Młodzież: Olimpia 2-9 CWKS 97

Raffi, źródło: własne / legia97.pl - Wiadomość archiwalna

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli młodzicy CWKS Legii. Po rozegranym w trudnych warunkach meczu pokonali aż 9-2 Olimpię, rewanżując się za porażkę z rundy jesiennej. Już do przerwy prowadzili dwiema bramkami, zaś w drugiej połowie jeszcze powiększyli przewagę.

Najbliższe spotkanie legioniści rozegrają w niedziele o 111 na boisku Hutnika Warszawa.

Olimpia Warszawa 97 2-9 (1-3) CWKS Legia 97
Gole dla Legii: Mariusz Cybulski - 3, Mateusz Królak - 2, Filip Figelski, Michał Gil, Paweł Olek, Piotr Lewiński po 1

CWKS Legia: Żukowski - Bratkowski (Wójcik), Lewiński, Kulczyński (Skałkowski) - Gil (Dudek), Królak (Roszak), Figielski, Olek (Karczmarczyk) - Cybulski

Relacja (za stroną legia97.pl):

Mecz zaczął się pod dyktando Legii, walcząc w środku boiska zaczynamy powoli narzucać nasze tempo.
5' przedzieramy się prawą stroną, Cybulski i jest 1-0 dla Legii.
11' chyba akcja meczu: Olek wrzuca z lewej strony na głowę do Gila, ten odgrywa na głowę do Królaka, który strzela; bramkarz broni piąstkując, ponownie główka Królaka i cieszymy się jest 2-0 .
15' Cybulski strzela za pola karnego bramkarz wybija przed siebie, do piłki dopada Królak - 3-0 .
Cały czas atakuje Legia, raz prawą stroną raz lewą.
20' zza pola karnego strzela Figielski, bramkarz broni - dobija Gil, niestety słupek.
26' wychodzimy szybko z piłką; Cybulski podaje na prawą do Dudka, ten strzela a bramkarz broni.
30' jeden z nielicznych ataków Olimpii i przy pewnym rozluźnieniu naszych zawodników (czekali na przerwę) pada bramka i jest wynik 3-1, jeszcze wykonujemy rzut rożny; Dudek wrzuca w pole karne, Lewiński strzela, ale bramkarz broni.
Pierwsza połowa kończy się prowadzenie Legii 3-1.

43' następna piękna akcja prawą stroną Gil wrzuca w pole karne Olek strzela i już ( przepraszam dopiero ) 4 - 1.
Trzy minuty później akcja tym razem lewą stroną przeprowadza Królak w pole karne Gil strzela i jest 5 - 1.
Figielski w 49 minucie wywalczył piłkę w polu karnym strzela i 6 - 1 dla Legii.
Olimpia przedziera się pod naszą bramkę oczywiście zatrzymuje się na naszym stoperze Lewińskim ten zagrywa do Roszaka który wypuszcza Cybulskiego ten strzela jest 7 - 1.
56' Olimpia wykonuje rzut rożny zagrywa do zawodnika ten strzela i strzela bramkę jest 7 - 2 .
60' niezrozumienie w szeregach Olimpii - obrońca podaje do swojego bramkarza który łapie piłkę rękoma, sędzia odgwizduje wolnego pośredniego. Do piłki podchodzi Królak który zagrywa do Lewińskiego, piękny strzał i jest 8 - 2
67' akcja tym razem przeprowadzona środkiem Cybulski strzela i ustala wynik meczu 9 - 2
Mijają trzy minuty i sędzia kończy mecz CWKS Legia Warszawa rozgromiła Olimpie Warszawa 9 - 2

Podsumowując:
Mecz był prowadzony pod dyktando Legii , akcje były przeprowadzane z rozmachem w szybkim tempie raz prawą raz lewą stroną jak i środkiem.
Cały zespół zasługuje na pochwałę: Kulczyński który świetnie wyprowadzał piłki ze strefy obronnej, Bratkowski który swoim spokojem radził sobie z prawej strony , Lewiński na którym Olimpia kończyła swoje ataki, Skałkowski który walczył jak lew, Figielski, Roszak, Królak którzy opanowali środek pola , Gil który szalał na prawej stronie, Olek który opanował lewą stronę, Wójcik którego ciężko było przejść na prawej obronie, Karczmarczyk który przeprowadzał szybkie akcje na lewej stronie, Dudek po którego podaniach w pole karne koledzy mieli dogodne okazje do zdobycia bramki, Cybulski (hattrick) i oczywiście Żukowski, który parę razy popisał się pięknymi paradami.