Michał Kępka w akcji - fot. Raffi

Młodzież: mecze sobotnie (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Powoli rusza karuzela sparingowa drużyn młodzieżowych. W sobotę swoje mecze rozegrali zawodnicy z roczników 1993 i 1994. Ci starsi dość pechowo zremisowali 2-2 z Widokiem Lublin po bramkach Prusinowskiego i Lukača. Z kolei podopieczni Tomasza Sokołowskiego i Jakuba Sowińskiego wygrali 2-1 z Juniorem Ursynów. Pozostałe mecze odbędą się jutro.

Fotoreportaż z meczu Legia 93 - Widok - 24 zdjęcia

Legia 93 2-2 (1-0) Widok Lublin 93
1-0 14 min. Maciej Prusinowski (as. Paweł Żywko)
1-1 42 min.
1-2 44 min.
2-2 73 min. Marko Lukač (as. Kordian Latos)

Legia: Wienczatek (41' Nowak) - Paczuski (41' Gąsior), Gołębiewski, Latos, Todorović - Kępka (60' Żywko), Rzuchowski, Gąsior (27' Kun), Żywko (41' Kalinowski) - Prusinowski, Sawicki (41' Lukač)
Trenerzy: Krzysztof Dębek i Radosław Kucharski

W pierwszym pojedynku sparingowym tej zimy juniorzy młodsi Legii zmierzyli się z wiceliderem lubelskiej ligi wojewódzkiej, widokiem Lublin. W składzie zabrakło wprawdzie kilku graczy kontuzjowanych bądź występujących w 1. drużynie (M. Grudniewski) lub starszych rocznikach, ale zespół uzupełniło za to dwóch graczy testowanych, napastnik i pomocnik. Od początku legioniści starali się wymusić ostrym pressingiem przechwyty. Po jednej z takich akcji, rozpoczętej przerzutem Paczuskiego, w pole karne wbiegł Paweł Żywko, wycofał piłkę z linii końcowej na siódmy metr, a nadbiegający Maciej Prusinowski wślizgiem wbił piłkę do siatki. Bliscy podwyższenia byli również: Rzuchowski, oraz bardzo aktywny na prawym skrzydle Michał Kępka. Po podaniu Rzuchowskiego tuż koło bramki uderzył z kolei Nikola Todorović. W dalszej częsci pierwszej połowy gra nieco się wyrównała. Goście bronili sie mądrze i sami dwukrotnie wyprowadzili groźne kontry, jednak Oli Wienczatek zachował czyste konto.

Zaraz po przerwie nastąpiła mała katastrofa. Grający w nieco przemeblowanym składzie i jakby zdekoncentrowani legioniści popełnili dwa fatalne błędy. Niewymuszone straty piłki pod własną bramką kosztowały utratę dwóch goli. Rozpaczliwe próby odrobienia strat nie dawały początkowo rezultatu, a doskonałych okazji nie wykorzystali Wojciech Kalinowski i Marko Lukač, tuż obok bramki strzelił Todorović. Aktywnie w środku pola grał Dominik Kun. Kolejne dwie groźne okazje mieli też goście; na szczęście, tym razem obyło się bez straty gola po naszej stronie. Na siedem minut przed końcem, przesunięty bliżej środka pola Kordian Latos popisał się dokładnym prostopadłym podaniem, którego nie zmarnował Lukač. Młode Wilki rzuciły się do ataku; strzał Żywki został zablokowany, a uderzenia Kalinowskiego obronił gokiper gości. Lublinianie w ostatniej minucie sami mogli zdobyli decydującego gola, ale strzał z lewego skrzydła obronił Mateusz Nowak.

Fotoreportaż z meczu Legia 93 - Widok - 24 zdjęcia Raffiego

Legia '94 2-1 Junior Ursynów
0-1 15 min.
1-1 32 min. gracz testowany (as. Kamil Dankowski)
2-1 60 min. Kamil Kurowski (as. Kamil Dankowski)

Legia: gracz testowany - Drożdżal, Dankowski, Przysowa, Fabiszewski - Misiak, Ochman (41' gracz testowany), Malesa (41' Sokołowski), Kurowski - gracz testowany, Janusiewicz.
Trenerzy: Tomasz Sokołowski i Jakub Sowiński

Spotkanie z silną drużyną ursynowskiego Juniora, opartą głównie na graczach Mazowieckiego OSSM, rozegrano w ośrodku treningowym w Miętnem k. Garwolina. Trudne warunki atmosferyczne nie ułatwiały obu drużynom gry. Gracze z Ursynowa objęli prowadzenie po kwadransie gry, ale jeszcze przed przerwą legioniści wyrównali. Droga połowa miała podobnie zacięty przebieg, jak pierwsza. Legioniści wystąpili w niemal identycznym zestawieniu jak przed przerwą (trener Sowiński miał do dyspozycji zaledwie 13 graczy - pozostałych wyłączyły głównie kontuzje i choroby), jedynie w środku pola pojawił się Patryk Sokołowski. Obie strony stworzyły sobie po kilka okazji, jednak skutecniejsi pokazali się legioniści - na 20 minut przed końcem kolejne podanie stopera Legii, Kamila Dankowskiego wykorzystał Kamil Kurowski, ustalając wynik meczu na 2-1.

CWKS Legia 97 2-6 Polonia Warszawa 98
W rozegranym we Władysławowie w czwartek meczu sparingowym młodzicy Legii ulegli 2-6 Polonii. Oba gole dla naszej druzyny zdobył Paweł Olek.