Młodzi tenisiści Legii

Tenis: Sukcesy legionistów

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W ostatnich tygodniach młodzi legijni tenisiści odnieśli sporo sukcesów, zarówno na krajowym podwórku, jak i na arenie międzynarodowej. W rozgrywanych w Sopocie w dniach 11.07-16.07 Mistrzostwach Polski Juniorów (do lat 18) najlepszy okazał się Wojtek Lutkowski. W trzysetowym finale pokonał byłego legionistę Krzysztofa Bartosiewicza 0/6 7/5 6/3.

Dopełnieniem sukcesu Lutkowskiego było wicemistrzostwo w mikście, gdzie razem z Sylwią Mikołajczuk ulegli dopiero w finale w super tie-breaku 10/12.

Z kolei Piotr Gadomski świetnie spisał się na młodzieżowych mistrzostwach Polski, które odbyły się na poznańskim AZS. Gadomski zdobył dwa medale: brązowy w singla oraz złoty w mikście. W singlu w drodze po medal pokonał miedzy innymi Huberta Gąsiorka 7/5 6/3, z którym przegrał tydzień wcześniej na seniorskich mistrzostwach 4/6 3/6. Dopiero w półfinale po zaciętym trzygodzinnym meczu w pełnym słońcu przegrał z późniejszym zwycięzcą Andriejem Kapasiem 3/6 6/4 4/6.
Gadomski w parze z Magdą Linette zwyciężyli w grze mieszanej. W drodze do finału pokonali takie duety jak dobrze znana Katarzyna Piter z Hubertem Gąsiorkiem 6/4 6/3, a w finale okazali się lepsi od Maćka Smoły i Sylwii Zagórskiej po super tie-breaku 5/7 7/5 11/9.

Informacje o sukcesach naszych zawodników docierają również z zagranicy. Będący na zgrupowaniu w Prostejovie młodzi tenisiści Legii wybrali się na dwa turnieje w Czeskiej Opavie i Ostravie. Nikt nie wiązał z tymi startami większych nadziei, ponieważ po tak wyczerpującym i ciężkim zgrupowaniu w niemal tropikalnych warunkach atmosferycznych, organizmy młodych zawodników były skrajnie wyczerpane. Trudno więc było oczekiwać pięknej, błyskotliwej i dynamicznej gry. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, już w pierwszym turnieju w Opavie w dniach 10-12.07. w zmaganiach dziewcząt do lat 14 równych sobie nie miała Asia Zalewska. Młoda legionistka, na co dzień mieszkająca w New Jersey (USA), wygrała turniej singlowy, przegrywając we wszystkich meczach łącznie zaledwie 3 gemy! Trzecie miejsce w tym turnieju zajęła nasza druga zawodniczka Marcysia Owczarek. Na drodze do medalu rozprawiła się z miejscową faworytką Terezą Solną 6/3 6/2. W turnieju deblowym para Marcysia Owczarek/Asia Zalewska nie miały sobie równych, pokonując w finale wynikiem 7/5 6/4 rozstawioną z nr. 1 parę Tereza Solna/Katerina Slaninova.

Dzień później cały turniejowy team Legii udał się na turniej do Ostravy, który jeszcze bardziej został zdominowany przez młodych legionistów. Pierwsze trzy miejsca na podium wśród dziewcząt do lat 14 przedstawiają się następująco: 1) Marcysia Owczarek, 2) Karolina Bukowska, 3) Karolina Żebrakowska - wszystkie zagraniczne rywalki za plecami naszych dziewczyn! Turniej deblowy ponownie wygrała para Owczarek/Zalewska, pokonując w walce o złoty medal parę Alena Zuzanikova/Lenka Zubkova 6/1 6/1.
Dopełnieniem udanego występu naszych dziewczyn było drugie miejsce w singlu młodego legionisty Artura Jakubowskiego, który na stałe mieszka w Dallas (USA). W finale Jakubowski musiał uznać wyższość Michaela Bersky'iego ulegając mu 2/6 1/6.