Statystyki w meczu z Bełchatowem

Woytek - Wiadomość archiwalna

Faworyzowana Legia nie zdołała strzelić żadnego gola w meczu z Bełchatowem, za to obrońcy dopuścili dwukrotnie do strzału Marcina Żewłakowa i skończyło się 0-2. Meczowe statystyki pokazują wskazują na wyrównany przebieg meczu - nawet z lekką przewagą legionistów. Niestety, nadal liczba celnych strzałów na bramkę rywala jest bardzo mizerna. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki spotkania z GKS-em Bełchatów.

Legia była aktywniejsza w ataku - bramkarz bełchatowian interweniował 8 razy. Cztery razy futbolówka leciała w światło bramki, a 12 razy przelatywała obok niej. Jednak bełchatowianie również mieli swoje okazje na strzelenie goli i dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie Marijana Antolovicia.

Najaktywniejszym strzelcem był wprowadzony w 29. minucie Bruno Mezenga, który czterokrotnie zagroził bramce Łukasza Sapeli. Dwa niecelne strzały z rzutów wolnych oddał Maciej Iwański. W 20. sekundzie spotkania świetną okazję zmarnował Manu - piłka po jego uderzeniu o milimetry minęła słupek bramki GKS-u.

Legioniści zagrali łagodniej od rywali. W pierwszej połowie podopieczni Macieja Skorży faulowali 6 razy, a w drugiej 4. Bełchatowianie w sumie 13 razy faulowali legionistów.

Aż trzy razy nieprzepisowo rywali powstrzymywał Ariel Borysiuk, który został zmieniony w 29. minucie.

Z kolei najczęściej faulowanym legionistą, podobnie jak we Wrocławiu, był Maciej Rybus.