Młode Wilki 2000 zostały rozgromione przez Polonię 99 - fot. Raffi

Młodzież: mecze poniedziałkowe i wtorkowe (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w poniedziałek meczu ligowym Młode Wilki z rocznika 2000 uległy 0-11 liderującej w grupie Polonii '99. Legioniści od początku ustępowali silniejszym i szybszym przeciwnikom, którzy szybko zdobyli prowadzenie i powiększali je do końca meczu. W zaległym meczu rocznika '98 Legia rozgromiła z kolei 11-0 Ursus, który wygrał rozgrywki orlików w zeszłym sezonie.

Polonia Warszawa 99 11-0 (7-0) Legia 2000
Skład Legii: Tomasz Warszawski, Filip Białoruski - Stanisław Machnacki, Sebastian Blok, Daniel Janaśkiewicz, Michał Struzik, Kacper Kucharek, Piotr Goljasz (Kpt), Piotr Zieliński, Mikołaj Neuman, Daniel Cichocki, Bartosz Żaczek, Patryk Salazar.

Fotoreportaż z meczu Polonia 99 - Legia 2000 - 13 zdjęć Raffiego

Mecz na szczycie VIII grupy orlików (Młode Wilki 99 występują w równoległej grupie VII) odbył się w poniedziałkowe popołudnie. Grajacy z lekko przemeblowanym składzie legioniści z rocznika 2000 od pierwszej minuty dali się zdominować starszym przeciwnikom pod niemal każdym względem. Poloniści już po kilku minutach prowadzili dwiema bramkami i nie pozostawiali złudzeń, kto tego dnia wygra. Do przerwy Polonia zdobyła aż 7 bramek (czyli więcej, niż w całym jesiennym pojedynku obu drużyn), a nasi gracze, mimo paru okazji, nie zdołali zdobyć ani jednej. Po przerwie było niewiele lepiej, w trzeciej kwarcie konto bramkowe "Czarnych Koszul" wzbogaciło się o 2 bramki. Różnice w ograniu, doświadczeniu boiskowym oraz fizyczne okazały się zbyt wielkie. W końcówce gospodarze dołożyli jeszcze po 1 trafieniu z rzutu karnego i z gry, ustalając wynik na 11-0 i praktycznie przesądzając tym samym losy zwycięstwa w grupie - Legia traci po tym meczu do KSP 8 oczek.

Legia 98 11-0 (5-0) Ks Ursus 98
1-0 2 min. Aleksander Waniek (b.a.)
2-0 10 min. Patryk Kaniecki (as. Aleksander Waniek)
3-0 16 min. Patryk Kaniecki (as. Aleksander Waniek)
4-0 26 min. Patryk Gregorczuk (as. Wiktor Wiszorowski)
5-0 28 min. Robert Najemski (b.a., z rzutu rożnego)
6-0 32 min. Mateusz Leleno (as. Szymon Świerszcz)
7-0 38 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)
8-0 40 min. Aleksander Waniek (as. Cezary Sauczek)
9-0 42 min. Aleksander Waniek (as. Cezary Sauczek)
10-0 50 min. Wiktor Wiszorowski (as. Cezary Sauczek)
11-0 58 min. Szymon Świerszcz

Legia: Ceran - Orłowski, Żyro, Leleno, Świerszcz, Wiszorowski, Waniek oraz Dróżdż,Kaniecki,Gregorczuk, Najemski, Sauczek.
Trener: Ernest Waś

W zeszłym sezonie legioniści z rocznika '98 wystęowali w rozgrywkach żaków '97. Rozgrywki rocznika 1998 wygrał tymczasem Ursus. W meczu wtorkowym różnicę w grze pomiędzy obiema drużynami było jednak widać gołym okiem; warto wszakże dodać, że team "traktorków" uległ zimą pewnemu osłabieniu. Już w drugiej minucie gry Aleksander Waniek wykorzystał niepewne wybicie bramkarza RKS i po przejęciu piłki nie zmarnował nadarzającej się okazji. Kolejne bramki padały niemal równie szybko. Trzy gole i trzy asysty zaliczył Waniek, po dwie bramki zdobyli Patryk Kaniecki i Mateusz Leleno, trzy asysty dołożył Czarek Sauczek. goście trzy-czterokrotnie zagrozili naszej bramce, ale bez zarzutu spisywał się Kamil Ceran.

Najbliższy weekend to termin wolny - kilku legionistów (tj. Kacper Gąstał z CWKS Legii, jak również Olek Waniek, Szymon Świerszcz i Kacper Orłowski oraz ewentualnie Igor Korczakowski z Młodych Wilków) wystąpi w kadrze MZPN na turnieju im. Leszka Jezierskiego w Sieradzu.