Urugwaj nie daje szans gospodarzom

Fumen, źródło: własne/90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Rozpoczęła się druga runda spotkań podczas afrykańskiego mundialu. W kolejnym Diego Forlan i spółka ograli gospodarzy 3-0. Dwie bramki dla Urugwaju zdobył wspomniany napastnik. Ekipa RPA kończyła spotkanie w dziesiątkę, gdyż na 10 minut przed końcem meczu czerwoną kartkę ujrzał bramkarz. Po tej porażce reprezentacja Republiki Południowej Afryki ma utrudnione zadanie, aby wywalczyć do kolejnej fazy rozgrywek. Dziś drugi mecz w grupie A pomiędzy Francją a Meksykiem.
Grupa A: Republika Południowej Afryki 0-3 Urugwaj
0-1 24 min. Diego Martín Forlán Corazo
0-2 80 min. Diego Martín Forlán Corazo
0-3 90 min. Álvaro Daniel Pereira Barragán

RPA: 16. Itumeleng Isaac Khune - 2. Siboniso Pa Gaxa, 4. Aaron Teboho Mokoena, 20. Bongani Sandile Khumalo, 3. Peter Tsepo Masilela - 11. Teko Tsholofelo Modise, 13. Kagisho Evidence Dikgacoi, 12. Reneilwe Letsholonyane (57, 19. Surprise Mohlomolleng Moriri), 10. Steven Pienaar (79, 1. Moeneeb Josephs), 8. Lawrence Siphiwe Tshabalala - 9. Katlego Abel Mphela

Urugwaj: 1. Néstor Fernando Muslera Micol - 16. Victorio Maximiliano Pereira Páez, 2. Diego Alfredo Lugano Moreno, 3. Diego Roberto Godín Leal, 4. Jorge Ciro Fucile Perdomo (71, 20. Álvaro Fernández Gay) - 15. Diego Fernando Pérez Aguado (90, 5. Walter Alejandro Gargano Guevara), 17. Egidio Raúl Arévalo Ríos, 11. Álvaro Daniel Pereira Barragán - 9. Luis Alberto Suárez Díaz, 10. Diego Martín Forlán Corazo, 7. Edinson Roberto Cavani Gómez (90, 21. Sebastián Bruno Fernández Miglierina).

żółte kartki: Pienaar, Dikgacoi.
czerwona kartka: Itumeleng Isaac Khune (76. minuta, RPA, za faul w polu karnym).

sędziował: Massimo Busacca (Szwajcaria).
widzów: 42 658.