ME: GKS 1-2 Legia

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia umocniła się na pozycji lidera rozgrywek, pokonując dziś na wyjeździe GKS Bełchatów i odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu. Legioniści w pierwszej połowie przeważali i od 10. minuty prowadzili po akcji Rafała Wolskiego i golu Kacpra Starka, ale gospodarze szybko wyrównali. Ok. 20 minut po przerwie rzut karny podyktowany po faulu na Wolskim wykorzystał Piotr Augustyniak.

Po "jedenastce" legioniści niepotrzebnie cofnęli się zanadto na własną połowę, ale mimo nacisku bełchatowian (którzy jednak poza strzałem w słupek nie stwarzali sobie stuprocentowych okazji pod bramką Szumskiego) stwarzali sobie po kontrach okazje do podwyższenia prowadzenia. Niestety nie wykorzystali żadnej z nich. Bardziej nerwowo zrobiło się w końcówce spotkania, kiedy to po jednym ze spięć na boisku doszło do bijatyki między graczami obu drużyn, a sędzia został zmuszony do sięgnięcia po czerwony kartonik. W końcówce dwie dobre okazje stworzyli sobie gracze GKS, lecz dobrymi interwencjami popisał się Kuba Szumski, wybijając piłki zmierzające w światło bramki. Po spotkanie, które było w przekroju 90 minut stosunkowo wyrównane, wygrała odrobinę lepiej jednak prezentująca się Legia, która "odczarowała" pechowy dotąd obiekt GKS. Dla młodych legionistów jest to bowiem pierwsze zwycięstwo w Bełchatowie w historii występów w Młodej Ekstraklasie.

Pod koniec pierwszej połowy brutalnie sfaulowany został Michał Żyro, który doznał bolesnej kontuzji i w przerwie spotkania musiał opuścić boisko. Prawdopodobnie ominie go również tym samym występ w kadrze narodowej U-19.

W spotkaniu zadebiutowało dwóch kolejnych graczy wywodzących się z Młodych Wilków: środkowy pomocnik Dawid Duda oraz stoper Mateusz Cichocki. W drużynie z Bełchatowa w pierwszym składzie wystąpił w kolei testowany jeszcze niedawno przez naszą druzynę Piotr Piekarski. Młoda Legia ma po 4 kolejkach komplet 12 punktów i bilans bramkowy 10-3. Druga w tabeli Jagiellonia rozegra swój mecz w poniedziałek.

GKS Bełchatów 1-2 (1-1) Legia
0-1 10 min. Kacper Starek (as. Rafał Wolski)
1-1 13 min. Krystian Pieczara
1-2 68 min. Piotr Augustyniak (karny po faulu na Rafale Wolskim)

Młoda Legia: Szumski - Lisowski (55' Michalak), Lisiecki, Augustyniak, Żyro (46' Widejko) - Starek (46' Majkowski), Kopczyński (85' Cichocki), Łukasik, Wolski (71' Duda) - Rosłoń - Efir (46' Rozwandowicz)

Żółta kartka: Cezary Michalak
Czerwona kartka: Bartosz Widejko (90. minuta)