Młode Wilki 98 wygrały na Ursynowie z SEMP-em - fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W niedzielę odbyły się tylko dwa mecze legjinych drużyn młodzieżowych, padło w nich za to sporo goli i oba były zwycięskie. W rozegranym rano meczu żaków Młode Wilki 98 rozgromiły na wyjeździe 11-1 SEMP Ursynów. Cztery gole i aż 5 asyst zaliczył Aleksander Waniek. Po południu o punkty walczyli trampkarze CWKS 95, którzy po dramatycznym meczu i dwóch golach zdobytych w ostatnich minutach pokonali 4-3 Nadstal Krzaki Czaplinkowskie.

SEMP Ursynów 1-11 (0-2) Legia 98 - Zdjęcia z meczu
0-1 15 min. Aleksander Waniek (as. Mateusz Żyro)
0-2 18 min. Aleksander Waniek (as. Mateusz Leleno)
0-3 33 min. Aleksander Waniek (as. Patryk Kaniecki)
0-4 35 min. Patryk Kaniecki (as. Szymon Świerszcz)
0-5 36 min. Patryk Gregorczuk (as. Aleksander Waniek)
1-5 39 min. Michał Bogusz (as. Mateusz Chudek)
1-6 41 min. Adrian Jabłoński (as. Mateusz Żyro)
1-7 42 min. Aleksander Waniek (as. Patryk Gregorczuk)
1-8 43 min. Mateusz Żyro (as. Aleksander Waniek)
1-9 44 min. Patryk Gregorczuk (as. Aleksander Waniek)
1-10 55 min. Mikołaj Łuczyński (as. Aleksander Waniek)
1-11 60 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)

Skład Legii: Balawejder (J. Ławcewicz) - Orłowski, S. Ławcewicz, Żyro, Leleno, Jabłoński, Gregorczuk oraz Wiszorowski, Waniek, Najemski, Świerszcz, Łuczyński, Kaniecki, Smętek.
Trener: Ernest Waś
Widzów: 70

Tylko przez pierwsze pół godziny stawiali opór legionistom chłopcy z Ursynowa. Wynik w meczu rozgrywanym w trudnych warunkach atmosferycznych otworzył w końcu po dograniu Mateusza Żyro Aleksander Waniek, tuż przed końcem pierwszej kwarty. Ten sam zawodnik podwyższył na 0-2. Druga połowa meczu to już popis strzelecki legionistów, którzy zdobyli w sumie aż 11 goli. Gospodarze byli w stanie jedynie zdobyć gola honorowego, bo ładnym rozegraniu rzutu wolnego. Podopieczni trenera Ernesta Wasia po 5 rozegranych meczach prowadzą w ligowej tabeli z 15 punktami i bilansem bramkowym 50-11. W najbliższej kolejce zmierzą się z - również niepokonaną dotąd - Unia Warszawa.

3-4 74 min. Kacper Puza

Skład Legii: Przesmycki - Jędrzejczyk (74' Bielecki), Gołębiewski (80' Koluch), Nowakowski (Kpt), Jaworek (55' Przygoda) - Słowik, Kubicki (80' Majkowski), Witek, Puza - Dołoszyński, Katri.
trener: Arkadiusz Madyniak
Widzów: 50

Mecz z Nadstalem (mającym przed tym spotkaniem tylko o 1 oczko w tabeli mniej) zapowiadał się jako ciężki i taki też był. Wprawdzie legioniści pierwsi objęli prowadzenie, ale nadstalowcy przejęli inicjatywę i przechylili losy pojednyku na swoją stronę. W ostatnich 20 minutach gry pięne gole Kubickiego i Puzy zadecydowało jednak o ostatecznym triumfie legionistów, którzy po 6 kolejkach zajmują w tabeli 2. miejsce, ze stratą 2 punktów do prowadzącej Olimpii Warszawa.

Turniej UWKS Legia-Bemowo:

Chłopcy z rocznika 2001 CWKS Legii bardzo udanie zaprezentowali się w organizowanym przez stowarzyszenie UWKS Legia turnieju orlików. Podopieczni Tomasza Świerczewskiego wygrali turniej, zdobywając główne trofeum turnieju. Na pięć spotkań wygrali cztery, w piątym decydującym meczu zremisowali z najgroźniejszym rywalem, Ursusem, 0-0 - co zagwarantowało im pierwsze miejsce.

Dodatkowo legionista Stanisław Muniak został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Akcje i bramki z meczu Nadstal - CWKS 95:

CWKS 95 pokonał Nadstal Krzaki Czaplinkowskie po dramatycznym meczu - fot. Raffi