Młode Wilki 98 zagrały z Jagiellonią - fot. Raffi

Młodzież: mecze czwartkowe i sobotnie (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Legijna młodzież rozpoczęła weekend już w czwartek - żacy CWKS rozgromili 7-1 Białe Orły. W sobotę Młode Wilki 99 pokonały 7-0 MOSP Jagiellonię, z kolei ich o rok młodsi koledzy ulegli białostoczanom 4-5. Młodzicy przegrali 2-6 z Polonią 97, zaś trampkarze CWKS ulegli 2-12 SEMPowi Ursynów. Młode Wilki 91/2 prowadziły 2-0 z IV-ligowym Naprzodem Zielonki, ale mecz został przerwany na 27 minut przed końcem. Multimedia z meczów wkrótce.

Naprzód Zielonki (seniorzy) 0-2 (0-2) Legia 91/2
0-1 17 min. Mateusz Tietz (as. Kacper Starek)
0-2 36 min. Eryk Stoch (as. Kacper Starek)
Mecz przerwany w 63. minucie

Legia: Jałocha - Bochenek, Wydra, Cichocki, Adamczyk (46' Mikołajczyk) - Starek (46' Karniszewski), Piotrowski (46' Duda), Broniszewski (46' Mizgała), Wolski (46' Wojtczak) - Tietz (46' Kostyra, 48' Starek) Stoch (46' Rozwandowicz)

Wobec odwołania pierwszej kolejki spotkań MLJ podpopieczni Jarosława Wójcika i Roberta Lewandowskiego rozegrali sparing z IV-ligowym Naprzodem Zielonki. Legioniści całkiem dobrze poczynali sobie ze starszym przeciwnikiem, prezentując się lepiej od strony technicznej i szybkościowej. Lekka przewaga zaowocowała dwoma golami- Mateusza Tietza i Eryka Stocha, a przy obu asystował Kacper Starek. Po przerwie w naszej drużynie nastąpił szereg zmian, ale obraz gry pozostał podobny. Niestety, na skutek urazów boisko musieli opuścić: Mikołaj Piotrowski (podejrzenie złamania palca) i Patryk Kostyra. Co gorsza gra stała się bardziej brutalna, a atmosfera zagęściła się. Wobec mnożących się zaczepek i wiszącej groźby awantury, w trosce o zdrowie zawodników przed zbliżającą się rundą trener Legii zdecydował o zakończeniu meczu przez Młode Wilki.
Tymczasem już za tydzień w sobotę inauguracja wiosny - legioniści podejmować będą bardzo mocną drużynę Radomiaka, którą na wyjeździe pokonali jednak 1-0. Spotkanie, wobec aktualnej pogody i troski o stan murawy na Zaciszu, odbędzie się zapewne na sztucznej murawie przy Łazienkowskiej.

1-7 Maciej Obrębski

Legia: Daniel Polak - Bartek Błesnowski, Emil Rogowski, Adrian Orlik Łukasz Butkiewicz - Michał Ziędalski, Maciej Ćwiąkała, Mikołaj Krzyżek, Maciej Obrębski - Piotr Papież, Hubert Korczak oraz: Patryk Protas Arek Sikorski, Kamil Wypych, Mariusz Pec

Mimo nieco przerzedzonego przez choroby i kontuzje składu trampkarze starsi CWKS Legii stosunkowo łatwo poradzili sobie z rówieśnikami z Legionovii, którzy jeszcze niedawno występowali z legionistami w jednej grupie i staczali wyrównane boje. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale po stałym fragmencie gola wyrównującego zdobył Adrian Orlik, a na 1-2 podwyższył strzałem z rzutu różnego (!) Mikołaj Krzeżek. Dwie pozostałe tercje były toczone już zdecydowanie pod dyktando "Wojskowych". W ich grze daje zauważyć się postęp w grze zespołowej, co powinno przełożyć się na lepszą grę wiosną. T o już osatni sparing przed rundą rewanżową, która zainaugurowana zostanie w środę 31.03 o 15:30 pojedynkiem na Łazienkowskiej z Młodymi Wilkami.

SEMP Ursynów 95 12-2 CWKS Legia 95
Gole dla SEMPa: Wojciech Oleksiak 2, Paulo Salindi 2, Jakub Kozakow, Jan Gromnicki, Patryk Świsłowski, Bartek Kosno, Daniel Dawidowski, Aleksander Mikus, Kacper tomzik, Kajetan Ciemny.
Gole dla Legii: Karol Kubicki (as.Kacper Puza), Marcin Dołoszyński (karny po faulu na Danielu Katri)

W rozegranym na sztucznej murawie przy Koncertowej sparingu wicelider Mazowieckiej Ligi Trampkarzy nie dał szans legionistom szybko zdobywając prowadzenie i podwyższając je przez całe spotkanie. "Wojskowi" zdołali odpowiedzieć jedynie dwoma trafieniami. Pozostaje mieć nadzieję, że nasi zawodnicy wyciągną z meczu z mocnym przeciwnikiem odpowiednie wnioski na przyszłość.

Legia 97 2-6 Polonia Warszawa 97
0-1 15 min. Bartosz Skowron
0-2 27 min. Krystian Zawadzki
0-3 29 min. Igor Madziar
1-3 30 min. Eryk Więdłocha (as. Artur Zabłocki)
1-4 33 min. Bartosz Skowron
1-5 58 min. Bartosz Skowron
1-6 60 min. Piotr Zieliński
2-6 68 min. gracz testowany

Legia: Ceran [98] - Kostrzanowski, Krasuski, gracz testowany, gracz testowany, gracz testowany, gracz testowany, gracz testowany, gracz testowany oraz: (26' Polak, 42' Brzosko), (26' Piątek, 51' Kostrzanowski), (24' Zabłocki), (26' Maj, 42-57' Zurabiszwili), (26' Wiśniewski, 42' Mamla, 55' Wiśniewski), (26' Więdłocha).

Na halę na Bemowie nie dotarł zapowiadany przeciwnik z Białegostoku, 75-minutowy sparing rozegrały zatem między sobą Legia i Polonia. W pierwszej tercji wystąpił skład oparty głównie na graczach testowanych, na czym ucierpiała nieco gra zespołowa i wzajemne zrozumienie. Silna i solidnie wyszkolona drużyna Polonii po kwadransie objęła prowadzenie, a zaraz po pierwszej przerwie podwyższyła je do 3 bramek. Nadzieję na odrobienie strat dało wprawdzie trafienie Więdłochy po długim rajdzie, ale "Czarne Koszule" były tego dnia lepiej dysponowane i odpowiedziały trzema kolejnymi trafieniami. Końcowe minuty meczu były bardziej wyrównane, ale legioniści zdobyli w tym okresie, mimo kilku dogodnych okazji, tylko jednego gola.

Legia 98 4-5 Jagiellonia Białystok 98 Zdjęcia z meczu
0-1 12 min. Damian Toczydłowski
0-2 15 min. Kamil Bujnowski (as. Mateusz Ostaszewski)
0-3 30 min. Mateusz Oksieńczuk
1-3 31 min. Wiktor Wiszorowski (as. Aleksander Waniek)
1-4 33 min. Damian Toczydłowski
1-5 42 min. Mateusz Ostaszewski
2-5 45 min. Wiktor Wiszorowski (as. Aleksander Waniek)
3-5 53 min. Mikołaj Łuczyński (as. Mateusz Kijewski)
4-5 60 min. Cezary Sauczek (as. Kacper Orłowski)

Legia: Balawejder - Orłowski, Żyro, Leleno, Świerszcz, Korczakowski, Waniek oraz S. Ławcewicz, Najemski, Smętek, Dróżdż, Gregorczuk, Łuczyński, Jabłoński, Kaniecki, Moussaoui, Wiszorowski, Sauczek, Kijewski.

Po dobrym początku i dwu niewykorzystanych okazjach, legioniści dali się na ponad 20 minuty zepchnąć do obrony, na skutek czego Jagiellonia przejęła kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na boisku, oddawała więcej strzałów na naszą bramkę i prowadziła już nawet 5-1. W kolejnych minutach inicjatywę przejmowali stopniowo legioniści, ale zabrakło czasu i lepszej skuteczności, by odrobić straty w pełni. Ostatecznie jednobramkowe zwycięstwo odnieśli podopieczni trenerów Kulhawika i Grzybko.

Białe Orły 98 1-7 CWKS Legia 98
Gole dla Legii: Maksym Mikułowski, Kacper Gąstał i Alek Osowski po 2, Maciej Pietrzykowski.

Skład: Sebastian Nowakowski - Michał Padzik, Adrian Skowroński, Grzegorz Stein, Mateusz Bui, Alek Osowski, Maksym Mikułowski, Maciej Pietrzykowski, Kacper Gąstał, Kevin Przygoda, Jarek Leski.

Drużyna żaków CWKS 98 swoje spotkanie rozegrała już w czwartek. Do meczu rozgrywanego przy ul. Ostródzkiej legioniści przystąpili w zaledwie 11-osobowym, osłabionym przez choroby i kontuzje składzie, podczas gdy gospodarze mieli do dyspozycji 20 graczy. Mimo tego od początku spotkania przewagę osiągnęli zawodnicy CWKS, którzy szybko objęli prowadzenie. Dzięki płynnej grze oraz pewnej postawie w obronie było ono stopniowo powiększane. Praktycznie wszyscy występujący w sparingu zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Po dwa gole zdobyli Kacper Gąstał, Maks Mikułowski i Alek Osowski. Jedną bramkę dorzucił Maciek Pietrzykowski.

Legia 99 7-0 (4-0,3-0,0-0) Jagiellonia Białystok 99 Zdjęcia z meczu
1-0 Krystian Wawrzyn (as. Przemek Kostrzycki)
2-0 Krystian Wawrzyn b.a.
3-0 Filip Rogoń (as. Antoni Gańko)
4-0 Filip Rogoń b.a.
5-0 Adrian Rybak (as. Filip Musiał)
6-0 Kamil Świerczek (as. Przemek Kostrzycki)
7-0 Filip Musiał (as. Kamil Świerczek)

Legia: Antolak (Kruś) - Rybak, Kostrzycki, Hryniuk - Malesa, Wawrzyn Świerczek oraz Gańko, Rosiński, Musiał, Witkowski, Skrzyński, Parzych, Rogoń, Ślęzak, Waśniowski.

Legioniści bardzo łatwo poradzili sobie z rówieńsikami z MOSP Jagiellonii. Goście przystąpili do spotkania lekko stremowani, a szybko utracone gole nie dodały im bynajmniej pewności siebie. Legioniści przez całe spotkanie pozwolili gościom na oddanie zaledwie 6 strzałów w kierunku swojej bramki - a połowę z tego stanowiły uderzenia z rzutów wolnych. Tylko słaba skuteczność w ostatniej tercji spowodowała, że wynik nie był dwucyfrowy. Dwa gole zdobył Krystian Wawrzyn, a dwie asysty zaliczył bardzo dobrze dziś spisujacy się stoper Legii, Przemysław Kostrzycki.