Młode Wilki 96 świętują mistrzostwo Mazowsza - fot. Bodziach

Młode Wilki 96 Mistrzami Mazowsza!

Bodziach i Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś na Blokowej finale mistrzostw Mazowsza trampkarzy młodszych Młode Wilki 96 pokonały 3-0 rówieśników z Polonii Warszawa. Dwa gole zdobył Kamil Anczewski, zaś trzecie trafienie dołożył Eryk Rakowski. Dzięki wygranej legioniści, tak jak ich starsi o rok koledzy w 2009 r., reprezentować będą Mazowsze na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 19-22 sierpnia w Łodzi. Zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy!

Fotoreportaż z finału Mistrzostw Mazowsza - 39 zdjęć Bodziacha

Dla Kamila Anczewskiego były to zarazem: 50. i 51. bramka strzelona w obecnych rozgrywkach (26 z nich Kamil strzelił w rundzie jesiennej, kiedy występował jeszcze w barwach Agrykoli)!

Legioniści bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w drugiej minucie gry Kamil Anczewski wykorzystał podanie Jakuba Nidzgorskiego, minął 2 obrońców i celnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Mecz był twardy, oba zespoły grały agresywnie w środku pola, próbując nie dopuścić do wyprowadzenia szybkich akcji. Tempo gry było jednak spore. Pod koniec I połowy legioniści skutecznie zaatakowali. Kamil Anczewski zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej Polonii, a Eryk Rakowski pokonał bramkarza KSP po raz drugi. Jeszcze przed przerwą gola mogli zdobyć Rakowski i Nidzgorski, ale zabrakło skutecznego wykończenia stworzonych sytuacji.

Początek drugiej połowy to spora przewaga Legii. Nasi zawodnicy mieli parę doskonałych okazji do podwyższenia wyniku. Nie udało się jednak wykorzystać sytuacji sam na sam, zaś po jednym z uderzeń piłka trafiła w słupek bramki Polonii, a do dobitki nie doszedł Anczewski. Po jednym z dośrodkowań z rzutu rożnego Legia powinna strzelić gola, ale uderzenie głową minimalnie minęło lewy słupek. Legioniści częściej niż w pierwszej odsłonie zmieniali strony gry i stwarzali zagrożenie z obu skrzydeł. Nasi zawodnicy wkładali w grę tyle sił i ambicji, że niektórych zaczęły nawet łapać skurcze (w ten sposób boisko opuścił Jakub Nidzgorski).

Później do głosu doszli poloniści, którzy za wszelką cenę próbowali zdobyć kontaktową bramkę. Dobrze jednak grali nasi obrońcy oraz stojący między słupkami Jędraszczak. Legioniści odpowiadali cały czas kontrami i jedna z nich, w 66. minucie gry przyniosła trzeciego gola - Anczewski wykorzystał doskonałe prostopadłe podanie Mlonka między dwóch obrońców i posłał piłkę obok bramkarza KSP. Legioniści starali się szanować piłkę i nie dopuszczali graczy drużyny przeciwnej w pobliże własnej bramki. Do końca meczu wynik nie zmienił się już, a trenerzy Legii dokonali jeszcze zmiany bramkarza i kilku kolejnych graczy z pola. Po końcowym gwizdku nasi gracze wykonali taniec radości. Z butelek lała się woda mineralna, a następnie piłkarze podziękowali rodzinom za wsparcie. Na koniec obie drużyny otrzymały medale, a legioniści puchar za zdobycie Mistrzostwa Mazowsza.

Legia 96 3-0 (2-0) Polonia 96
1-0 2 min. Kamil Anczewski (as. Jakub Nidzgorski)
2-0 30 min. Eryk Rakowski (as. Kamil Anczewski)
3-0 66 min. Kamil Anczewski (as. Daniel Mlonek)

Legia: Jędraszczak (69' Siedlecki) - Ozga, Gorczyca, Najemski, Baranowski - Suchanek (66' Marusiak), Makowski (66' Podsiadło), Turżonek (55' Mlonek), Rakowski (68' Knyziak) - Anczewski, Nidzgorski (57' Szmołda)