Artur Jędrzejczyk w akcji - fot. FotoPyK

Sparing: PSG 2-2 Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Po emocjonującej końcówce Legia Warszawa zremisowała z Paris Saint-Germain 2-2. Paryżanie prowadzili od 75. minuty po strzale Hoarau. Pięć minut później na 2-0 podwyższył Kezman, jednak legioniści odpowiedzieli dwie minuty później bramką Michała Żyro. Wynik w 87. minucie ustalił Takesure Chinyama.

W pierwszej jedenastce Legii w sparingu z PSG nie znalazł się Maciej Iwański. Na skrzydłach zagrali Manu i Maciej Rybus - w trakcie meczu zamieniali się stronami. Na pozycji kontuzjowanego Inakiego Astiza wystąpił Jakub Wawrzyniak, a na lewej obronie zagrał Marcin Komorowski.

Początek spotkania należał do legionistów, którzy częściej przemieszczali się pod pole karne Francuzów. Bardzo dobrze na prawym skrzydle spisywał się Artur Jędrzejczyk - często z powodzeniem włączał się do akcji ofensywnych. W 18. minucie świetnie w polu karnym obrońcę ograł Maciej Rybus. Legionista zdecydował się na strzał z ostrego kąta i bramkarz zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. W 24. minucie PSG odpowiedziało strzałem Bodmera z główki po rzucie rożnym - na szczęście piłka przeleciała obok słupka. Pięć minut później Mezenga dostał podanie ze środka boiska, ładnie wypuścił sobie piłkę, ale bramkarz paryżan ofiarnie wślizgiem zdołał uprzedzić Brazylijczyka na 16 metrze.

W przerwie w drużynie Legii nie nastąpiły żadne zmiany. W 55 minucie legionistom nie udała się pułapka offsajdowa, Erding wbiegł prawą stroną w pole karne, ale świetnie zachował się Machowski, który odważnym wyjściem zdołał uprzedzić napastnika PSG. Nie minęły dwie minuty, a Erding ponownie stanął sam na sam z Machnowskim i górą znowu był bramkarz Legii! Trzeba przyznać, że Kostia sprawia dużo lepsze wrażenie niż Marijan Antolović.
Z biegiem minut coraz większą przewagę uzyskiwali gracze PSG. W 63. minucie Maciej Skorża dokonał trzech zmian. Na murawie pojawili się Sebastian Szałachowski, Maciej Iwański i Miroslav Radović, a na ławę udali się Rybus, Cabral i Manu. W 67. minucie żółtą kartką zasłużenie został ukarany Artur Jędrzejczyk, który oprócz tego, że grał ambitnie, to jednak sporo faulował.
Kwadrans przed końcem PSG rozegrało ładnie piłkę w polu karnym Legii, futbolówka trafiła do Guillaume Hoarau. Piłka wpadła od słupka do bramki, mimo interwencji Skaby. Kilka minut później Mateja Kezman znalazł się sam na sam ze Skabą i bez problemów przelobował bramkarza Legii - 2-0. Legioniści jednak nie poddali się. W 82. minucie po odegraniu piłki głową przez jednego z piłkarzy Legii piłkę z kilku metrów do bramki skierował Michał Żyro. W 87. minucie legioniści doprowadzili do wyrównania za sprawą Takesure Chinyamy! W doliczonym czasie gry legioniści mieli jeszcze znakomitą okazję do objęcia prowadzenia, ale bramkarz PSG minimalnie uprzedził Radovicia.