Boks: Srebro R. Perczyńskiego w finale PP Kadetów

Kras - Wiadomość archiwalna

W turnieju finałowym Pucharu Polski Kadetów w boksie, zawodnicy Legii nie osiągnęli najlepszych wyników. Jedynie Rafał Perczyński w swojej kategorii wagowej zdobył srebrny medal. W kategorii 46 kg walkę ćwiećfinałową z Jackiem Hubscherem (SSS "Bokser" Strzegom) Mariusz Zalewski przegrał 0-3. Trzeba jednak pamiętać, że dla Marcina był to debiut w zawodach tej rangi.

Niestety nasz zwycięzca z Nowego Dworu Mazowieckiego, wybrany tam na najlepszego zawodnika turnieju Mateusz Skowroński, nie został dopuszczony to walki z Sebastianem Rachutem (Zagłębie Konin), ze względów proceduralnych.

Ponieważ organizowane eliminacje do PP był wspólne dla woj. lubelskiego i mazowieckiego, pierwszeństwo miał zawodnik z Lublina, co jest paranoją - ponieważ zwycięscy powinni występować obydwaj. Oczywiście nie ma w tym winny ani sportowca z Lublina, ani z Warszawy - po prostu znów zawiodła organizacja i tym samym realna szansa na medal przepadła.

Jedynie Rafał Perczyński wywalczył srebrny medal w kategorii 60 kg, przegrywając w finale z Emilem Baranowskim (BKS Skorpion Szczecin) 1-2.