Sparing: Legia Warszawa 2-4 Mordowija Sarańsk

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Pierwszy czwartkowy sparing legionistów był bardzo zacięty. W obecności Mariusza Waltera, Pawła Kosmali i Leszka Miklasa błysnął testowany Dong Fangzhuo, który zdobył dwie piękne bramki. Pierwszą już w 12 minucie gdy najpierw minął dwóch rywali, a następnie popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego nie dając szans bramkarzowi rywala.

W 26. minucie groźny strzał oddał Marcin Smoliński, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę Ryżykowa. Niestety w ostatnich dwóch minutach pierwszej części gry Rosjanie strzelili dwie bramki. Najpierw Radović nie zdołał powstrzymać Łusikiana, a chwilę później Susujew podał do Panczenki i ten strzelił drugą bramkę.

W przerwie trener Jan Urban dokonał jednej zmiany. W miejsce Marcina Mięciela wszedł Piotr Giza. W 48. minucie fantastyczną indywidualną akcję przeprowadził Dong. Chińczyk minął kilku rywali i oddał celny strzał, zrobiło się 2-2. Taki stan rzeczy nie trwał jednak zbyt długo, bo już w 52. minucie celnym strzałem z dystansu popisał się Rusłan Muchamietszyn. Pięć minut przed końcem Rosjanie podwyższyli na 4-2. Muchamietszyn odegrał do Dorochina, a ten przełożył sobie piłkę i oddał strzał zza linii pola karnego prosto w okienko bramki Gostomskiego. W 90 minucie czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Kiełbowicz.

Legia Warszawa 2-4 (1-2) Mordowija Sarańsk
1-0 - 12 min. Dong Fangzhuo
1-1 - 45 min. Eduard Łusikian
1-2 - 46 min. Kiriłł Panczenko
2-2 - 48 min. Dong Fangzhuo
2-3 - 52 min. Rusłan Muchamietszyn
2-4 - 85 min. Paweł Dorochin

Leiga Warszawa: Maciej Gostomski - Miroslav Radović (61' Sebastian Szałachowski), Peter Moyo, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz - Goran Mujanović, Tomasz Jarzębowski, Marcin Smoliński, Michał Żyro - Marcin Mięciel (46' Piotr Giza), Dong Fangzhuo (72' Bartłomiej Grzelak)