Z lewej strony wejścia na Krytą od strony murawy powinien się znajdować akt erekcyjny, który postarają się znaleźć budowlańcy - fot. Hagi
REKLAMA

Dziś początek rozbiórki trybuny Krytej i poszukiwania aktu erekcyjnego

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Już pod koniec maja, po zakończeniu sezonu 2009/10, na Łazienkowskiej rozpoczęto demontaż krzesełek z trybuny Krytej. W następnej kolejnonści rozebrano stanowiska z trybuny prasowej, ławki rezerwowych i barierki. Nowa trybuna zachodnia, która wkrótce stanie się placem budowy, została już jakiś czas temu odgrodzona od płyty boiska siatką.
Od poniedziałku trwała przeprowadzka z pomieszczeń znajdujących się pod trybuną Krytą do nowych biur, które znajdują się pod trybuną północną (od strony ulicy Łazienkowskiej).

Trzeba było przenieść nie tylko meble, czy sprzęt biurowy, ale także wszystkie pamiątki z muzeum klubowego. Dziś ma się rozpocząć rozbiórka historycznej trybuny, która jako pierwsza została wybudowana na naszym stadionie (otwarta w 1930 roku). Jak już wcześniej informowaliśmy, zabytkowa fasada zostanie zburzona, a następnie zrekonstruowana. Specjaliści uznali, że próba zachowania obecnej fasady byłaby nieopłacalna zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym.

Wiadomo, że na Łazienkowskiej rozpoczną od poszukiwań aktu erekcyjnego, który został wmurowany w lewej części wejścia do budynku od strony boiska. Tę informację opisywał w latach 60-tych Stanisław Mielech, jeden z założycieli naszego klubu. Do dziś nie ma żadnego dokumentu potwierdzającego nadanie stadionowi przy Łazienkowskiej imienia marszałka Józefa Piłsudskiego. Niewykluczone, że zostało to zapisane właśnie we wspomnianym akcie, który sporządzono kilkadziesiąt lat temu.

Budowa trybuny Krytej (kibice nową trybunę postanowili nazwać, tak jak mówili na nią do tej pory), na której znajdować się będą ekskluzywne loże VIP, ma się zakończyć w lutym 2011 roku.



Dziś rozpocznie się rozbiórka trybuny Krytej - fot. Woytek
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.