Podnoszenie ciężarów: Brąz Farasia w Baltic Cup

Reprezentacja Polski w podnoszeniu ciężarów przywiozła trzy medale z silnie obsadzonego, międzynarodowego turnieju Baltic Cup, który odbył się w stolicy Estonii, Tallinie. Polacy drużynowo zajęli drugie miejsce, a indywidualnie mogą pochwalić się trzema medalami. Brązowy wywalczył ciężarowiec Legii, Paweł Faraś.

Złoto zdobyła Dominika Misterska-Zasowska z WLKS Siedlce Iganie Nowe, a srebrny Jakub Kuffel z Promienia Opalenica.

Faraś rywalizował w grupie z Litwinami, Estończykami, Łotyszami, Finami oraz innym Polakiem - Adamem Sarzyńskim (Unia Hrubieszów). W klasyfikacji sinclaira, nasz zawodnik uplasował się najwyżej z Polaków - na szóstym miejscu, spośród 28. startujących zawodników.