Legia Warszawa 4-3 GKP Gorzów Wlkp.

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa pokonała w pierwszym sparingu GKP Gorzów Wielkopolski 4-3. W dwóch połowach obejrzeliśmy zupełnie inaczej grającą Legię i dwa różne składy. 90 minut w bramce rozegrał Kostia Machnowskij, ale popełnił jeden bardzo poważny błąd. Pozytywne wrażenie wywarli trzej nowi zawodnicy Manu, Vrdoljak i Mezenga. Z tego spotkania przeprowadziliśmy relację LIVE!.

Legioniści dobrze rozpoczęli pojedynek z GKP. Już w 4. minucie Sebastian Szałachowski popędził prawą stroną i oddał strzał po długim rogu. Piłka odbiła się od słupka i wypadła do bramki. W 26. minucie koszmarny błąd popełnił Kostia Machnowskij, który wyszedł za pole karne piłki i źle obliczył tor lotu piłki. Futbolówka przeskoczyła nad nim i natychmiast dopadł do niej Emil Drozdowicz i wpakował do siatki. Trzy minuty później rywale wyszli na prowadzenie, ponownie Drozdowicz pokonał Machnowskiego. Tuż przed przerwą Dong otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, przebiegł kilkanaście metrów, minął bramkarza i zrobiło się 2-2.

Po zmianie stron na murawie pojawiła się silniejsza jedenastka z Mezengą, Manu i Vrdoljakiem. Trójka nowych zawodników zaprezentowała się bardzo korzystnie. Vrdoljak kilkukrotnie włączał się w akcje ofensywne. Raz minimalnie chybił z główki, a raz trafił w słupek. W 57. minucie Manu został sfaulowany w polu karnym. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Maciej Iwański i pewnie pokonał Skrzyńskiego. W 74. minucie Manu z linii końcowej świetnie wypatrzył Bruno Mezengę, posłał mocną piłkę tuż nad ziemią i Brazylijczykowi pozostało tylko dostawić nogę. Pięć minut przed końcem Mateusz Woźniak zmniejszył rozmiary porażki gorzowian.

4-3 - 81 min. Mateusz Woźniak

Legia Warszawa (I połowa): 12. Kostiantyn Machnowskij - 5. Mateusz Lisiecki (25' 6. Piotr Wasikowski), 23. Srdja Kneżević, 30. Danijel Mihajlović, 24. Jakub Wawrzyniak - 20. Sebastian Szałachowski, 7. Piotr Giza, 3. Dominik Furman (25' 28. Rafał Wolski), 33. Michał Żyro (25' 22. Jakub Kosecki) - 14. Dong Fangzhuo, 18. Maciej Górski

Legia Warszawa (II połowa): 1. Kostiantyn Machnowskij - 2. Artur Jędrzejczyk, 15. Inaki Astiz, 17. Marcin Komorowski, 26. Tomasz Kiełbowicz - 32. Miroslav Radović, 21. Ivica Vrdoljak, 27. Adam Banasiak (22. 75' Jakub Kosecki), 9. Manu - 8. Maciej Iwański, 80. Bruno Mezenga

GKP Gorzów Wielkopolski: 1. Jacek Skrzyński - 11. Artur Andruszczak (46' 19. Taras Maksymow), 2. Maciej Truszczyński, 4. Paweł Grocholski, 6. Radosław Jasiński (46' 15. Michał Protasewicz) - 22. Sebastian Janusiński (46' 21. Mateusz Woźniak), 10. Daniel Ciach, 9. Krzysztof Kaczmarczyk, 17. Robert Sing (46' 16. Daniel Romanowicz), 7. Grzegorz Wan - 18. Emil Drozdowicz