Młodzież: mecze niedzielne (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W niedzielnych spotkaniach nie brakowało bramek. Młode Wilki 96 zapatrzyły się w swoich starszych kolegów z rocznika 91/2 i również wygrały 11-0, w spotkaniu z Varsovią. Co więcej, w identycznym stosunku wygrali z WAPN na Łazienkowskiej legioniści z rocznika 1999. Po emocjonującym pojedynku, acz nieco szczęśliwie, wygrały również Młode Wilki 97, wyciągając w końcówce meczu z GKP Targówek wynik z 0-3, na... 4-3! W meczu na szczycie żaków MW 1998 pokonały 6-4 Unię. Relacje i multimedia wkrótce.

Swoje mecze przegrały z kolei: CWKS Legia 95 (1-2 ze Spartą Jazgarzew), CWKS Legia 99 (4-8 na boisku SEMPa Ursynów, mimo prowadzenia 4-3 kilka minut przed końcem!) oraz Młode Wilki 2000, które uległy 0-4 Drukarzowi II 99.

Młode Wilki:

Legia 96 11-0 (9-0) Varsovia Warszawa - Fotoreportaż z meczu
1-0 2 min. Eryk Rakowski (as. Kevin Ozga)
2-0 5min. Jakub Nidzgorski (as. Daniel Turżonek)
3-0 9 min. Michał Suchanek (as. Mateusz Baranowski)
4-0 11 min. Daniel Turżonek (as. Kevin Ozga)
5-0 18 min. Daniel Turżonek (b.a.)
6-0 24 min. Eryk Rakowski (as. Michał Podsiadło)
7-0 27 min. Michał Suchanek (as. Jakub Nidzgorski)
8-0 28 min. Daniel Turżonek (as. Daniel Mlonek)
9-0 30 min. Jakub Nidzgorski (as. Michał Suchanek)
10-0 43 min. Przemek Marusiak (as. Daniel Turżonek)
11-0 57 min. Daniel Turżonek (b.a.)

Skład Legii: Koncki (36' Siedlecki) - Ozga, Najemski, Makowski (49' Jędraszczak), Baranowski - Suchanek, Mlonek (49' Kostylew), Podsiadło (36' Szmołda), Rakowski - Nidzgorski (36' Marusiak), Turżonek.
Trener: Marcin Pawlina i Tomasz Grudziński
Widzów: 30

Spotkanie z Varsovią okazało się być okazją do podreperowania konta strzeleckiego Młodych Wilków. Do przerwy legioniści prowadzili już 9-0 i wydawało się, że weekendowy rekord strzelonych goli (11) musi zostać pobity ;-) Mimo niezłej gry w drugiej połowie, skuteczność nie była już tak mocną stroną legionistów. Końcowy rezultat 11-0 jest jednak i tak bardzo efektowny. Aż cztery gole zdobył pozyskany latem Daniel Turżonek.

Legia 97 4-3 (0-3) GKP Targówek - Fotoreportaż z meczu
0-1 16 min. Bartek Szczęsny
0-2 28 min. Patryk Lange (rzut wolny)
0-3 35 min. Norbert Oziomek (b.a.)
1-3 54 min. Maks Brzosko (as. Eryk Więdłocha)
2-3 58 min. Krzysztof Mamla (as. Maks Maj)
3-3 61 min. Eryk Więdłocha (as. Mateusz Górski)
4-3 70+2 min. Eryk Więdłocha (b.a.)

Skład Legii: Wojcieszak - Jakubiak, Piątek, Dworakowski (Polak) - Krasuski (Kpt)(Sieluk), Maj, Zabłocki (Górski) - Brzosko (Więdłocha), Mamla.
Trener: Jakub Sowiński
Widzów: 45

Do przerwy goście wykorzystując fatalną grę naszej drużyny w obronie zasłużenie prowadzili 0-3. Dość powiedzieć, że w pierwszej części gry goście oddali 5 celnych strzałów na bramkę, a legioniści jedynie 1... W drugiej połowie nieco ożywiła się gra Młodych Wilków w ofensywie, ale w obronie dalej popełnialiśmy karygodne błędy, niejednokrotnie wręcz podając piłkę do przeciwnika. Na szczęście Kuba Wojcieszak wygrywał niemal wszystkie pojedynki z szybkim Norbertem Oziomkiem, a obrońców dwukrotnie wyręczał wracając się do obrony napastnik Krzysztof Mamla, który w końcu (z uwagi na dużą szybkość) przestawiony został w końcówce do bloku defensywnego. Ostatni kwadrans gry należał do naszej drużyny, która zdobyła 4 gole. Bramka na 2-3 wzbudziła kontrowersje gości, którzy domagali się odgwizdania faulu na bramkarzu. Na 10 minut przed końcem było już 3-3. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Eryk Więdłocha przejmując piłkę odbitą przez bramkarza GKP. Trzy punkty zostają na Łazienkowskiej, ale kolejnym razem tyle szczęścia możemy nie mieć. W tabeli legioniści pozostają na 3. miejscu, o punkt za Agrykolą i Polonią.

Legia 98 6-4 (3-1) Unia Warszawa - Fotoreportaż z meczu
0-1 12 min. Paweł Kłosiński
1-1 13 min. Aleksander Waniek as. Mateusz Leleno
2-1 18 min. Aleksander Waniek as. Patryk Gregorczuk
3-1 28 min. Igor Korczakowski as. Aleksander Waniek
3-2 32 min. (rzut wolny)
4-2 39 min. Aleksander Waniek (rzut wolny)
5-2 46 min. Adran Jabłoński (as. Konrad Mousaoui)
5-3 47 min.
5-4 49 min.
6-4 54 min. Wiktor Wiszorowski (as. Igor Korczakowski)

Skład Legii: Ceran - Orłowski, S. Ławcewicz - Leleno, Świerszcz, Korczakowski - Waniek oraz Balawejder, J. Ławcewicz - Żyro, Wiszorowski, Jabłoński, Gregorczuk, Najemski, Moussaoui, Łuczyński, Kaniecki.
Trener: Ernest Waś

Mecz na szczycie dla Młodych Wilków. Dzięki wygranej z Unią legioniści samodzielnie liderują w tabeli ligi żaków. Szkoda tylko niepotrzebnych nerwów w drugiej połowie, gdy z bezpiecznej wydawało się przewagi 5-2 goście doprowadzili niemal do remisu. Sytuację wyjaśnił jednak Wiktor Wiszorowski. Hat-trickiem popisał się w tym spotkaniu Aleksander Waniek, który po 6 kolejkach ma na koncie już 21 goli.

Legia 99 11-0 (4-0) WAPN Warszawa - Fotoreportaż z meczu
1-0 6 min. Przemek Kostrzycki
2-0 14 min. Emil Możdżonek
3-0 15 min. Filip Rogoń
4-0 18 min. Emil Możdżonek
5-0 33 min. Krystian Wawrzyn (as. Konstanty Ślęzak)
6-0 36 min. Konstanty Ślęzak
7-0 37 min. Konstanty Ślężak
8-0 39 min. Krystian Wawrzyn (as. Emil Możdżonek)
9-0 42 min. Filip Rogoń
10-0 56 min. Krystian Wawrzyn (as. Bruno Parzych)
11-0 59 Michał Malesa (rzut wolny)

Skład Legii: Musiał (Antolak) - Rosiński, Kostrzycki, Rybak - Malesa, Wawrzyn, Możdżonek oraz Skrzyński,Ślęzak, Parzych, Rogoń
Trener: Radosław Boczek

Drukarz II Warszawa 99 4-0 Legia 2000

Drugą porażkę w tym sezonie odniósł najmłodszy rocznik Młodych Wilków, ulegając 0-4 Drukarzowi.

CWKS Legia:

CWKS Legia 95 1-2 Sparta Jazgarzew
0-1 45 min.
1-1 55 min. Daniel Katri (as. Adam Słowik)
1-2 78 min.
W 67. minucie Kacper Puza nie wykorzystał rzutu karnego

Skład Legii: Dobiesz – Nowakowski, Koluch (41' Gołębiowski), Przygoda (48' Jaworek) – Puza, Bielecki (41' Witek), Kubicki, Jędrzejczyk – Sysik (41' Słowik), Dołoszyński (68' Masny), Katri.
Trener: Arkadiusz Madyniak

Nieco słabsze spotkanie rozegrali tym razem trampkarze CWKS. Do przerwy gole nie padały, za to w drugiej odsłonie okazji nie brakowało. niestety większą skutecznością wykazali się goście, a legioniści nie zdołali wykorzystać nawet rzutu karnego.

SEMP Ursynów 8-4 CWKS Legia 99
Gole: Adam Walkiewicz (x5), Wojtek Janicki (x3) - Mikołaj Firek (x2), Mikołaj Janusz, Bartek Szczubełek

Skład Legii: Gradkowski - Janusz, Prokopczyk, Kąkol, Firek, Szczubełek, Paradowski, Nowakowski, Niedbała, Kotarski, Dudzik, Polański, Lendas, Sierajewski.
Trener: Ryszard Bartnik

Legioniści ulegli dziś na Koncertowej SEMPowi. Porażka jest o tyle bolesna, że "Wojskowi" (dziś wyjątkowo prowadzeni przez Ryszarda Bartnika) ze stanu 2-0 dla SEMPa zdołali odwrócić losy meczu i kilka minut przed końcem prowadzili 3-4. Niestety zmęczenie podstawowych zawodników Legii skrzętnie wykorzystali ursynowianie, wyprowadzając w końcowych minutach meczu 5 zabójczych akcji, zakończonych bramkami.