CWKS 99 na turnieju Pamięci Małego Powstańca - fot. Raffi

CWKS 99 9. w Turnieju Pamięci Małego Powstańca

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Jak co roku w Turnieju Pamięci Małego Powstańca, odbywajacym się na sztucznej murawie przy Konwiktorskiej, wzięła udział drużyna orlików CWKS Legii. Tym razem nie było miejsca na podium - legioniści przyjechali w bardzo okrojonym składzie i przegrali cztery mecze w fazie grupowej.

Fotoreportaż z meczu z Polonią II - 17 zdjęć Raffiego

Fotoreportaż z meczu z Fortuną - 11 zdjęć Raffiego
W ostatnim spotkaniu pokonali 7-0 drużynę Polonii 2000 i zajęli ostatecznie 9. miejsce. W finale Polonia pokonała 4-3 Karpaty Lwów

Już przed rozpoczęciem turnieju okazało się, że o dobry wynik bedzie trudno, gdyż większość zawodników bez zapowiedzi nie pojawiła się na Konwiktorskiej, wybierając najwyraźniej wakacje. To uzupełnienie składu innymi graczami, co było teoretycznie możliwe. Dysponując zaledwie jednym rezerwowym, dla którego był to zresztą debiut w Legii, w silnej stawce ciężko było pokazać się z dobrej strony.

Już pierwszy mecz z Ursusem nie należał do udanych i zakończył się porażką 0-4. Na mecz z Polonią legioniści zmobilizowali się i do przerwy remisowali 1-1. Niestety na początku drugiej połowy stracili dwa gole i nawet bramka kontaktowa nie zmieniła końcowego rezultatu, a to gospodarze bliżsi byli zdobycia gola.

Drugi dzień "wojskowi" zaczęli pojedynkiem z silną Fortuną Dusseldorf. O dziwo, po golu Szymka Milczarka Legia prowadziła niemal do końca pierwszej połowy, kiedy to goście wyrównali po rzucie rożnym. Niestety po przerwie nasi gracze nie mając praktycznie rezerwowych, opadli zupełnie z sił, a nieco lepsi taktycznie i technicznie Niemcy doskonale to wykorzystali. W ostatnim meczu grupowym Legia grała z mającymi na koncie komplet zwycięstw Karpatami. Gracze z Ukrainy już przed przerwą prowadzili, a "Wojskowym" udało się zdobyć tylko jednego gola po mocnym uderzeniu Mikołaja Firka.

W poniedziałkowy poranek CWKS rozegrał ostatni mecz w turnieju. O rok młodsi od większości z graczy Legii piłkarze Polonii (występujący pod szyldem Dzieci Fundacji) nie stanowili dla podopiecznych Damiana Bartnika większej przeszkody. Legioniści wygrali 7-0 i uratowali resztki honoru, zaś hat-trickiem popisał się Jan Nowakowski. Mimo wszystko turniej pokazał, jak wiele do zrobienia mają jeszcze nasi młodzi gracze, zaróno jeśli chodzi o technikę, jak i umiejętności taktyczne.

Skład CWKS Legii 99 na turnieju:
Alek Grabowski [2000] - Mikołaj Janusz, Daniel Sarna, Bartek Szczubełek, Krzysztof Trzaskowski, Mikołaj Firek, Michał Paradowski, Jan Nowakowski, Szymon Milczarek
Trener: Damian Bartnik

Po turnieju legioniści trenować będą do środy, a w czwartek wyjeżdżają na obóz do podłódzkiego Burzenina, gdzie zmierzą się prawdopodobnie z rówieśnikami z Widzewa i SMS. Po 14 sierpnia drużyna wraca do Warszawy i będzie przygotowywać się do zbliżającego się sezonu ćwicząc na obiektach na Bemowie i rozgrywając kolejne mecze sparingowe.

Przypominamy, że trwa nabór uzupełniający do drużyny orlików CWKS Legii 99. Wszystkie informacje można uzyskać bezpośrednio u trenera (Damian Bartnik - tel. 508 449 666).

Wyniki fazy grupowej:

Grupa A:

Polonia I 11-0 Dzieci Fundacji (Polonia 2000)

Grupa B:

Polonia II 3-2 CWKS Legia (gole: Krzysztof Polański, Jan Nowakowski)
Ursus 0-2 Fortuna Dusseldorf
Karpaty Lwów 5-1 Polonia II
CWKS Legia 0-4 Ursus
Karpaty 5-2 Fortuna
Polonia II 4-3 Ursus
Legia 1-8 Fortuna (gol: Szymon Milczarek)
Karpaty 4-0 Ursus
Polonia II 1-3 Fortuna
CWKS Legia 1-5 Karpaty (gol: Mikołaj Firek)

Mecz o 9. miejsce:
Polonia 2000 (Dzieci Fundacji) 0-7 CWKS Legia (gole: Jan Nowakowski x3, Daniel Sarna, Mikołaj Janusz, Michał Paradowski, Mikołaj Firek)

Finał: Polonia I 4-3 Karpaty Lwów