Dong Fangzhuo - fot. FotoPyK

Sparing: Girondins Bordeaux 4-1 Legia (video)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu podczas zgrupowania we Francji Legia Warszawa uległa Girondins Bordeaux 1-4. W 37. minucie prowadzenie objęli Żyrondyści, po strzale Jaroslava Plasila. Cztery minuty później Wendel podwyższył na 2-0 z rzutu wolnego, przy pasywnej postawie Antolovicia. Na początku drugiej połowy kontaktową bramkę głową zdobył Artur Jędrzejczyk, ale Bordeaux odpowiedziało dwoma trafieniami.
W pierwszej jedenastce wybiegli wszyscy nowi zawodnicy: Antolović, Kneżević, Vrdoljak, Manu, Cabral i Mezenga. Początek meczu był spokojny, ale minimalnie przeważali Francuzi. W 12. minucie źle w piłkę trafił Antolović i ta wyszła na rzut rożny. Pięć minut później Manu dośrodkował w pole karne, ale obrońca zdołał wybić piłkę na rzut rożny - niewiele brakowało, by padła bramka samobójcza. W 26. minucie kontuzji po starciu z napastnikiem Bordeaux doznał Inaki Astiz. Hiszpan nie wrócił już na murawę, a jego miejsce zajął Marcin Komorowski. Prawdopodobnie ma uraz kolana. W 33. minucie Gourcuff ładnie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. W 37. minucie Gourcuff pobiegł lewym skrzydłem, obrońcy Legii się spóźnili i nie upilnowali Jaroslava Plasila, który uderzeniem z pierwszej piłki trafił do bramki. Kilka minut później było już 2-0, po błędzie Marijana Antolovicia. Geraldo Wendel dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego spod linii bocznej boiska, nikt nie przeciął piłki, ta odbiła się na 4 metrze boiska i wpadła tuż pod poprzeczką.

Tuż po zmianie stron legioniści zdobyli kontaktową bramkę. Z rzutu rożnego na krótki słupek dośrodkował Maciej Iwański, a pojedynek główkowy wygrał Artur Jędrzejczyk i ładnie skierował piłkę do siatki. Legioniści poszli za ciosem, ale nie potrafili doprowadzić do remisu. Do gry wzięli się więc Żyrondyści. W 57. minucie Gouffron oddał piękny strzał w poprzeczkę, a przy dobitce najszybszy był Fernando Cavenaghi i podwyższył na 3-1. Nie minęły kolejne trzy minuty, a już zrobiło się 4-1. Pięknym strzałem z pierwszej piłki z 12 metrów popisał się ponownie Cavenaghi. Kwadrans przed końcem Maciej Skorża zdecydował się na trzy zmiany. Borysiuka, Cabrala i Manu zastąpili Giza, Szałachowski i Radović. W końcówce strzelca bramki Jędrzejczyka zmienił Michał Żyro. W 90. minucie ładną interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Antolović.

Z tego spotkania przeprowadziliśmy relację LIVE!

Girondins Bordeaux 4-1 (2-0) Legia Warszawa
1-0 - 37 min. Jaroslav Plasil
2-0 - 41 min. Geraldo Wendel
2-1 - 49 min. Artur Jędrzejczyk
3-1 - 57 min. Fernando Cavenaghi
4-1 - 60 min. Fernando Cavenaghi

Legia Warszawa: Marijan Antolović - Artur Jędrzejczyk (85' Michał Żyro), Srda Kneżević, Inaki Astiz (30' Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Manu (77' Miroslav Radović), Ariel Borysiuk (77' Piotr Giza), Ivica Vrdoljak, Maciej Iwański (64' Maciej Rybus), Alejandro Cabral (77' Sebastian Szałachowski), Bruno Mezenga (64' Dong)

Girondins Bordeaux: Kevin Olimpa - Pierre Ducasse (85' Paul Lasne), Fernando (85' Matthieu Saunier), Ludovic Sane (46' Michael Ciani), Florian Marange, Jaroslav Plasil (75' Abdoulaye Traore), Alou Diarra (46' Matthieu Chalme), Yoann Gourcuff (46' Jussie Ferreira Vieira), Geraldo Wendel (61' Gregory Sertic), Yoan Gouffran (61' Henri Saivet), Fernando Cavenaghi (75' Floyd Ayite)