Dong Fangzhuo - fot. Mishka

Dwa zwycięstwa Młodej Legii. Dong strzelał i asystował

Raffi - Wiadomość archiwalna

Dziś na Łazienkowskiej Młoda Legia rozegrała dwa sparingi. W pierwszym młodzi legioniści wygrali z Kryształem Glinojeck 1-0, a w drugim rozgromili Ceramikę Opoczno 7-2. Gola i trzy asysty zaliczył Dong Fangzhuo, z kolei Maciej Górski trzykrotnie wpakował piłkę do siatki i asystował przy golu Donga.

Fotoreportaż z meczów - 17 zdjęć

W pierwszym meczu gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym. Kilka dobrych sytuacji miał Efir, a Michalak trafił w poprzeczkę. W 40. minucie po dośrodkowaniu Rajczaka z rzutu rożnego Cezary Michalak umieścił piłkę w siatce. W spotkaniu zabrakło leczących skutki kontuzji: Bresia, Szumskiego, Pogonowskiego, Starka i Tomczyka. Stoch i Rosłoń przebywali z kolei na Słowacji wraz z drużyną juniorów starszych.

Młoda Legia 1-0 (1-0) Kryształ Glinojeck
1-0 - 40 min. Cezary Michalak (as. Adrian Rajczak)

Młoda Legia: Osuch (46' Igor Lewczenko) - Widejko (60' Wysocki), Michalak, Włodarczyk, Wasikowski - Wolski (46' Kamiński), Łukasik, gracz testowany, Rajczak (60' Mikołajczak) - gracz testowany (66' Wolski), Efir

O godzinie 15 rozpoczął się drugi mecz. Do przerwy legioniści prowadzili 3-0 po golach Donga, Górskiego i Żyro. W spotkaniu zagrali zawodnicy pierwszej drużyny, którzy nie zmieścili się w kadrze na Cracovię. W 49. i 51. minucie kolejne dwie bramki zdobył Maciej Górski. Najpierw dobił strzał Banasiaka, a następnie dobił uderzenie Donga, które trafiło w poprzeczkę. W 65. minucie Banasiak podwyższył na 6-0 po podaniu Donga, a w 78. minucie Jakub Kosecki, również po podaniu Chińczyka, zdobył siódmą bramkę. W końcówce Maciej Galewski dwukrotnie pokonał Kostię Machnowskiego, wykorzystując zbytnie rozluźnienie legionistów.

Młoda Legia 7-2 (3-0) Ceramika Opoczno
1-0 - 30 min. Dong Fangzhuo (as. Maciej Górski)
2-0 - 39 min. Maciej Górski (as. Adam Banasiak)
3-0 - 42 min. Michał Żyro (as. Maciej Górski)
4-0 - 49 min. Maciej Górski (as. Adam Banasiak)
5-0 - 51 min. Maciej Górski (as. Dong Fangzhuo)
6-0 - 65 min. Adam Banasiak (as. Dong Fangzhuo)
7-0 - 78 min. Jakub Kosecki (as. Dong Fangzhuo)
7-1 - 79 min. Maciej Galewski (as. Maciej Łopata)
7-2 - 86 min. Maciej Galewski (as. Maciej Łopata)

Młoda Legia: Machnowskij - Lisowski, Augustyniak (46' Lisiecki), Kumbev, Komorowski - Kosecki, Koziara (46' Furman), Banasiak, Żyro - Górski (62' Kopczyński), Dong

Ceramika Opoczno: Surma (46' Łukasik) - Matysiak, Adamiec (46' Burzyński), Mogielski, Moskwa - Białecki (46' Galewski), Komar, Zieliński (73' Adamiec), Bińkowski (70' Białecki) - Wojtaszek, Król (53' Łopata)