Tylko raz cieszyli się Polacy w meczu z Danią - fot. turi

Polska 1-3 Dania

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski przegrała 1-3 z Danią w pierwszym meczu turnieju o Puchar Króla Tajlandii. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1 po golach Rieksa dla Duńczyków i Peszki dla Polaków. Tuż po przerwie bramkę na 1-2 zdobył Rasmussen. Na 1-3 w 60. minucie podwyższył Bech. Na boisku pojawiło się dwóch legionistów – Maciej Iwański i Maciej Rybus.
Obydwaj piłkarze „wojskowych” spędzili na murawie po 85 minut.

Polska 1-3 (1-1) Dania
0-1 – 22. min Rieks
1-1 – 26. min Peszko
1-2 - 47. min. Rasmussen
1-3 – 60. min Bech
Żółte kartki: Mierzejewski, Sadlok - Absalonsen
Polska: Pawełek - Mierzejewski, Sadlok, Piotr Brożek (46' Brzyski), Jodłowiec – Tosik (59' D. Nowak), Iwański (85' Małecki), Bandrowski, Peszko (77' Kiełb) - R. Lewandowski (70' Robak), Rybus (85' T. Nowak)
Dania K. Christensen - Absalonsen (65' Krohn-Dehli), Bech (83' Thygesen), A. Christensen (68' Stadsgaard), Jacobsen - Larsen, Nymann, Poulsen, Rasmussen – Rieks (80'Bernburg), Oernskov (76' Wurtz)

Prowadzenie dla Duńczyków zdobył w 22. minucie Rieks, który wykorzystał błąd Mariusza Pawełka. Bramkarz krakowskiej Wisły nie dał rady złapać piłkę wrzucaną z autu. Do futbolówki dopadł napastnik Danii i było 0-1. Cztery minuty później było już 1-1. Po składnej akcji Tomasza Bandrowskiego i Macieja Iwańskiego płaskim strzałem z ok. 20 metra gola zdobył Sławomir Peszko.

Chwilę później Polska powinna prowadzić 2-1. Po mocnym strzale Macieja Rybusa piłkę na słupek odbił bramkarz Duńczyków. Do futbolówki dopadł Maciej Iwański. Uderzona z ok. 2 metrów piłka wylądowała jednak na poprzeczce. Na dwie minuty przed końcem z ostrego kąta uderzał jeszcze Rybus, ale golkiper obronił jego strzał.

Druga połowa zaczęła się dobrze dla reprezentacji Danii. Już w 47. minucie Pawełek ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Po błędzie defensywy gola dla Duńczyków zdobył Rasmussen. W 60. minucie było już 1-3. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Bech nie był atakowany przez polskich obrońców i bez problemu głową skierował piłkę do bramki.

Po straconej bramce Polacy dali się zdominować Duńczykom. Szansę na zdobycie kontaktowej bramki w 78. minucie zmarnował Robak.

Podczas zgrupowania w Tajlandii Polacy rozegrają jeszcze mecze z gospodarzami i reprezentacją Singapuru.