Młodzież: mecze niedzielne

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Komplet punktów zdobyli w meczu drugiej kolejki juniorzy starsi, pokonując 1-0 Wisłę Płock i odbierając jej fotel lidera. Jedyną bramkę meczu zdobył Michał Rzuchowski. W inauguracyjnej kolejce II Mazowieckiej Ligi Juniorów Młodszych CWKS Legia 94 zremisowała bezbramkowo z MKS Mława.

Wisła Płock 92/3 0-1 Legia 92/3
0-1 68 min. Michał Rzuchowski (rzut wolny po faulu na Michale Kępce)

Legia: Wienczatek - Kępka, Długołęcki, M. Grudniewski, Kursa (39' Todorović) - Dąbrowski (66' Gołębiewski), Latos, Rzuchowski, Karniszewski - Prusinowski, Tietz (46' Dzięgielewski)

Po meczu pełnym bardzo twardej walki legioniści pokonali zasłużenie lidera i wywieźli z Płocka 3 punkty. Młode Wilki ponownie przystąpiły do gry w mocno okrojonym składzie (tradycyjnie opartym na zawodnikach z rocznika 1993), bo choć wrócił do akcji zmagający się dotąd z kontuzją palca u nogi Dawid Dzięgielewski, zabrakło z kolei Marcela Gąsiora, odczuwającego dolegliwości mięśnia dwugłowego uda, leczącego słuczony mięsień Bartka Czarneckiego oraz pozostałych graczy nieobecnych w poprzedniej kolejce (m.in. K. Grudniewski, Siwak, Mizgała, Żywko i Mikołajczyk), i przebywających na zgrupowaniach reprezentacji młodzieżowych - Kamińskiego i Lukacza. Legioniści byli w ofensywie, ale nie potrafili zamienić swoich okazji na bramkę. Bardzo ostro, choć niekoniecznie brutalnie grający płocczanie również parokrotnie zbliżyli się do bramki strzeżonej przez Wienczatka, ale obrona Młodych Wilków spisywała się wyjątkowo pewnie. W trakcie pierwszej połowy drobnych urazów doznali: Tietz (który źle stanął na twardej nawierzchni) i Kursa, kopnięty w kostkę. W trakcie drugiej połowy po ostrym wejściu boisko musiał opuścić Sebastian Dąbrowski. Legia mogła wygrać jeszcze wyżej, ale sytuacji sam na sam nie zdołał wykorzystać Dąbrowski, w słupek trafił głową Dzięgielewski, a w poprzeczkę z rzutu wolnego Michał Rzuchowski. W 68. minucie przesunięty po kontuzji Dąbrowskiego do pomocy Michał Kępka, po prostopadłym podaniu Macieja Prusinowskiego zwiódł dwójkę obrońców, jednak tuż przed linią pola karnego jeden z nich powstrzymał "Kempesa" nieprzepisowo, a sędzia podyktował rzut wolny z miejsca niemal na wprost bramki. Rzuchowski popisał się jeszcze dokładniejszym uderzeniem niż poprzednio i ustalił wynik meczu na 0-1 dla Legii.

Następne spotkanie legioniści rozegrają w sobotę o 10 na Blokowej, a przeciwnikiem będzie Mazowsze Grójec, które dziś zremisowało 1-1 z Pogonią Grodzisk Maz. Pogoń będzie z kolei w środę 10.09 kolejnym rywalem Legii.

CWKS Legia 94 0-0 MKS Mława 94 - Zdjęcia z meczu

Legia: Przysowa - Obrębski, Błesnowski Ż, Bożałek, Kruk (61' Pec) - Papież (75' Rogowski), Ziędalski, Ćwiąkała, Kopeć - Sikorski, Korczak (51' Orlik Ż)

Mecz pierwszej kolejki rozgrywany był w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych, które do spółki z nawierzchnią skutecznie przeszkadzały obu drużynom w płynnym rozgrywaniu akcji. Legionistom brakuje jednak jeszcze niemało do optymalnej formy. Spotkanie nie obfitowało w sytuacje podbramkowe. W pierwszej odsłonie ciut bliżsi zdobycia gola byli "wojskowi". Tuż po przerwie doskonałej okazji nie zdołali z kolei wykorzystać mławianie. Mimo licznych prób akcje CWKS kończyły się przeważnie na 20-30. metrze od bramki przeciwników. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, z którego bardziej zadowoleni wydawali się być goście.

W środę druga kolejka - CWKS Legia podejmować będzie przy Oświatowej Naprzód Skórzec. Możliwe, że do tego czasu potwierdzonych do gry zostanie kilku kolejnych graczy (m.in. Pydyn, Lipiński i Miros), co powinno wpłynąć pozytywnie na grę legionistów.