Szermierka: Mikołajczak znowu z brązem w PŚ

Drużyna polskich szpadzistów z jednym legionistą w składzie zdobyła brązowy medal w zawodach Pucharu Świata rozegranych we włoskim Legnano. To drugi w ciągu tygodnia sukces szpadzisty Legii, Krzysztofa Mikołajczaka. W kadrze walczyli także Tomasz Motyka z AZS AWF Wrocław, Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) i Adam Wiercioch (Piast Gliwice).

Polacy w 1/8 finału pokonali Portugalię 45-37, następnie zwyciężyli z Hiszpanami 45-43, a w półfinale przegrali 41-45 z Węgrami. W spotkaniu o trzecie miejsce Polska pokonała Koreę Południową 45-35.

Słabiej Polacy wypadli indywidualnie. Najwyższej sklasyfikowanym Polakiem był legionista - Krzysztof Mikołajczak, który zajął 42. miejce. Pozostali reprezentanci Polski nie awansowali do turnieju głównego i zajęli odległe lokaty.