Młode Wilki 91 pokonały KSZO - fot. Raffi

Młodzież: mecze sobotnie i niedzielne

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W związku z niedzielnym pojedynkiem z Odrą Wodzisław niemal wszystkie sparingi młodzieży odbyły się w dniu dzisiejszym. Dwumecz juniorów z KSZO zakończył się zwycięstwami legionistów, 1-0 i 4-0. Młode Wilki 96 zremisowały 2-2 z Sygnałem Lublin, ich o 2 lata młodsi koledzy ulegli 3-4 Lechowi Poznań, zaś gracze rocznika 99 wygrali z poznaniakami aż 6-2. W meczu Młode Wilki 2000-CWKS Legia 99/00 padł wynik 1-4 dla "Wojskowych".

Zwycięstwo 9-4 nad OSiRem Żyrardów odnieśli trampkarze starsi CWKS Legii. W niedzielę CWKS Legia 95 uległa zaś na Bemowie 2-5 rówieśnikom z Mazura Karczew.

Legia 91/2 1-0 (0-0) KSZO Ostrowiec 91/2 Zdjęcia z meczu
Gol:
1-0 73 min. Marcin Bochenek (as. Jakub Rozwandowicz)

Legia: Chrostowski - Bochenek, Cichocki, Wydra, Kursa - Breś (41' Wojtczak), Stoch (41' Mizgała), Duda, Mikołajczyk (41' Kostyra) - Tietz (do 83'), Rozwandowicz.

Juniorzy starsi kilka dni po powrocie ze Słowacji rozegrali sparing z KSZO Ostrowiec. Na skutek kontuzji odniesionych na turnieju, chorób i odejścia 5 kolejnych zawodników do Młodej Ekstraklasy skład, uzupełniony nawet rekonwalescentami Stochem i Bresiem, nie był siłą rzeczy zbyt szeroki. Mimo to nasi zawodnicy radzili sobie w pierwszej połowie całkiem dzielnie. Wprawdzie Rozwandowicz i Tietz nie zdołali zdobyć gola, ale lekką przewagę optyczną posiadały Młode Wilki. Goście stawiali jednak całkiem zażarty opór. Po przerwie ponownie dwójka naszych napastników była blisko zdobycia bramki, ale i zawodnicy z Ostrowca po dwóch kontrach mieli doskonałe sytuacje. W 72. minucie po akcji lewą stroną i wycofaniu Rozwandowicza, piłkę z 15 metrów wpakował do siatki kapitan drużyny, Marcin Bochenek. KSZO dwukrotnie jeszcze groźnie zaatakowało, ale na posterunku był Kuba Chrostowski. W 80. minucie drugiego gola dla Legii zdobył Mateusz Tietz, ale sędzia liniowy uznał, że nasz napastnik był na pozycji spalonej. Wkrótce potem nasi zawodnicy musieli sobie radzić w 10-ciu, gdy ten sam gracz na skutek kontuzji musiał opuścić boisko. Nawet to jednak nie pomogło zawodnikom z Ostrowca w odrobieniu strat. Tym samym po dość zaciętym, acz niezbyt szybko toczonym spotkaniu wygrała Legia.

Legia 93 4-0 KSZO Ostrowiec 93
1-0 30 min. Michał Kępka (as. Bartłomiej Czarnecki)
2-0 49 min. Kordian Latos (karny)
3-0 75 min. Marko Lukač b.a.
4-0 79 min. Sebastian Dąbrowski b.a.

Legia: Wienczatek (41' Nowak) - Kuklewski (Grudniewski), Siwak, Latos, Todorović (Gołębiewski) - Kępka (Dąbrowski), Rzuchowski, Gąsior (Kalinowski), Dzięgielewski (Żywko) - Czarnecki (41' Lukač), Prusinowski (Romachów).

Także i juniorzy młodsi poradzili sobie z rówieśnikami z Ostrowca. Wprawdzie nasi zawodnicy wydawali się być zmęczeni trudami turnieju w Michalovcach, przez co ich gra była nieco ospała i brakowało w niej "zęba". Mimo wszystko wystarczyło to do odniesienia efektownego zwycięstwa. Już do przerwy legioniści prowadzili po golu Kępki, ale worek z bramkami rozwiązał się na dobre dopiero po przerwie. Najpierw rzut karny skutecznie wykorzystał Kordian Latos, kolejne trafienie dołożył Marko Lukač, a wynik ustalił w samej końcówce strzałem zza pola karnego Sebastian Dąbrowski. Do składu powrócił kolejny, po Czarneckim i Dąbrowskim, rekonwalescent - Karol Grudniewski.

OSiR Żyrardów 94 4-9 (1-7) CWKS Legia 94
Gole: Piotr Papież x3, Hubert Korczak x3, Krystian Kopeć x2, Maciek Ćwiąkała

Skład: Daniel Polak - Bartek Błesnowski, Emil Rogowski, Adrian Orlik, Maciej Obrębski - Michał Ziędalski, Mikołaj Krzyżek, Maciej Ćwiąkała, Patryk Protas - Piotr Papież, Hubert Horczak oraz (zmiany lotne): Sebastian Błaszczak, Krystian Kopeć, Sebastian Bujnik, Sebastian Jóźwiak, Mariusz Pec.

Pierwsza część meczu była wybitnie jednostronna - gospodarze z rzadka przekraczali linię środkową boiska. Jeden z pierwszych takich wypadów, po długim wybiciu piłki przez bramkarza, zakończył się golem dla OSiR. Legioniści strzelili ich jednak do przerwy aż siedem. Po przerwie mecz był już nieco bardziej wyrównany, ale "Wojskowi" utrzymali wysoką przewagę i potwierdzili lekką zwyżkę formy. Po trzy gole zdobyli Piotr Papież i Hubert Korczak. W najbliższą środę o 17:30 na Bródnie - sparing z Dolcanem Ząbki.

CWKS Legia 95 2-5 (1-1) Mazur Karczew Zdjęcia z meczu
1-0 12 min. Daniel Katri (b.a.)
1-1 26 min.
1-2 47 min.
1-3 53 min.
2-3 66 min. Karol Kubicki (as. Daniel Katri)
2-4 78 min. Jakub Zieliński
2-5 80+2 min.

CWKS Legia: Przesmycki (50' Dobiesz) - Gołębiowski, Nowakowski, Jaworek (41' Przygoda) - Jędrzejczyk (41' Słowik), Witek (53' Bielecki), Kubicki, Puza (60' Jędrzejczyk), Kułakowski (65' Jaworek) - Dołoszyński (50' Masny), Katri.

W pierwszej połowie podopieczni Piotra Zasady spisywali się nieźle na tle wyżej notowanego przeciwnika i nawet objęli prowadzenie, gdy Daniel Katri wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Niestety, jeszcze przed przerwą niefrasobliwe zagranie i strata spowodowały utratę bramki. Marcin Dołoszyński i Katri mieli dobre okazje na odzyskanie prowadzenia, ale gol nie padł.

W drugiej części meczu karczewianie osiągnęli zdecydowaną przewagę i szybko zdobyli dwa gole. Po naszych graczach widać było jeszcze brak świeżości i szybkości po obozie kondycyjnym. Wprawdzie po przechwycie Adriana Masnego i podaniu Daniela Katriego gola kontaktowego zdobył Karol Kubicki, ale w samej końcówce meczu szybciej i składniej grający podopieczni Artura Kolatora ponownie dwukrotnie trafili do naszej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2-5.

Legia 96 2-2 (2-1) Sygnał Lublin 96 Zdjęcia z meczu
1-0 8 min. Kamil Anczewski (as. Jakub Nidzgorski)
1-1 20 min. Krzysztof Bocian
2-1 31 min. Kamil Anczewski (as. Jakub Nidzgorski)
2-2 60 min. Kamil Wolski

Legia: Koncki (36' Siedlecki) - Ozga (36' Zabłocki [97]), Bielicki, Gorczyca (36' Najemski), Baranowski (36' Polak, 67' Ozga) - Szmołda (36' Suchanek), Turżonek (36' Knyziak), Mlonek (36' gracz testowany), Rakowski (36' Kostylew) - Anczewski (60' Turżonek), Nidzgorski (36' Marusiak).

Sygnał Lublin okazał się wymagającym przeciwnikiem dla naszej drużyny. W pierwszej odsłonie lekką przewagę posiadała Legia, ale goście parokrotnie groźnie zaatakowali i zdobyli jedną bramkę. Dwa gole zdobyła jednak dobrze współpracująca ze sobą para napastników Młodych Wilków - Kamil Anczewski-Jakub Nidzgorski. W końcowych minutach pierwszej połowy Legia miała kilka kolejnych okazji, ale nie zdołała ich wykorzystać. Po licznych zmianach w przerwie gra podopiecznych Marcina Pawliny nie wyglądała już tak płynnie i pewnie. Przewagę osiągnęli lublinianie, którzy w końcu po atomowym strzale Wolskiego wyrównali na 2-2. Końcówka meczu, toczona w zapadających ciemnościach, to wymiana ciosów z obu stron (po stronie Legii najlepsze okazje mieli Turżonek i Struzik), która nie przyniosła już jednak zmiany rezultatu.

Legia 98 3-4 Lech Poznań 98
1-0 5 min. Wiktor Wiszorowski
1-1
2-1 Miłosz Szczepański b.a.
3-2 Mateusz Leleno (as. Miłosz Szczepański)
3-3 54 min.
3-4 56 min.

Legia: Balawejder, Ceran, J. Ławcewicz - Żyro, Szczepański, Dróżdż, Smętek, Orłowski, S. Ławcewicz, Najemski, Kacper Smoleń, Świerszcz, Korczakowski, Leleno, Gregorczuk, Kaniecki, Moussaoui, Sauczek, Kijewski, Jabłoński, Waniek, Wiszorowski.

Po zaciętym i stojącym na niezłym poziomie spotkaniu żacy Legii ulegli 3-4 Lechowi Poznań. Legioniści szybko objęli prowadzenie po golu Wiszorowskiego, później bramkę zdobył testowany Miłosz Szczepański, ale lechici za każdym razem wyrównywali. Po rzucie wolnym Szczepańskiego piłka odbiła się od poprzeczki i wbił ją do siatki Mateusz Leleno. Niestety w końcówce dwie wpadki naszych obrońców spowodowały utratę bramek i porażkę 3-4. Mimo wszystko Młode Wilki zaprezentowały się z dobrej strony i pokazały sporo ciekawych zagrań.

Legia 99 6-2 Lech Poznań 99
1-0 Kamil Wasniowski (as. Jakub Skrzyński)
2-0 Kamil Waśniowski (as. Emil Możdżonek)
3-0 Krystian Wawrzyn b.a.
3-1
3-2
4-2 Krystian Wawrzyn (b.a.)
5-2 Wiktor Antolak (karny)
6-2 Kamil Waśniowski (as. Emil Możdżonek)

Legia: Antolak - Rybak, Kostrzycki, Parzych - Malesa - Wawrzyn, Świerczek oraz Musiał, Gańko, Rosiński, Skrzyński, Hryniuk, Witkowski, Ślęzak, Możdżonek, Waśniowski, gracz testowany.

Pojedynek orlików był zdecydowanie bardziej jednostronny. Wprawdzie moment dekoncentracji i zastoju legionistów przy wyniku 3-0 spowodował szybką utratę dwóch bramek, ale pobudziła ona naszych zawodników do lepszej gry i ponownego powiększenia przewagi. Warto dodać, że gola na 5-2 zdobył z rzutu karnego... bramkarz naszej drużyny, Wiktor Antolak. Z kolei hat-trickiem popisał się Kamil Waśniowski. W zespole oficjalnie zadebiutowało dwóch nowych graczy - Konrad Witkowski i Jurek Hryniuk.

Legia 2000 1-4 CWKS Legia 99/00
0-1 Michał Paradowski
0-2 Jacek Kąkol
0-3 Mikołaj Firek
0-4 Mikołaj Firek
1-4 Nikodem Zawistowski

Młode Wilki 2000: Białoruski, Warszawski - Cichocki, Janaśkiewicz, Biskup, Nowak, Zieliński, Olszewski, Blok, M. Zawistowski, Tula, Goljasz, Kucharek, N. Zawistowski, Neuman.

CWKS Legia 99/00: Stangreciak - Dudzik, Cyburski, Kąkol, Szczubełek, Janusz, Sarna, Firek, Niedbała, Prokopczuk, Trzaskowski, Polański, Nowakowski, Paradowski.

Na boisku przy ul. Ks. Bolesława zmierzyły się drużyny orlików 2000 Akademii Piłkarskiej i CWKS. W tej drugiej przeważali gracze rocznika 1999, uzupełnieni kilkoma zawodnikami z rocznika 2000. W dość zaciętym spotkaniu górą okazało się większe ogranie i siła orlików CWKS. Obie strony stworzyły sobie sporo okazji, ale nieco więcej miała ich drużyna "Wojskowych" w której na dodatek bardzo dobrze spisywał się bramkarz Filip Stangreciak. Wprawdzie dla podopiecznych Damiana Bartnika był to praktycznie pierwszy kontakt ze sztuczną murawą w tym roku, co momentmai było widać, ale w miarę upływu minut gracze CWKS przestawiali się na grę na tej nawierzchni. Spotkanie było też okazją do - bardzo udanego - debiutu dla pozyskanego z Orłów Zielonka Daniela Sarny. Także trener Głazowski przetestował kilku zawodników "wyłowionych" na naborze i sprawdził parę eksperymentalnych ustawień taktycznych.