Młodzież: Błyskawica 0-5 Legia 94

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W jedynym rozegranym dziś meczu ligowym drużyn młodzieżowych Legii Młode Wilki 94 pewnie pokonały na wyjeździe 5-0 praską Błyskawicę. Goście z początku stawiali zacięty opór, ale już do przerwy legioniści prowadzili 1-0. Po drugim golu dla Legii opadający powoli z sił gospodarze stracili motywację od dalszej walki; dominacja podopiecznych Tomasza Sokołowskiego była już niepodważalna i udokumentowana została trzema kolejnymi trafieniami.

Błyskawica Warszawa 94 0-5 (0-1) Legia 94
0-1 27 min. Przemysław Żegleń (as. Dominik Ochman)
0-2 47 min. Patryk Sokołowski (as. Kamil Dankowski)
0-3 54 min. Mateusz Janusiewicz (b.a., z rzutu rożnego)
0-4 72 min. Dominik Ochman (b.a.)
0-5 78 min. Kamil Dankowski (as. Bartosz Czaplicki)

Legia: Karwowski - Drożdżal, Fabiszewski, Dankowski, Mąka (60' Czaplicki) - Kurowski (41' Mazek), Ochman, Sokołowski, Misiak (60' Grzyb) - Sosnowski (41' Janusiewicz), Żegleń (60' Pielaciński).
Trenerzy: Tomasz Sokołowski i Jakub Sowiński

Mecze z Błyskawicą nigdy nie należały do spacerków - dysponujący niezbyt szerokim, ale w miarę wyrównanym składem prażanie znani są ze swojej zaciętości w grze. Spotkanie wtorkowe odbyła się na oddanej niedawno do użytku sztucznej murawie przy ul. Kawęczyńskiej. Trener Sokołowski nie mógł skorzystać bądź pozostawił na ławce takich zawodników, jak: Brzeziański, Przysowa, Makowski, Malesa czy Kacprzak. Zgodnie z przewidywaniami od początku trwała zacięta walka o każdy metr. Lekką przewagę mieli jednak nieco lepsi piłkarsko legioniści, którzy nie zdołali wykorzystać dwu dogodnych sytuacji. Dariusz Przysowa skapitulował dopiero w 27. minucie, gdy bardzo dobre podanie Dominika Ochmana zamienił na bramkę Przemysław Żegleń. Gracze Błyskawicy próbowali wielokrotnie przedostać się w okolicę pola karnego Legii, ale mieli kłopoty ze stworzeniem sobie stuporocentowych okazji.

Początek drugiej odsłony to podobny obraz gry. Zmiana nastąpiła w 47. minucie - po rzucie rożnym i zgraniu futbolówki głową przez Kamila Dankowskiego gola na 0-2 zdobył Patryk Sokołowski. Od tej chwili podopieczni Tomasza Sokołowskiego i Jakuba Sowińskiego uzyskali niemal całkowitą kontrolę nad przebiegiem wydarzeń. W 54. minucie Mateusz Janusiewicz wykorzystał złe ustawienie golkipera gospodarzy i zdobył dla legionistów bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. W końcówce padły kolejne dwa trafienia - po solowej akcji na 0-4 podwyższył Dominik Ochman, zaś na dwie minuty przed końcem wynik ustalił po rzucie rożnym Kamil Dankowski, wykorzystując podanie debiutującego w meczu oficjalnym Bartosza Czaplickiego.

Młode Wilki prowadzą w tabeli MLTRS z 11 punktami przewagi nad (mającym o 1 mecz mniej rozegrany) GKP Targówek. Następne spotkanie legioniści rozegrają w sobotę o 11 na własnym terenie, z Beniaminkiem Radom.