), 78. Tomasz Jarzębowski (77' 30. Michał Kopczyński), 7. Piotr Giza (88' 8. Dominik Furman), 18. Michał Żyro (46' 28. Marcin Smoliński) - 22. Jakub Kosecki (77' 9. Bartłomiej Grzelak), 20. Sebastian Szałachowski