Kick-boxing: 4 medale legionistów na Słowacji

Kick-bokserzy Legii na razie nie mogą startować na arenie krajowej, ze względu na procedury związane ze zgłoszeniem ich do naszego klubu. W związku z tym czwórka naszych zawodników udała się w ostatni weekend lutego na turniej do Słowacji, gdzie startowało 500 zawodników. Nasi kick-boxerzy zdobyli 4 medale! Natomiast już w sobotę w Marsylii Przemysława Ziemnickiego czeka walka o tytuł zawodowego mistrza Europy w kick-boxingu w formule full-contact.

W Slovak Open 2010 wystartowało trzech zawodników i jedna zawodniczka Legii. Dominika Ziemnicka w formule semi-contact wystartowała w dwóch kategoriach wagowych. Do 50 kg legionistka pewnie zdobyła złoto, wygrywając walkę półfinałową przed czasem 10-0, a w finale różnicą 5 punktów. W kategorii wagowej do 55 kg, nasza zawodniczka w 1/2 finału wygrała pewnie 18-8, ale wniestety w finale skręciła staw kolanowy i nie była w stanie dokończyć walki. Dwa medale naszej zawodniczki to bardzo dobry wynik. Miejmy nadzieję, że kontuzja nie okaże się zbyt groźna.

Rafał Banaszewski w formule full-contact (kategoria wagowa do 57 kg) zdobył złoty medal, zaś w light-contactie po wygranej pierwszej walce na punkty, w drugiej został zdyskwalifikowany za, zdaniem sędziów, zbyt mocny kontakt i ostatecznie zdobył brązowy medal.

Fryderyk Mścisławski w full-contactie nie mógł walczyć w swojej kategorii wagowej (do 67 kg), ze względu na brak przeciwników i wystartował w kategorii do 71 kg. W walce z reprezentantem Czech nasz zawodnik przegrał na punkty. Mścisławski walczył również w light-contactie w kat. do 69 kg, gdzie wygrał jedną walkę, a w drugiej przegrał na punkty z Węgrem.

Przemysław Ziemnicki w formule full-contant (do 75 kg) stoczył pojedynek z mistrzem Słowacji w full-contactie i boksie, który zdaniem sędziów przegrał (werdykt 1-2 na korzyść Słowaka). Ziemnicki wystartował także w turnieju Grand Champion w formule semi-contact, w której po zwycięskich trzech walkach dotarł do półfinału. Teraz najbardziej utytuowanego legionistę czeka walka o tytuł zawodowego Mistrza Europy w kick-boxingu w formule full-contact. Walka odbędzie się w najbliższą sobotę w Marsylii i została zakontraktowana na 10 rund z podniesionym limitem 8 kopnięć w każdej rundzie. Rywalem Ziemnickiego będzie broniący tytułu Francuz Sebastien Pace.