Flaga Legii w młynie Pogoni na meczu 1/2 finału Pucharu Polski - fot. pogononline.pl

Pogoń - Jagiellonia w finale Pucharu Polski!

Pogoń Szczecin w finale Pucharu Polski! "Portowcy" i zaprzyjaźnieni ze szczecinianami legioniści mogą już sobie rezerwować sobotę 22 maja. Wtedy o godzinie 15:30 na stadionie Zawiszy Bydgoszcz rozegrany zostanie finał tych rozgrywek. Dziś Pogoń w obecności 13 tysięcy widzów bezbramkowo zremisowała przed własną publicznością z Ruchem, a wobec remisu 1-1 w pierwszym meczu, awans do finału wywalczyli Portowcy.

W finale Pogoń zmierzy się z Jagiellonią, która dziś zremisowała 1-1 z Lechią. Do tej pory Pogoń ani razu nie zdobyła Pucharu Polski. W finale rozgrywek grała dotychczas dwukrotnie, ale ani razu nie zdobyła tego trofeum.

1/2 finału, II mecz: Pogoń Szczecin 0-0 Ruch Chorzów
W dzisiejszym spotkaniu początkowo przeważali chorzowianie. Już w 13. minucie meczu z powodu kontuzji boisko opuścił Marcin Klatt. W jego miejsce wszedł Mikołaj Lebedyński. Z minuty na minutę gospodarze poczynali sobie coraz śmielej. Chorzowianie mieli w całym meczu kilkanaście rzutów rożnych, ale ani razu nie pokonali dobrze dysponowanego Janukiewicza. W 68 minucie spotkania Lebedyński był faulowany w polu karnym Ruchu, ale sędzia nie podyktował jedenastki. Kwadrans przed końcem blisko strzelenia bramki był Mysiak. W końcówce to Pogoń była bliższa strzelenia bramki i ostatecznie po 94 minutach Dawid Piasecki odgwizdał koniec spotkania.