CWKS 97 wysoko przegrał z Sempem - fot. Raffi

Młodzież: mecze weekendowe

Raffi,Tato, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Z uwagi na katastrofę lotniczą w Smoleńsku wszystkie odbywające się w ten weekend mecze młodzieży zostały decyzją MZPN odwołane. Rozpoczęły się jedynie dwa spotkania, które odbywały się rano. Młodzicy CWKS 97 ulegli 0-5 SEMPowi I Ursynów, prezentując się niezbyt korzystnie w drugiej połowie spotkania.

Mecz w Baniosze pomiędzy Orłem a trampkarzami CWKS Legii z rocznika 1995 został przerwany na wieść o tragedii. W kolei w meczu sparingowym orlicy CWKS 2001 wygrali 4-3 z Unią Warszawa.

SEMP I Ursynów 5-0 (1-0) CWKS Legia 97
Gole: 5, 46, 55, 62 i 64 min.

CWKS Legia: Piotr Żukowski (36' Sebastian Radziński), Łukasz Kulczyński, Jakub Bratkowski, Tomasz Świderski, Krystian Ampulski, Mateusz Królak, Adam Dudek, Piotr Lewiński, Mariusz Cybulski, Filip Figielski, Dominik Karczmarczyk, Dawid Kupiec, Sebastian Pietrzak

Do meczu z niepokonanym dotąd liderem z Ursynowa legioniści przystąpili w nieco osłabionym składzie. Mimo to w pierwszej połowie starali się nawiązać walkę. Niestety, niecelne zagranie piłki przed własnym polem karnym spowodowało przechwycenie jej przez jednego z przeciwników, strzał i utratę gola.

Po przerwie początkowo nasza drużyna starała się o odrobienie strat, jednak to mocniejsi fizycznie i lepiej operujący piłką gospodarze zdobyli drugiego gola. Niewykorzystane okazje zemściły się w ostatnim kwadransie gry, w którym zdecydowanie dominowali gracze z Ursynowa, którzy zdobyli kolejne trzy gole i zasłużenie wygrali.

Już w 3 minucie zawodnicy Sempa mieli dogodną okazję do zdobycia gola po rzucie rożnym, lecz piłka minęła lewy słupek bramki bronionej przez Piotrka Żukowskiego. Dwie minuty później zawodnicy z Ursynowa wykorzystali zamieszanie po rzucie rożnym i po pięknym strzale objęli prowadzenie 1-0. Następne minuty przyniosły ostrą walkę w środkowej strefie boiska. W 12. minucie wychodzącego z kontrą Krystiana Ampulskiego powala atakiem od tyłu zawodnik gospodarzy. Legioniście pomocy musiał udzielić lekarz obecny na boisku, a zawodnik Sempa został tylko upomniany przez sędziego. W 23. minucie Mariusz Cybulski uderza minimalnie niecelnie. 5 minut później strzela Mateusz Królak, lecz piłka odbita przez obrońcę wypada na rzut rożny. W 33. minucie po szybkiej akcji Sempa przed utratą gola Legię ratuje Żuczek. Druga połowa rozpoczęła się od ataku rywali, którzy z pozycji spalonej oddali strzał na bramkę bronioną przez Sebastiana Radzińskiego. W 40. minucie piłka po strzale Łukasza Kulczyńskiego minimalnie mija słupek bramki rywali. Kolejne minuty przynoszą ataki Legii i próbę zmiany niekorzystnego rezultatu. Niestety to rywale w 46. minucie przeprowadzają akcję, po której pada bramka i jest 2-0. W odpowiedzi dwie akcje legionistów, niestety minimalnie niecelnie. W 52. minucie golkiper Legii popisał się bardzo dobrą interwencją po mocnym strzale rywali. Chwilę później, po strzale z ostrego kąta, po raz trzeci tego dnia wyciągał piłkę z siatki. W 58. minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Mateusz Królak. Trzy minuty później skuteczną akcję przeprowadzili rywale, którzy po uderzeniu głową podwyższyli wynik na 4-0. W 64. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji, gdy w momencie podania aż trzech zawodników z Ursynowa było na pozycji spalonej, o czym sygnalizował sędzia liniowy. Główny arbiter pozwolił jednak grać dalej, a zawodnicy Sempa ponownie pokonali bramkarza Legii.

CWKS Legia 01 4-3 Unia Warszawa 01
Gole dla Legii: Julian Kocerka, Igor Maciak, Bartosz Derlatka, Norbert Duda

Skład: Rafał Rojda - Przemysław Hypki (30' Jakub Śliwa), Julian Kocerka (30' Julian Załuga), Przemysław Szostak (30' Daniel Odoma Aduku), Sebastian Duczek (30' Michał Ręgorowicz), Mikołaj Walewski (30' Wojciech Piotrowski), Igor Maciak (30' Jakub Biadoń), Bartosz Derlatka (30' Bartosz Cichacki), Norbert Duda (30' Marek Bieda), Daniel Górski (30' Paweł Kugel), Jakub Libera.