Młodzież: mecze i turnieje niedzielne

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Niedziela była dla młodych legionistów bardzo udana. Najpierw wygraną 4-2 z Warszawską Akademią Piłki Nożnej odniosła drużyna orlików CWKS Legii. Ich rówieśnicy z Młodych Wilków 99 wygrali z kolei bez straty gola turniej w Pruszkowie, pokonując w finale 5-0 Motor Lublin. Turniej Mini Legia Cup rocznika 2000 też zakończył się wygraną Legii, która pokonała w meczu finałowym UKS 9 Siedlce. Multimedia z meczów wkrótce.

CWKS Legia 99 4-2 (1-0) WAPN Warszawa Zdjęcia z meczu
1-0 16 min. Filip Kąkol as. Daniel Sarna
2-0 46 min. Daniel Sarna b.a.
2-1 48 min. Igor Matusiak (karny)
2-2 52 min. Igor Matusiak
3-2 53 min. Michał Paradowski (b.a.)
4-2 59 min. Bartek Szczubełek (rzut karny)

Skład: Szymon Lendas (16' Filip Stangreciak, 46' Alek Grabowski) - Mikołaj Janusz, Jacek Cyburski, Daniel Sarna, Filip Kąkol, Michał Paradowski, Szymon Dudzik oraz Mikołaj Firek, Jan Nowakowski, Krzysztof Trzaskowski, Bartek Szczubełek, Rafał Prokopczuk, Grzegorz Niedbała, Rafał Sierajewski.
Trener: Damian Bartnik

W jednym z ostatnich sparingów przedsezonowych orlicy CWKS Legii zmierzyli się z jednym z ligowych przeciwników, KS WAPN. W meczu ligowym górą (2-0) byli gracze Warszawskiej Akademii, ale od początku dzisiejszego spotkania lekką przewagę mieli legioniści. Pierwsza kwarta mimo groźnych strzałów Filipa Kąkola i dwukrotnie Mikołaja Firka, nie przyniosła goli dla naszej drużyny, gdyż bardzo pewnie w bramce gości spisywał się Igor Matusiak. Podopieczni Damiana Bartnika mimo przewagi spisywali się nieco słabiej niż w niedawnym pojedynku z Deltą, wychodząc jakby z założenia, że "bramka w końcu sama się strzeli". Gol padł rzeczywiście, na początku drugiej kwarty, po przechwycie Daniela Sarny i strzale Filipa Kąkola. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie, skończyło się jednak na rzucie rożnym. Groźnie z dystansu strzelał również Krzysiek Trzaskowski, ale na posterunku był golkiper gości. Filipa Stangreciaka próbował zaskoczyć lobem obrońca WAPN, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

Trzecia odsłona to z początku próby strzałów z dystansu Legii - Mikołaj Janusz, Jan Nowakowski, Rafał Prokopczuk i Szymon Dudzik nie zdołali jednak pokonać Tomka Gradkowskiego, który zimą zmienił barwy klubowe. Stopniowo zaczęli z letargu budzić się goście - po soczystym uderzeniu jednego z nich piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Stangreciaka. W odpowiedzi w sytuacji sam na sam znalazł się Sarna, ale ani jego uderzenie, ani dobitka Firka nie znalazły się w siatce. W końcówce tej kwarty po raz kolejny umiejętnościami wykazał się Stangreciak, powstrzymując w ostatniej chwili groźną kontrę. Rezultat próbowali też, nieskutecznie, zmienić: Filip Kąkol i Bartek Szczubełek. Mimo nierzadkich błędów w rozegraniu legioniści stwarzali sobie zatem sporo sytuacji, ale ich nieskuteczność była nienajlepsza.

Czwarta tercja zaczęła się identycznie jak druga - przechwyt Daniela Sarny, rajd przez 20 metrów i strzał nie do obrony, 2-0. Gdy wydawało się, że wynik jest już przesądzony, trener WAPN wpuścił do gry w polu Matusiaka, który i tu pokazał się z bardzo dobrej strony - najpierw zdobył bramkę na 2-1 z rzutu karnego, a następnie efektowną główką wyrównał na 2-2 po rzucie rożnym. Zrobiło się bardzo nerwowo, ale utracone gole pobudziły wreszcie legionistów do podjęcia walki. Już po pięciu minutach po solowym rajdzie piłkę w okienko wpakował Michał Paradowski. Bliski strzelenia gola był też Rafał Sierajewski, uderzył niestety zbyt lekko. Na minutę przed końcem arbiter uznał, że ręką w polu karnym zagrał obrońca WAPN, a skutecznym egzekutorem "jedenastki" był Szczubełek. W ostatniej akcji meczu goście mogli zmniejszyć rozmiar strat, ale Alek Grabowski zdołał wyjść obronną ręką z opresji. W rozegranej po spotkaniu serii rzutów karnych padł remis po 12, a dodatkowy (legioniści mieli o 1 zawodnika więcej) rzut karny wykorzystał właśnie Grabowski. Wynik nieźle rokuje przed rundą wiosenną, ale do gry młodych legionistów można mieć jeszcze lekkie zastrzeżenia. Po wyeliminowaniu pewnych niedokładności w grze drużyna powinna uzyskać wiosną dużo lepsze rezultaty niż w rundzie jesiennej.

Turniej Pruszków Cup - rocznik 1999

Doskonale spisały się Młode Wilki 99 na halowym turnieju w Pruszkowie, wygrywając wszystkie spotkania bez straty bramki i zdobywając pierwsze miejsce. Już w fazie grupowej bilans 4 meczów: 12 punktów i 9-0 w bramkach, mógł robić wrażenie. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie Młode Wilki zmierzyły się z Ambrą Ołtarzew, wygrywając 1-0. W finale legioniści rozgromili 5-0 Motor Lublin i odnieśli końcowy triumf. Tytuł króla strzelców przypadł również jednemu z podopiecznych Radosława Boczka, testowanemu w tym turnieju. Sezon ligowy Młode Wilki 99 rozpoczną 10 kwietnia.

Wyniki - Grupa B:
KS Ursus 0-1 Legia
gol: 9 min. Kuba Skrzyński (rzut wolny)

Motor 1-0 Mazur
Pogoń 0-1 KS Ursus
Legia 1-0 Motor
Gol: 10 min. Krystian Wawrzyn (as. Emil Możdżonek)

Mazur 0-0 Pogoń
KS Ursus 0-0 Motor
Legia 3-0 Mazur
6 min. 1-0 gracz testowany
7 min. 2-0 gracz testowany
12 min. 3-0 Michał Malesa (as. Krystian Wawrzyn)

Motor 4-1 Pogoń
KS Ursus 3-1 Mazur
Legia 4-0 Pogoń
1-0 2 min. Kamil Waśniowski (as. gracz testowany)
2-0 3 min. Emil Możdzonek (as. Kamil Waśniowski)
3-0 5 min. Wiktor Antolak (as. gracz testowany)
4-0 11 min. Krystian Wawrzyn (as. Emil Możdzonek)

Legia Warszawa 1-0 Ambra Ołtarzew
Gol: 1-0 10 min. Emil Możdzonek (as. gracz testowany)

Finał:
Legia Warszawa 5-0 Motor Lublin
1-0 1 min. gracz testowany
2-0 2 min. Emil Możdżonek (as. gracz testowany)
3-0 4 min. gracz testowany (as. Adrian Rybak)
4-0 6 min. Adrian Rybak (as. gracz testowany)
5-0 13 min. Jurek Hryniuk (as. Kamil Waśniowski)

Skład Legii: Wiktor Antolak - Adrian Rybak, Przemek Kostrzycki, Jurek Hryniuk, Michał Malesa, Jakub Skrzyński, Emil Możdżonek, Kamil Waśniowski, Krystian Wawrzyn, gracz testowany.
Trener: Radosław Boczek.

Mini Legia Cup - rocznik 2000 Zdjęcia z turnieju

Zwycięstwem Młodych Wilków 2000 zakończył się turniej Mini Legia Cup, przeznaczony dla drużyn z Mazowsza. Legioniści z początku wyglądali na nieco sennych, wygrali 2 z 3 meczów grupowych, w trzecim ulegając "Dziewiątce" Siedlce. W ćwierćfinale po dramatycznym pojedynku (gol utracony w ostatniej sekundzie) i rzutach karnych wygrali ze Szkołą Futbolu Wilanów, zaś w półfinale po golu Mikołaja Neumana pokonali 1-0 Białołękę, choć okazji do wyższego zwycięstwa nie brakowało. W finale Legia zmierzyła się ponownie z podopiecznymi Józefa Topczewskiego, rewanżując się im tym razem za grupową porażkę. Wprawdzie siedlczanie odpowiedzieli skutecznie na bramkę Nikodema Zawistowskiego, ale legioniści po kilku minutach słabszej gry otrząsnęli się z przewagi gości (kilkoma fantastycznymi interwencjami popisał się Filip Białoruski), a gol Daniela Janaśkiewicza był bramką na miarę triumfu Legii w całym turnieju.

KS Ursus 1-3 UKS 9-tka Siedlce
Legia 1-0 SS Białołęka (gol: Mikołaj Neuman)

Mecze o miejsca:
o 11. miejsce: Ożarowianka Ożarów Maz. 0-3 (wo) Naprzód Brwinów
o 9. miejsce: KS Wesoła 1-4 Unia Warszawa
o 7. miejsce: Korona HiD Ostrołęka 5-1 GKP Targówek
o 5. miejsce: SF Wilanów 5-2 Akademia Sportu
o 3. miejsce: SS Białołęka 0-3 KS Ursus
FINAŁ: Legia 2-1 UKS 9-tka Siedlce (gole: Nikodem Zawistowski, Daniel Janaśkiewicz)

Skład Legii: Tomasz Warszawski, Filip Białoruski - Daniel Cichocki, Jan Różański, Sebastian Blok, Kacper Kucharek, Nikodem Zawistowski, Mikołaj Zawistowski, Paweł Michalak, Michał Struzik, Mikołaj Neuman Daniel Janaśkiewicz
Trener: Piotr Głazowski

Najlepszy bramkarz: Piotr Strzałek (UKS "9" Siedlce)
Król strzelców: Mikołaj Czaplicki (SF Wilanów) - 15(!) goli

Redeco Cup rocznik 2001 - Wrocław

Orlicy CWKS Legii zajęli 10. miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju Redeco Cup we Wrocławiu. Po nieco pechowo przebiegającym, "remisowym" pierwszym dniu turnieju, drugiego dnia było już lepiej - legioniści zdołali odnieść zwycięstwo w meczu z FC Academy Wrocław.

Wyniki grupowe:
CWKS Legia 0-0 Zagłebie Lubin
CWKS Legia 0-1 FC Academy Wrocław
Chemik Police 1-0 CWKS Legia
CWKS Legia 1-5 Lechia Gdańsk (gol: Marek Bieda)
CWKS Legia 0-0 Śląsk Wrocław

Finały B:
Unia Swarzędz 1-0 CWKS Legia
CWKS Legia 5-0 FC Academy Wrocław (gole: Jakub Śliwa, Julian Załuga, Przemysław Hypki, Przemysław Szostak, Sebastian Duczek)

Skład CWKS Legii 2001: Rafał Rojda, Przemysław Hypki, Sebastian Duczek, Marek Bieda, Norbert Duda, Paweł Kugel, Julian Kocerka, Przemysław Szostak, Jakub Śliwa, Julian Załuga, Mikołaj Walewski.
Trener: Tomasz Świerczewski, Tomasz Borowik