Maciej Rybus strzelił gola w pierwszej reprezentacji Polski - fot. Piotr Galas

Polska 1-0 Kanada. Gol Rybusa!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w Bydgoszczy towarzyskim meczu reprezentacja Polski pokonała 1-0 Kanadę. Jedyną bramkę strzelił w 19. minucie pomocnik warszawskiej Legii Maciej Rybus! Obraniak dośrodkował piłkę z lewej strony, piłkę głową zgrał Kamil Kosowski, a Maciej Rybus stojąc tyłem do bramki oddał skuteczny strzał z kilku metrów.
To debiutancki gol Rybusa w pierwszej reprezentacji Polski. 65 minut na boisku spędził drugi z powołanych legionistów, Jakub Rzeźniczak.

Polska 1-0 (1-0) Kanada
1-0 - 19 min. Rybus

Początkowe 15 minut to niezła gra w wykonaniu piłkarzy Kanady, ale goście nie potrafili stworzyć sobie dobrej sytuacji do strzelenia gola. Pierwsza dogodna okazja dla Polski nadarzyła się w 16. minucie, kiedy to zza pola karnego strzelał Dariusz Dudka. Piłka minęła jednak bramkę. Później zawodnik AJ Auxerre jeszcze kilkakrotnie zmuszał do interwencji Larsa Hirschfelda, ale nie przyniosło to zmiany wyniku.
Bramka padła w 19. minucie. Po zgraniu głową przez Kosowskiego, Rybus ładnym uderzeniem z obrotu umieścił piłkę w siatce. Trzeba przyznać, że legionista był jednym z lepszych zawodników na boisku w tym spotkaniu.
Tuż przed przerwą dobrą sytuację do podwyższenia rezultatu miał Robert Lewandowski, ale jego uderzenie obronił golkiper gości.

W drugiej części gry w bramce Polski zadebiutował Wojciech Szczęsny. Młody bramkarz nie miał jednak zbyt wiele pracy. W 67. minucie obronił strzał Tomasza Radzinskiego. To była jego pierwsza interwencja w tym meczu. W końcówce spotkania bliski zdobycia drugiego gola dla Polski był Patryk Małecki, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Polska: 1. Tomasz Kuszczak (46' 12. Wojciech Szczęsny) - 20. Jakub Rzeźniczak (65' 19. Marcin Kowalczyk), 14. Michał Żewłakow, 2. Maciej Sadlok, 3. Seweryn Gancarczyk - 15. Sławomir Peszko, 5. Dariusz Dudka, 10. Ludovic Obraniak (88' 23. Patryk Małecki), 9. Maciej Rybus (78' 7. Radosław Majewski), 11. Kamil Kosowski (69' 21. Janusz Gancarczyk) - 8. Robert Lewandowski

Kanada: 1. Lars Hirschfeld - 7. Paul Stalteri, 4. Dejan Jakovic, 5. Kevin James McKenna, 3. Michael Klukowski - 14. Jaime Peters, 13. Atiba Hutchinson, 6. Julian de Guzman, 8. Marcel de Jong (70' 15. Joshua Simpson) - 10. Robert Friend (64' 16. Simeon Jackson), 9. Tomasz Radzinski (84' 17. Iain Edward Hume)

żółte kartki: Peszko - Simpson.

widzów: 10 000