Jan Mucha nie uchronił reprezentacji Słowacji od porażki - fot. LegiaLive!

MŚ: Mucha nie uratował Słowacji

Fumen, źródło: własne/90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Na niedzielne popołudnie zaplanowano dwa mecze w ramach grupy F. O 13:30 w RPA zmierzyły się reprezentacje Słowacji oraz Paragwaju. W barwach naszych południowych sąsiadów wystąpił Jan Mucha. Niestety bramkarz Legii nie uratował swej drużyny od porażki wyciągając piłkę dwukrotnie z siatki. W drugim meczu aktualni mistrzowie świata Włosi, zaledwie zremisowali z Nową Zelandią.
Jan Mucha zachowywał czyste konto do 27. minuty, kiedy to prowadzenie dla Paragwaju Enrique Vera. Po zmianie stron poczynania obu jedenastek nie mogły zachwycać. Z tego stanu kibiców wybudził Riveros, który tuż przed końcem spotkania ustalił wynik na 2-0 dla zespołu z Ameryki Południowej.

Wydawać się mogło, iż po pierwsze zwycięstwo sięgną Włosi. Niestety, Squadra Azzura zawiodła na całej linii remisując zaledwie z Nową Zelandią. Koszmar reprezentacji Italii rozpoczął się w 7. minucie, kiedy to Shane Smeltz z minimalnego spalonego trafił między słupki. Radość z prowadzenia trwała równe 22. minuty, kiedy to z rzutu karnego wyrównał Vincenzo Iaquinta. Po zmianie stron żadna ze stron nie potrafiła zdobyć decydującego gola. W efekcie kwestia awansu do kolejnej rundy wciąż pozostaje otwarta.

Grupa F: Słowacja 0-2 Paragwaj
0-1 27 min. Enrique Daniel Vera Torres
0-2 86 min. Cristián Miguel Riveros Núñez

Słowacja: 1. Ján Mucha - 2. Peter Pekarík, 3. Martin Škrteľ, 21. Kornel Saláta (83, 15. Miroslav Stoch), 16. Ján Ďurica - 7. Vladimír Weiss, 6. Zdeno Štrba, 8. Ján Kozák, 17. Marek Hamšík, 11. Róbert Vittek - 9. Stanislav Šesták (70, 13. Filip Hološko).

Paragwaj: 1. Justo Wilmar Villar Viveros - 6. Carlos Bonet Cáceres, 14. Paulo César da Silva Barrios, 21. Antolín Alcaraz Viveros, 3. Claudio Marcelo Morel Rodríguez - 13. Enrique Daniel Vera Torres (88, 8. Édgar Osvaldo Barreto Cáceres), 15. Víctor Javier Cáceres Centurión, 16. Cristián Miguel Riveros Núñez - 19. Lucas Ramón Barrios Cáceres (82, 7. Óscar René Cardozo Marín), 18. Nelson Antonio Haedo Valdez (68, 17. Aureliano Torres Román), 9. Roque Santa Cruz.

żółte kartki: Ďurica, Šesták, Weiss - Vera Torres.

sędziował: Eddy Allen Maillet (Seszele).
widzów: 26 663.