Młodzież: mecze czwartkowe (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Na czwartek zaplanowane były dwa mecze młodzieży. W południe rozegrano spotkanie Legii 93 z Wisłą Płock. Legioniści pierwsi stracili gola, ale jeszcze przed przerwą odzyskali prowadzenie, a dzięki dużo lepszej postawie w drugiej połowie zdobyli trzy kolejne gole i pewnie wygrali 5-1. O 17 w kolejnym ligowym spotkaniu na Łazienkowskiej Młode Wilki 94 rozgromiły rówieśników z CWKS Legii 13-0.

Fotoreportaż z meczu Legia 94 - CWKS 94 - 14 zdjęć

Legia 93 5-1 (2-1) Wisła Płock 93
0-1 (po rzucie rożnym)
1-1 Michał Rzuchowski (z rzutu rożnego)
2-1 Bartłomiej Czarnecki
3-1 Marcel Gąsior (karny po faulu na Macieju Prusinowskim)
4-1 Sebastian Dąbrowski (as. Dawid Dzięgielewski)
5-1 Paweł Żywko

Legia: Wienczatek - Kuklewski, Siwak, Gołębiewski (62' Kalinowski), Todorović - Kępka (41' Dzięgielewski), Gąsior, Rzuchowski, K. Grudniewski - Prusinowski (55' Latos, 65' Żywko), Czarnecki (55' Dąbrowski).
Trenerzy: Krzysztof Dębek, Radosław Kucharski

W pierwszym meczu obu drużyn legioniści po zaciętym spotkaniu wygrali 1-0. Dzisiejszy mecz, biorąc pod uwagę nieobecność chorego Marko Lukacza oraz Mateusza Długołęckiego, Michała Grudniewskiego, Radosława Paczuskiego i Mateusza Romachowa, zapowiadał się na trudny pojedynek. Początek meczu potwierdzał te obawy - legioniści jakby lekko ospali, nie rozgrywali piłki tak płynnie jak w niektórych z niedawnych sparingów i mieli problemy ze stworzeniem dogodnych sytuacji bramkowych, na dodatek po stałym fragmencie gry sami stracili gola. Na szczęście stosunkowo szybko padło wyrównanie - Michał Rzuchowski wykonywał rzut rożny, toru lotu piłki nikt nie przejął i niespodziewanie wylądowała ona w siatce. Jeszcze przed przerwą na 2-1 podwyższył Bartek Czarnecki.

Druga odsłona gry była już znacznie lepsza w wykonaniu legionistów. Szybkie rozgrywanie piłki przyniosło kolejną bramkę - w polu karnym faulowany był Maciej Prusinowski, a pewnym egzekutorem "jedenastki" był Marcel Gąsior. Niedługo potem na listę strzelców wpisał się wprowadzony na boisko w trakcie drugiej połowy Sebastian Dąbrowski, który wykorzystał doskonałe prostopadłe podanie Dawida Dzięgielewskiego. Niestety niedługo po wejściu na plac gry z boiska musiał zejść Kordian Latos. W jednym ze starć doznał stłuczenia piszczeli i został zastąpiony przez Pawła Żywko. Mimo krótkiego pobytu na boisku także i on zdołał wpisać się na listę strzelców, ustalając wynik spotkania na 5-1. Legia miała sporo okazji do podwyższenia wyniku, ale naszym zawodnikom nie udało się strzelić więcej bramek. Młode Wilki pozostają na czele tabeli I Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych.

Młode Wilki 94 13-0 (8-0) CWKS 94
1-0 - 2 min. Jakub Sosnowski (as. Arek Drożdżal)
2-0 - 9 min. Aleksander Jagiełło (as. Mateusz Janusiewicz)
3-0 - 19 min. Sosnowski (dob. strzału Ochmana)
13-0 - 79 min. Janusiewicz (Jagiełło)

Młode Wilki 94: Karwowski (41' Wandzel) - Fabiszewski (41' Wilimowski), Drożdżal, Dankowski, Mąka - Kacprzak, Pielaciński, Ochman, Jagiełło - Janusiewicz, Sosnowski

CWKS 94: Polak - Obrębski, Orlik (41' Sikorski), Rogowski, Błesnowski (62' Butkiewicz) - Ziendalski, Krzyżek, Ćwiąkała, Protas - Papież (70' Bujniak), Korczak

Obie drużyny przystąpiły do meczu bez kilku graczy - "Wojskowi" musieli się obyć bez 7 nowych graczy, których jeszcze nie uprawniono do rozgrywek, zaś w szeregach Młodych Wilków na boisku nie pojawiło się 5 zawodników, którzy wystąpili kilka dni wcześniej w meczach reprezentacji Mazowsza oraz kontuzjowani: Makowski, Mazek i Grzyb. Zastąpiło ich trzech zawodników MW'95 (jako że spotkanie tego rocznika z Agrykolą 95 zostało przełożone na 14 kwietnia). Od początku była widoczna przewaga gospodarzy, którzy błyskawicznie objęli prowadzenie i już do przerwy prowadzili 8-0. Po przerwie obraz gry był rownie jednostronny. Wprawdzie gracze CWKS stworzyli sobie w drugiej odsłonie trzy okazje, ale nie wykorzystali żadnej z nich. W drugiej połowie gracze z Łazienkowskiej, górujący technicznie, taktycznie i szybkościowo zdobyli 5 kolejnych bramek, a mogli jeszcze więcej. Pięć goli zdobył Jakub Sosnowski, trzy Mateusz Janusiewicz, a dwie Dominik Ochman. Po jednej bramce zaliczyli: Maciej Mąka, Filip Kacprzak i Olek Jagiełło - gracz z młodszego rocznika, który asystował również przy dwóch kolejnych trafieniach.