Filip Stangreciak, bramkarz orlików CWKS Legii 99 fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Zwycięstwem Młodych Wilków 2000 zakończył się turniej Pruszków Cup. Ich o rok młodsi koledzy dopiero w finale Mini Legia Cup ulegli Gwardii. Orlicy CWKS po zaciętym meczu ulegli 4-5 Delcie'99. Zwycięskie były mecze rozegrane przy Łazienkowskiej - rocznik'96 pokonał 4-0 Top-54 Biała Podlaska, Młode Wilki 94 wygrały 4-1 z ŁKS Łódź, a Młode Wilki 95 w ulewnym deszczu rozgromiły łodzian aż 9-1.

Legia 94 4-1 ŁKS Łódź 94 Zdjęcia z meczu
1-0 1 min. Przemysław Żegleń (b.a.)
1-1 11 min. Agvan Papikian
2-1 39 min. Bartosz Czaplicki (as. Patryk Sokołowski)
3-1 52 min. Jakub Sosnowski (as. Przemysław Żegleń)
4-1 60 min. Filip Kacprzak (as. Bartek Malesa)

Legia: Brzeziański - Drożdżal, Fabiszewski, Przysowa (41' Kacprzak), Mąka (41' Janusiewicz) - Kurowski, Ochman (41' Malesa), Sokołowski, Czaplicki - Muszyński (50' Żegleń), Żegleń (41' Sosnowski, 67' Ochman CZ 70')
Trenerzy: Tomasz Sokołowski i Jakub Sowiński

Po twardym i zaciętym, ale toczonym przez większość gry pod dyktando gospodarzy spotkaniu, legioniści zasłużenie pokonali ŁKS Łódź. Już w pierwszej akcji meczu Przemek Żegleń bezlitośnie wykorzystał błąd przeciwnika, 10 minut później goście niestety wyrównali. Tuż przed przerwą testowany Bartek Czaplicki wykorzystał prostopadłe dogranie Patryka Sokołowskiego i strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza ŁKS. Po przerwie kolejne trafienia dołożyli Jakub Sosnowski po wrzutce z prawej strony oraz Filip Kacprzak po prostopadłym dograniu Bartka Malesy. Niestety mecz obok walki sportowej obfitował również w faule. Dość powiedzieć, że dwie bramki legioniści zdobyli grając w osłabieniu za kary czasowe, a ostatnie 10 minut w ogóle grali w 10-tkę, po ostrym wejściu naszego pomocnika. Mimo to odnieśli wyraźne, trzybramkowe zwycięstwo.

Legia 95 9-1 (3-0) ŁKS Łódź 95 Zdjęcia z meczu
1-0 6 min. Jakub Arak (as. Aleksander Stolarz)
2-0 8 min. Jakub Arak (as. Konrad Romachów)
3-0 17 min. Konrad Romachów (b.a.)
4-0 45 min. gol samobójczy (as. Aleksander Stolarz)
5-0 52 min. Przemysław Chmielewski (as. Aleksander Stolarz)
6-0 68 min. Kamil Wilimowski (as. Mateusz Zawal)
7-0 69 min. Przemysław Chmielewski (as. Damian Juźwik)
7-1 71 min. Patryk Różalski
8-1 78 min. Kamil Wilimowski (as. Mateusz Zawal z rz. wolnego)
9-1 79 min. Przemysław Chmielewski (as. Mateusz Zawal)

Legia: Wandzel (41' Haluch) - Waszkiewicz (41' Juźwik), Okieńczyc, Piórkowski, Wilimowski - Stolarz (66' Waszkiewicz), Dziewicki (66' Zawal), Zawal (41' gracz testowany), Romachów (41' Milewski) - Chmielewski, Arak.
Trenerzy: Bernard Kapuściński i Sebastian Karst

W pojedynku roczników 95 Legii i ŁKS od początku spotkania zdecydowanie dominowali legioniści, którzy bardzo szybko objęli prowadzenie po dwóch sprawnie rozegranych akcjach i golach Kuby Araka. W po kwadransie gry było już 3-0 - fantastycznym uderzeniem z blisko 40 metrów w okienko popisał się Konrad Romachów. Potem w niezłej sytuacji znalazł się Przemek Chmielewski, ale główkował niezbyt precyzyjnie i golikiper zdołał złapać zmierzającą w światło bramki piłkę. Goście zagrozili naszej bramce dwukrotnie, ale akcje ŁKS przerwał odważnymi wyjściami Olek Wandzel. Trzeba przyznać, że drugie z nich w warunkach ligowych zakończyłoby się zapewne czerwonym kartonikiem za faul taktyczny. W 22. minucie goście zdobyli nawet gola, ale z pozycji spalonej. W końcówce pierwszej połowy, rozgrywanej w ulewnym deszczu, ponownie doszli do głosu legioniści; strzały Mateusza Zawala i Araka obronił bramkarz, zaś Alek Stolarz minimalnie chybił.

Po przerwie mimo kilku zmian w składzie legioniści jeszcze podkręcili tempo i gole padały jeden po drugim. Po strzale/wrzutce Stolarza z ostrego kąta piłkę do własnej bramki skierował niefortuną interwencją brmakarz łodzian. Kolejne minuty to popis skuteczności Przemka Chmielewskiego, który ustrzelił hat-tricka, oraz lewego obrońcy Legii Kamila Wilimowskiego, który dołożył dwa trafienia po rajdzie lewą stroną i stałym fragmencie gry. Trzy asysty w tej części gry zaliczył Mateusz Zawal. Ełkaeasiacy uzyskali gola honorowego, po niefortunnym wycofaniu piłki przez naszego napastnika oraz nieudanej pułapce osfajdowej. Końcowy wynik 9-1 mówi w zasadzie niemal wszystko o przebiegu spotkania. W spotkaniu pauzowali m.in. Jagiełło, Śmiłowski, Kucharski, Śmigielski, Piwowarczyk i Parobczyk.

Legia 96 4-0 (3-0) Top-54 Biała Podlaska 96 Zdjęcia z meczu
1-0 19 min. Kamil Anczewski (as. Jakub Nidzgorski)
2-0 28 min. Jakub Nidzgorski (as. Mateusz Baranowski)
3-0 30 min. Kamil Anczewski (b.a.)
4-0 50 min. Kamil Anczewski (as. Kevin Ozga)

Legia:
I połowa: Siedlecki (26' Koncki) - Ozga, Bielicki, Gorczyca, Baranowski - Suchanek, Knyziak, Turżonek, Rakowski - Anczewski, Nidzgorski
II połowa: Koncki (50' Jędraszczak) - Ozga, Makowski, Bielicki, Baranowski - Kostylew, Knyziak (48' Gorczyca), Turżonek (60' Suchanek), Rakowski - Anczewski (59' Nidzgorski)(64' Turżonek), Marusiak.
Trenerzy: Marcin Pawlina i Tomasz Grudziński

Młode Wilki z rocznika 96 dość pewnie pokonały zespół z Białej Podlaskiej. Już do przerwy było 3-0, a po kwadransie drugiej odsłony na 4-0 podwyższył Kamil Anczewski, kompletując tym samym hat-tricka. W końcówce doskonałą okazję miał jeszcze Eryk Rakowski, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.

CWKS Legia 99 4-5 (2-3), k. 7-12 Delta Warszawa 99 Zdjęcia z meczu
1-0 4 min. Mikołaj Firek
1-1 10 min. Mateusz Wszoła
1-2 15 min. Piotr Szulc
1-3 23 min. Kacper Glinicki
2-3 28 min. Bartek Szczubełek (rzut wolny)
3-3 33 min. Filip Kąkol
3-4 37 min. Daniel Holoyda
4-4 39 min. Michał Paradowski
4-5 58 min. Michał Heczko

CWKS Legia: Stangreciak, Lendas, Grabowski - Szczubełek, Dudzik, Cyburski, Janusz, Sarna, Kąkol, Nowakowski, Nimirka, Niedbała, Prokopczuk, Firek, Paradowski.
Trener: Damian Bartnik

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu CWKS 99 podejmował lidera równoległej grupy orlików, Deltę. W niedawno rozegranym finale Delta Cup górą byli legioniści, którzy i tym razem zaczęli doskonale, gdy po podkręconym strzale Mikołaja Firka szybko objęli prowadzenie. Dalsze 20 minuty pierwszych dwu kwart należało jednak do Delty, która uzyskała trzy trafienia i wydawało się, że rozstrzygnie spotkanie na swoją korzysć. Po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego Bartka Szczubełka legioniści zdobyli gola kontkatowego i odzyskali wiarę w wygraną. Tuż po przerwie, po strzale Filipa Kąkola i nieszczęśliwej interwencji obrońcy było już 3-3 i rozpoczęła się zażarta walka o każdą piłkę. Obie drużyny zdobyły po jednej bramce (Daniel Holoyda dla Delty i Michał Paradowski dla Legii) a kolejnych okazji dla obu stron nie brakowało. Okazji sam na sam nie zdołali wykorzystać Szymon Dudzik i Paradowski, a po rzucie rożnym minimalnie niecelnie główkował Kąkol. W 56. minucie po rzucie wolnym Szczubełka legioniści domagali się zaliczenia bramki, gdy piłka po uderzeniu w poprzeczkę i od ziemi tuż za linią końcową wyszła następnie w pole, ale ostatecznie gra była kontynuowana. Tuż przed końcem zwycięskiego gola dla Delty zdobył znany z gry w Młodych Wilkach Michał Heczko. W drużynie "Diabełków" wystąpili również inni byli legioniści, bracia Mateusz i Karol Wszoła, a pierwszy z nich również zdobył bramkę.

Pruszków Cup (rocznik 2000):

Mecze Legii:
Legia 3-1 Drukarz (Janaśkiewicz x2, Salazar)
Legia 5-0 Victoria Głosków (Neuman, Blok, Salazar, N. Zawistowski, Janaśkiewicz)
Legia 1-0 Ursus (Janaśkiewicz)
Legia 3-0 AP OSiR Żyrardów (Neuman, Salazar, Struzik)

1/2 finału: Znicz Pruszków 0-3 Legia (Blok x2, N. Zawistowski)
Finał: Legia 7-1 Targówek (Blok x2, Neuman x2, Goljasz x2, M. Zawistowski)

Skład Legii: Filip Białoruski, Tomasz Warszawski - Mikołaj Neuman, Sebastian Blok, Nikodem Zawostowski, Mikołaj Zawostowski, Batosz Żaczek, Michał Struzik, Daniel Cichocki, Daniel Janaśkiewicz, Patryk Salazar, Piotr Goljasz, Piotr Zieliński.
Trener: Piotr Głazowski

Legioniści triumfowali w turnieju Pruszków Cup. Młode Wilki 2000 z kompletem zwycięstw zajęły pierwsze miejsce w grupie, w półfinale pokonały 3-0 gospodarzy, zaś w finale rozgromiły aż 7-1 drużynę Targówka. Królem strzelców turnieju został Sebastian Blok (Legia) z 5 trafieniami. Za tydzień podopiecznych Piotra Głazowskiego, podzielonych na 2 grupy, czekają ciekawe pojedynki - w sobotę sparing z Zawiszą Bydgoszcz, a w niedzielę, również na Hali Piłkarskiej na Bemowie - turniej Mini Legia Cup.

Mini Legia Cup - rocznik 2001:

Gwardia Warszawa triumfowała w turnieju Mini Legia Cup, w którym zagrały drużyny mazowieckie zaprzyjaźnione bądź prowadzące współpracę z Akademią Piłkarską. Legioniści wygrali trzy mecze grupowe, ale w ostatnim ulegli gwardzistom. W półfinale podopieczni trnera Adama Orlikowskiego pokonali AP OSiR Żyrardów i w finale t5rafili podobnie na drużynę "Harpagonów". I tym razem górą byli chłopcy z Mokotowa, którzy wygrali 1-0. Na otarcie łez Młodym Wilkom pozostały wyróżnienia indywidualne: dla najlepszego bramkarza (dla Krzysztofa Flisa) oraz króla strzelców (dla Macieja Kraśniewskiego).