Młode Wilki 96 w 1/4 Mistrzostw Polski!

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Doskonale spisują się trampkarze Legii na odbywających się w Łodzi Mistrzostwach Polski U-15. Po zwycięstwach nad Top-54 Biała Podlaska, Zawiszą Bydgoszcz i Śląskiem Wrocław podopieczni Tomasza Sokołowskiego zajęli 1. miejsce w grupie. W sobotę o 11 zmierzą się w ćwierćfinale z Pogonią Szczecin.

W jedynym rozegranym dziś sparingu Legia 92/3 pokonała 1-0 Jagiellonię Białystok 92. O 3. miejsce w turnieju w Konstancy powalczą Młode Wilki 95.

Jagiellonia Białystok 92 0-1 (0-0) Legia 92/3
0-1 50 min. Marcel Gąsior

Legia: Wienczatek - Kępka (60' Gołębiewski), M. Grudniewski, Długołęcki, Kursa [92] - Dąbrowski (46' Latos), Rzuchowski (46' Siwak), Gąsior (55' Czarnecki, 75' Dąbrowski), Karniszewski (46' Todorović) - Prusinowski, Tietz [92] (46' Lukac)

Juniorzy starsi rozegrali dziś w Białymstoku ostatni sparing przed rozpoczynającymi się w środę rozgrywkami ligowymi. Drużyna Legii, oparta głównie na graczach rocznika 1993, po zaciętym meczu pokonała graczy Jagiellonii, po zaciętym i wyrównanym meczu. W pierwszej połowie mimo kilku okazji z obu stron gole nie padły. Na początku drugiej odsłony, po otrzymaniu prostopadłego podania z głębi boiska sam na sam z bramkarzem "Jagi" znalazł się Marcel Gąsior i nie zmarnował okazji. Blisko szczęścia był również wprowadzony za niego na boisko Bartłomiej Czarnecki, ale po jego strzałach dwukrotnie piłkę z pustej bramki wybijali obrońcy. Nasz napastnik musiał niestety po starciu z jednym z przeciwników opuścić boisko już po 20 minutach, ze stłuczonym mięśniem. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, zatem po ciekawym spotkaniu z wymagającym przeciwnikiem legioniści wrócili do Warszawy "z tarczą".

W środę o 10 na ul. Blokowej 3 inauguracja sezonu - z Agrykolą Warszawa.

"Puchar Gwiazdy Wschodu" - Konstanca, Rumunia

Młode Wilki 95 dość pechowo, po rzutach karnych uległa dziś w półfinale turnieju gospodarzom, Akademii Gheorghe Hagiego. Pierwsze 20-25 minut to dominacja dużo mocniejszych fizycznie graczy z Rumunii. Legioniści ambicją i gra z pierwszej piłki starali się jednak nadrabiać różnice fizyczne i dość skutecznie przeszkadzali gospodarzom w stworzeniu sobie dogodnych sytuacji. Ostatni kwadrans pierwszej i niemal cała druga połowa to wymiana cios za cios. Bliżsi zdobycia bramki byli legioniści, gdy po ofensywnym wejściu i wrzutce Kuby Waszkiewicza w słupek trafił Rafał Parobczyk. Ostatni kwadrans to już spore nerwy i ostra gra z obu stron. Jej ofiarą padł niestety Mateusz Zawal, który z urazem stawu skokowego i złamaną nogą wylądował w szpitalu. Tomasz Kamiński został z kolei uderzony przez jednego z zawodników druzyny przeciwnej, kiedy szedł wyrzucić piłkę z autu.
Gole nie padły i o awansie musiały zadecydować rzuty karne. Te niestety lepiej wykonywali gracze Akademii Hagiego.

W meczu o 3. miejsce Legia zmierzy się w sobotę o 17:45 z Galatasaray Stambuł. Dwie i pół godziny później w wielkim finale Partizan Belgrad zagra z Akademią Hagiego.

Półfinały:
Galatasaray Stambuł 1-3 (1-1) Partizan Belgrad
Academia Hagi 0-0 (karne 5-3) Legia
celne rzuty karne: Kamil Wilimowski, Robert Śmigielski, Tomasz Kamiński

Legia: Wandzel - Waszkiewicz, Wilimowski, Kucharski, Kamiński - Jagiełło, Dziewicki, Zawal (62' Piwowarczyk), Stolarz - Parobczyk - Chmielewski (Śmigielski).

Mistrzostwa Polski U-15 - Nike Cup, Łódź

Bardzo dobrze zaprezentowali się gracze Młodych Wilków podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polski rocznika 1996. Dzięki kompletowi zwycięstw, a przy tym dobrej postawie na boisku awansowali z pierwszego miejsca w grupie do 1/4 finałów. Szczególnie dobrze wyglądała gra skrzydłami, imponowała pewna postawa obrony (tylko 1 gol stracony z gry!) i skuteczność napastników, w szczególności Kamila Anczewskiego, który strzelił 4 gole, a przy 2 z 3 pozostałych asystował.

Mecz z Top-54 Biała Podlaska miał zdecydowanie jednostronny charakter, stąd trenerzy Sokołowski i Grudziński ostrożnie szafowali siłami podstawowych graczy, zmieniając aż pięciu z nich w trakcie meczu. Wynik 3-0 to w zasadzie najniższy wymiar kary, mimo ambitnej gry bialczan. Spotkanie z Zawiszą było chyba najciekawsze i najbardziej zacięte. Po golu Anczewskiego dopingowani żywiołowo przez liczną grupę rodziców i krewnych legioniści prowadzili, ale tuż po przerwie padło wyrównanie. Odpowiedź Legii była bardzo szybka - po akcji Anczewskiego gola decydującego o wygranej zdobył Rakowski. Ten sam zawodnik mógł zdobyć kolejnego gola, ale uderzył w poprzeczkę, a dobijający Anczewski trafił w bramkarza WKS. Po drugim zwycięstwie legioniści byli już prawie pewni awansu (tylko przegrana 2 bramkami mogła im odebrać miejsce w pierwszej dwójce). Od początku uzyskali jednak przewagę taktyczną, która już w 1. minucie mogła przynieść gola, ale po lobie Rakowskiego futbolówka wylądowała na poprzeczce. Wrocławianie dwukrotnie strzelali z dystansu, ale na posterunku był Adrian Jędraszczak. W 12. minucie po odbiorze w środku pola i rajdzie lewą stroną Anczewski wycofał piłkę do Jacka Knyziaka, który mocnym strzałem zdobył gola na 1-0. Jeszcze kilkakrotnie legioniści przedzierali się w pole karne przeciwnika, w szczególności aktywne było prawe skrzydło, gdzie niemal nie do zatrzymania byli: Rakowski i Kevin Ozga, ale gol przed przerwą nie padł. Druga połowa to z początku bardziej wyrównana gra; legioniści zdawali się oszczędzać siły na pojedynki sobotnie, lecz w ich grę wkradło się za wiele chaosu i dwukrotnie gracze z Dolnego Śląska mogli pokusić się o zdobycie bramki. Mimo wszystko dość pewnie grający blok obronny nie pozwolił na utratę gola. Wprowadzony na ostatni kwadrans Kuba Nidzgorski wprowadził w grę Legii dodatkowe ożywienie. Po dobrym podaniu od Ozgi wyprzedził obrońcę, wbiegł w pole karne i wystawił piłkę Anczewskiemu, który nie dał szans bramkarzowi Śląska. Wynik mógł jeszcze podwyższyć Knyziak, ale jego ładne uderzenie z dystansu obronił Kornel Sagan. Zasłużone zwycięstwo Legii i pewny awans do dalszej fazy mistrzostw.