Olaf Pielaciński w akcji - fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W niedzielę sparingi rozegrały jedynie drużyny rocznika 1994. Młode Wilki po dość jednostronnym pojedynku pokonały 4-0 KSZO Ostrowiec, zaś CWKS wygrał 5-3 z Hutnikiem Warszawa. Mecz rocznika '95 został z powodu chorób zawodników odwołany. Czwarte miejsce w turnieju w Wilanowie zajęli orlicy CWKS Legia z rocznika 2001.

5-3

Skład Legii: Sebastian Błaszczak - Bartek Błesnowski, Adrian Orlik Emil Rogowski, Łukasz Butkiewicz - Patryk Protas, Maciej Ćwiąkała, Mikołaj Krzyżek, Maciek Odrębski - Arek Sikorski Piotr Papież

oraz: Daniel Polak, Błażej Bortnowski - Bartek Prugar, Michał Ziędalski, Mariusz Pec, Albert Nowakowski, Kamil Wypych, Hubert Korczak, Sebastian Bujnik.

W sparingu rozegranym rano na stadionie Poloneza legioniści z rocznika 1994 pokonali 5-3 Hutnik. Drużyna "wojskowych" przez większość czasu utrzymywała się przy piłce. Powoli poprawia się zgranie drużyny, która przeszła zimą poważne zmiany personalne. Momentami nie brakowało jeszcze nieco chaotyczności w niektórych poczynaniach na boisku, ale zwycięstwo Legii nie było właściwie ani przez moment zagrożone. Hutnicy próbowali sił w kontrach, długimi przerzutami szukając wysuniętych napastników. To dało efekt raz, w pierwszej z trzech tercji. Później jednak legioniści powiększali prowadzenie, aż do stanu 5-1. W ostatniej tercji na boisku pojawiło się więcej zawodników z szerokiego składu, a HKS odrobił połowę strat, ale zwycięstwo 5-3 przypadło trampkarzom starszym CWKS Legii.

KSZO Junior Ostrowiec 0-4 (0-1) Legia 94 Zdjęcia z meczu
0-1 25 min. Jakub Sosnowski (b.a.)
0-2 57 min. Kamil Mazek (as. Mateusz Janusiewicz)
0-3 65 min. Daniel Fabiszewski (b.a.)
0-4 77 min. Mateusz Janusiewicz (as. Olaf Pielaciński)

Legia: Wandzel [95] (41' Haluch [95]) - Drożdżal (46' Pielaciński), Fabiszewski, Sokołowski, Przysowa - Kacprzak (41' gracz testowany), Ochman (51' Malesa), Malesa (41' gracz testowany), Mazek (60' Kacprzak, 73' Sosnowski) - Sosnowski (41' Janusiewicz), gracz testowany (49' Żegleń).

Do Ostrowca miały pojechać dwa roczniki Młodych Wilków, ale choroby przetrzebiły szeregi młodszego rocznika, z którego zabrano jedynie obu bramkarzy. Nie mieli oni jednak zbyt wiele roboty - dość powiedzieć, że w drugiej połowie gospodarze nie oddali w kierunku bramki strzeżonej przez Artura Halucha ani jednego strzału. W pierwszej połowie stawali jednak bardziej zacięty opór, choć przewaga podopiecznych trenerów Sokołowskiego i Sowińskiego nie podlegała wątpliwości. Udokumentował ją w 25. minucie Jakub Sowiński, który po kilkudziesięciometrowym rajdzie pokonał bramkarza z Ostrowca. Tuż przed przerwą wynik mógł jeszcze podwyższyć Dominik Ochman, ale jego uderzenie zza pola karnego wylądowało na poprzeczce.

Po przerwie legioniści rozkręcili się jeszcze bardziej, ale niezłych okazji nie wykorzystali Sokołowski, dwaj gracze testowani i Mazek. Ten ostatni poprawił się jednak w 57. minucie - po dokładnym przerzucie Mateusza Janusiewicza strzelił w światło bramki, golkiper odbił piłkę na słupek, ale dobitka Kamila była już bezlitosna. W dalszej fazie meczu dwukrotnie sam na sam z bramkarzem KSZO znalazł się wprowadzony w trakcie drugiej połowy Przemysław Żegleń, ale oba uderzenia zostały odbite na róg. W 66. minucie piłkę na 40. metrze od bramki przechwycił Daniel Fabiszewski, zwodem wyprowadził w pole obrońcę, a następnie z narożnika pola karnego uderzył mocno i precyzyjnie w długi róg, podwyższając na 0-3. Na trzy minuty przed końcem Olaf Pielaciński prostopadle podał do Janusiewicza, który sprytnym przerzutem ustalił wynik spotkania na 0-4 dla Legii.
W drużynie Młodych Wilków zabrakło m.in. obu bramkarzy, Norberta Misiaka, który pojechał z rocznikiem 1993 na Słowację, jak również Kamila Dankowskiego i Kamila Kurowskiego (powołanie do reprezentacji kraju), Macieja Mąki, Michała Makowskiego i Daniela Grzyba.

Turniej orlików - rocznik 2001 i młodsi, Wilanów Zdjęcia z turnieju
Na turnieju organizowanym przez Gwardię Warszawa podopieczni trenerów Świerczewskiego i Borowika wygrali 2 z 5 spotkań i zajęli miejsce tuż za podium. Wprawdzie przed ostatnim meczem mieli szansę zrównania się punktami z późniejszym zwycięzcą, Drukarzem, ale zespół Ursusa okazał się silniejszy, a legioniści obili jedynie dwukrotnie słupek. Najwięcej bramek dla naszej drużyny - dwie - zdobył Sebastian Duczek.

Najlepszy strzelec: Dominik Bartnik (Cezar) - 4 bramki
Najlepszy bramkarz: Bartosz Kielak (Drukarz)

Skład CWKS Legia 2001: Rafał Rojda - Daniel Górski, Norbert Duda, Igor Maciak (1 gol), Stanisław Muniak, Bartosz Derlatka, Sebastian Duczek (2 gole), Mikołaj Walewski (1 gol), Bartosz Cichacki (1 gol)