CWKS Legia 98 na turnieju Delta Cup - fot. Raffi

Młodzież: sparingi i turnieje sobotnie (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Sobota była dniem rozgrywania licznych turniejów i meczów towarzyskich. Juniorzy starsi pokonali w Białymstoku 2-0 Jagiellonię a trampkarze grający po nich wygrali 2-1; młodzicy ulegli po zaciętym meczu 2-3 Stomilowi, za to żacy z rocznika 98 Młodych Wilków rozgromili rówieśników z Olsztyna aż 28-0(!).

Fotoreportaż z Delta Cup z udziałem CWKS-u 98 - 15 zdjęć

Fotoreportaż z Ursynów Cup z udziałem Młodych Wilków 99 - 35 zdjęć

W rozgrywanym w Skotnikach turnieju Umbro Cup Młode Wilki 96 awansowały do fazy finałowej. Drugie miejsce w turnieju Ursynów Cup (po przegranej w rzutach karnych z Zawiszą) zajęły Młode Wilki 99, a trzecie w Delta Cup - CWKS Legia 98. W obu przypadkach najlepszymi bramkarzami turnieju zostali młodzi legioniści.

Sparingi:

Jagiellonia Białystok 91/2 0-2 (0-0) Młode Wilki 91/2
0-1 Paweł Broniszewski (wolny)
0-2 Jakub Rozwandowicz (as. Paweł Broniszewski)

Skład Legii:
I połowa: Jałocha - Bochenek, Wydra, Michalak, Delikat - Kostyra, Stoch, Kamiński, Kursa - Rozwandowicz, Wojtczak
II połowa: Chrostowski - Bochenek, Cichocki, Michalak, Kursa - Tietz, Piotrowski, Broniszewski, Kamiński (67' Stoch) - Rozwandowicz, Wojtczak.

W rozegranym w Białymstoku sparingu juniorzy starsi Legii pokonali 2-0 Jagiellonię po golach Broniszewskiego i Rozwandowicza. W drużynie nie testowano żadnych nowych zawodników, wystąpili za to rekonwalescenci z Młodej Legii, Eryk Stoch i Patryk Kamiński, którzy powoli dochodzą do normalnej dyspozycji po przebytych urazach. W bezbramkowej pierwszej połowie gra była stosunkowo wyrównana, pewnie spisująca się obrona Legii zapobiegała więszości niebezpieczeństw. Po przerwie obrona i szczególnie pomoc Legii wystąpiły w mocno przemeblowanym składzie. Gra Młodych Wilków zyskała na dynamice, dobrze dysponowani Mikołaj Piotrowski, Paweł Broniszewski i Mateusz Tietz przechwytywali w środku pola wiele piłek i obsługiwali podaniami napastników. Gola na 0-1 zdobył po rzucie wolnym Broniszewski. Gospodarze mogli zdobyć wyrównanie, ale groźne uderzenie z rzutu wolnego obronił Jakub Chrostowski. Wynik na 0-2 ustalił dobrze spisujący się w sobotnim meczu Jakub Rozwandowicz, wykorzystując dogranie "Bronka". Już za tydzień na Łazienkowskiej wyjątkowo ciekawy pojedynek - do Warszawy przyjadą druzyny juniorów starszych i młodszych Lecha Poznań.

Jagiellonia Białystok 95 1-2 (1-1) Młode Wilki 95
0-1 7 min. Aleksander Stolarz (as. Aleksander Jagiełło)
1-1 8 min.
1-2 52 min. Przemysław Chmielewski (as. Aleksander Jagiełło)

Skład Legii: Artur Haluch - gracz testowany (41' gracz testowany), Jan Okieńczyc, Marcin Piórkowski (41' Damian Kucharski), Marcin Piwowarczyk (41' Konrad Romachów) - Przemysław Milewski (41' Maciej Sieradzki), Kamil Wilimowski, Mateusz Zawal, Olek Jagiełło - Jakub Arak (53' Łukasz Dziewicki), Alek Stolarz (41' Przemysław Chmielewski)

Spotkanie z Jagiellonią od początku stało na niezłym poziomie. Zespół z Białegostoku w pierwszej połowie postawił naszej drużynie duże wymagania - wyższe, niż zazwyczaj ma to miejsce w lidze mazowieckiej - i choć to legioniści objęli w 7. minucie prowadzenie po golu Alka Stolarza, to niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia. Już po kilkudziesięciu sekundach padło wyrównanie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga odsłona należała już zdecydowanie do Młodych Wilków, które podkręciły tempo rozgrywania akcji oraz pressing i stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji. W 52. minucie po kolejnej asyście doskonale dziś spisującego się, walczącego za dwóch Olka Jagiełły prowadzenie dla Legii uzyskał Przemek Chmielewski. Mimo kilku kolejnych okazji wynik nie uległ już zmianie. Spotkanie z uwagi na mocnego przeciwnika było wartościowym sprawdzianem, w którym można było przetestować nowe ustawienia, oraz kilku kandydatów do gry w Legii.

Młode Wilki 97 2-3 OKS 1945 Stomil Olszyn 97
Gole dla Legii: Dawid Witkowski (x2)

Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu legioniści ulegli 2-3 OKSowi 1945 Olsztyn. W pierwszej odsłonie dobrze prezentujący się goście poczatkowo nieco zdominowali grę i uzyskali prowadzenie. Stopniowo jednak do głosu dochodzili legioniści, którzy grając z dużym zębem odrobili część strat, na więcej jednak zabrakło czasu. Oba gole dla Legii zdobył Dawid Witkowski.

Młode Wilki 98 28-0 OKS 1945 Stomil Olsztyn
Gole: Waniek 7; Korczakowski 3; Leleno 3; Wiszorowski 3; Łuczyński 3; Siekielski 2, Moussaoui 2, Najemski 2, Kijewski 2, Dróżdż 1.

Skład: Ceran, Cybulak - Orłowski, Dróżdż, Najemski, Smętek, Korczakowski, Łuczyński, Siekielski, Leleno, Moussaoui, Waniek, Wiszorowski, Kijewski.

W przypadku meczu żaków przeciwnicy z Olsztyna stanowili dla naszej drużyny jedynie tło, raz tylko zagrażajac bramce Legii. Legioniści stwarzali sobie sytuacje bramkowe praktycznie co minutę; wykorzystali około połowy z nich, a końcówy wynik to aż 28 do 0! W spotkaniu wystąpiło również kilku graczy testowanych. Za tydzień pojedynek z Jagiellonią Białystok, również na Bemowie.

Turnieje:

Umbro Cup 2009, Kraków-Skotniki

Pierwszy dzień był stosunkowo udany dla Młodych Wilków 96. Podopieczni Maricna Pawliny i Tomasza Grudzińskiego w fazie grupowej pokonali Jagiellonię i Sygnał Lublin, zremisowali z Cracovią i ulegli 1-2 Salosowi. To dało naszej drużynie awans z drugiego miejsca do finałów A, w których zmierzy się 8 najlepszych z 20 uczestniczących klubów. O 12:55 rozpocznie się mecz Legii z Koroną Kielce, którego stawką będzie awans do półfinału. W finałach B (miejsca 9-20) znalazły się m.in. takie drużyny, jak Jagiellonia Białystok, Polonia Warszawa, Hutnik Kraków, Unia Warszawa, Motor Lublin, Cracovia Kraków, Raków Częstochowa czy SEMP Ursynów.

Wyniki Legii:
Legia'96 3-1 Jagiellonia Białystok
Salos Szczecin 2-1 Legia'96
Cracovia 2-2 Legia'96
Legia'96 2-1 Sygnał Lublin

gole dla Legii: Jakub Nidzgorski 2, Michał Suchanek 2, Eryk Rakowski 2, Kamil Anczewski 1, Arek Najemski 1.

Delta Cup - rocznik 1998

W rozgrywanym dziś turnieju z cyklu Delta Cup udział wzięli gracze UWKS Legia Warszawa z rocznika 1998. Przez fazę grupową przeszli jak burza, bez straty bramki, wygrywając z Okęciem, Deltą II, Dolcanem i Wesołą oraz remisując 0-0 z Unią Warszawa. Nawet brak (z różnych powodów) kilku graczy, jak m.in. Sauczek, Mikułowski czy Bui, nie był aż tak widoczny. Dużo czasu spędzali na obisku nawet gracze, którzy zazwyczaj nie wychodzą w podstawowym składzie - oni jednak również pokazali się z niezłej strony. W półfinale poszło nieco gorzej - mecz rozpoczął się sporo wcześniej niż planowano - legioniści praktycznie prosto z szatni wbiegli na boisko i rozpoczęli mecz. Mocny przeciwnik, jakim okazały się Stegny Wyszogród, nie dał naszym zawodnikom szans na wygraną i wygrał 2-0. W finale B legioniści ponownie zmierzyli się z KS Wesoła. Początkowo "Wojskowi" kontrolowali w pełni przebieg wydarzeń i prowadzili już 2-0. Niestety chwila nieuwagi - i był już remis. Na szczęście sytuację wyjaśnił ostatecznie Patryk Kowalczyk strzelając gola na 3-2 i CWKS zajął ostatecznie 3. miejsce. Na dodatek najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Legii Leon Jankowski. W finale Delta Warszawa pokonała po rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 0-0) Stegny Wysszogród.

Wyniki CWKS Legii 98:
CWKS Legia Warszawa 1-0 Okęcie Warszawa (Gąstał-rzut karny)
CWKS Legia 2-0 Delta II Warszawa (samobójcza, Stein)
CWKS Legia 0-0 Unia Warszawa
CWKS Legia 2-0 Dolcan Ząbki (Liber, Pietrzykowski)
CWKS Legia 2-0 KS Wesoła (Stein, Androsiuk)

Półfinały:
CWKS Legia 0-2 Stegny Wyszogród
Delta Warszawa 1-0 KS Wesoła

O 3. miejsce:
CWKS Legia 3-2 KS Wesoła (Ameliańczyk, Kowalczyk x2)

12. LKS Chlebnia

Najlepszy gracz turnieju: Tymoteusz Wrotek (Delta I Warszawa)
Król strzelców turnieju: Sebastian Szymerski (Stegny Wyszogród)
Najlepszy bramkarz turnieju: Leon Jankowski (CWKS Legia Warszawa)

Skład CWKS Legii: 1.Leon Jankowski - 3.Mikołaj Liber, 4.Kamil Androsiuk, 5.Grzegorz Stein, 6.Adrian Skowroński, 8.Andrzej Ameliańczyk, 9.Alek Osowski, 10.Patryk Kowalczyk, 14.Maciej Pietrzykowski, 15. Kacper Gąstał, 17. Kewin Przygoda.
Trener: Mariusz Jaguś

Fotoreportaż z Delta Cup z udziałem CWKS-u 98 - 15 zdjęć Raffiego

Ursynów Cup 2009

Udany był start w organizowanym przez SEMP Ursynów turnieju Ursynów Cup dla Młodych Wilków 1999. W stawce 10 drużyn z całej Polski nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce. W fazie grupowej podopieczni Radosława Boczka pokonali kolejno: Zawiszę Bydgoszcz, Znicz Pruszków, Pasjonata Dankowice i Unię SAS Skierniewice -i wszystko to bez straty gola! W półfinale Legia trafiła na Olimpię Elbląg (warto wspomnieć, że we wcześniejszych meczach obie ekipy wspierały się nawzajem gorącym dopingiem). Przewaga Młodych Wilków nie podlegała dyskusji, ale zdecydowanie brakowało wykończenia akcji. O wejściu do finału zadecydować musiały rzuty karne - legioniści trafili dwa z nich, tymczasem olimpijczycy byli bardzo nieskuteczni bądź na ich drodze stał Wiktor Antolak.

W finale Młode Wilki napotkały, po raz drugi tego dnia, Zawiszę Bydgoszcz. Tym razem spotkanie było wyrównane, a więcej okazji stwarzali sobie bydgoszczanie. Tu jednak również nie padły gole i o pierwszym miejscu zadecydowały rzuty karne. Niestety legioniści przegrali 1-2 i musieli zadowolić się drugim miejscem. Na pocieszenie pozostała nagroda dla najlepszego bramkarza turnieju, która przypadła Wiktorowi Antolakowi.

Mecze Legii:
Legia 2-0 Zawisza (gole: Możdżonek, Waśniowski)
Znicz 0-1 Legia (Świerczek)
Legia 3-0 SAS Unia (Rogoń, Świerczek, Gańko)
Pasjonat 0-1 Legia (Możdżonek)

1/2: Legia 0-0 k.2-0 Olimpia Elbląg
Finał: Legia 0-0 k.1-2 Zawisza Bydgoszcz

Skład Legii: 1.Wiktor Antolak, 12.Filip Musiał - 2.Adrian Rybak, 3.Przemek Kostrzycki, 5.Jakub Skrzyński, 13.Antoni Gańko, 14.Kamil Świerczek, 15.Emil Możdżonek, 16.Filip Rogoń, 20.Kamil Waśniowski, 22.Maciej Lulka
Trener: Radosław Boczek, Kierownik: Sebastian Knap.