Młode Wilki 1999 prezentują nowe stroje - fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W niedzielę swoje mecze rozgrywali najmłodsi legioniści, i niemal wszyscy wygrali. Rano młodzicy CWKS pokonali 7-5 SEMP, zaś żacy pechowo ulegli 1-2 WAPN. W swoim debiutanckim meczu ligowym orliki z rocznika 2001 pokonały 7-1 rówieśników z Gwardii, zaś w pojedynku zawodników z rocznika 2000 z "Harpagonami" padł wynik 9-5. Młode Wilki 99 pokonały 7-5 UKS Łady.

Młode Wilki:

Legia 99 7-5 UKS Łady - Zdjęcia z meczu
0-1 4 min. Rafał Kazubek
1-1 8 min. Przemek Kostrzycki
2-1 10 min. Emil Możdżonek (as. Michał Malesa)
3-1 13 min. samobójcza (as. Emil Możdżonek)
3-2 15 min. Rafał Kazubek
3-3 19 min. Jakub Gut
4-3 20 min. Jakub Skrzyński (as. Łukasz Pruszyński)
5-3 25 min. Konrad Witkowski (as. Krystian Wawrzyn)
5-4 25 min. Rafał Kazubek
6-4 34 min. Michał Malesa (as. Przemysław Kostrzycki)
6-5 40 min. Dawid Laskus (wolny)
7-5 42 min. Michał Malesa (as. Adrian Rybak)

Legia: Antolak (31' Śmigielski) - Musiał (Gańko, Witkowski), Kostrzycki (Rosiński), Rybak (Hryniuk) - Malesa (Skrzyński) - Możdżonek (Wawrzyn), Waśniowski (Pruszyński)

Już jedna z pierwszych akcji meczu pokazała, że spotkanie z UKS Łady nie będzie spacerkiem - goście po precyzyjnie mierzonym strzale objęli prowadzenie. Legioniści odpowiedzieli trzema golami, ale za każdym razem, gdy wydawało się, że Legia zaczyna odskakiwać przeciwnikom - ci zdobywali gola kontaktowego. Choć przewaga Młodych Wilków była taktycznie i pod względem stwarzanych okazji (m.in. Rybak, Waśniowski, Możdżonek...) wyraźna, to jednak gości nie można było na moment zostawiać bez krycia - w przeciwnym razie nierzadko kończyło się to utratą gola. Dwubramkowa przewaga Legii po trzech kwartach utrzymała się do końca. Wynik może być nieco mylący, gdyż dysproporcja stwarzanych okazji była bardzo wyraźna na korzyść gospodarzy; gracze z Ład byli jednak bardzo skuteczni, w szczególności należałoby w ich szeregach wyróżnić Rafała Kazubka, który ustrzelił hat-tricka. Suma umiejętności technicznych i taktycznych była jednak po stronie Legii.

Legia 2000 9-5 (3-1,1-4,2-0,3-0) Gwardia 2000 - Zdjęcia z meczu
1-0 3 min. Michał Struzik (as. Mikołaj Neuman)
2-0 4 min. Daniel Cichocki
3-0 8 min. Kacper Kucharek (as. Mikołaj Neuman)
3-1 12 min. Jakub Bazyluk
3-2 21 min. Piotr Żuk
4-2 23 min. Piotr Zieliński (as. Sebastian Blok)
4-3 25 min. Jakub Ujma
4-4 27 min. Piotr Żuk (wolny)
4-5 29 min. Piotr Żuk
5-5 41 min. Aleksander Biskup (as. Mikołaj Neuman)
6-5 45 min. Michał Struzik b.a.
7-5 47 min. Bartosz Żaczek (as. Sebastian Blok)
8-5 53 min. Kacper Kucharek b.a.
9-5 54 min. Kacper Kucharek (as. Daniel Janaśkiewicz)

Legia: Białoruski - Kucharek, Janaśkiewicz, Cichocki - Struzik, Blok, Neuman oraz Warszawski - Biskup, Żaczek, Zieliński, Goljasz

Legioniści rozpoczęli spotkanie doskonale i gdy po 10 minutach było już 3-0 wydawało się, że jest niemal po meczu... Niestety zdobyty gol dodał gościom wiary we własne umiejętności, a w drugiej kwarcie, wobec brak na boisku kilku podstawowych graczy, legioniści nie do końca mieli pomysł na przechytrzenie gwardzistów, którzy w ostatnich 5 minutach tej części gry wyszli nawet na prowadzenie.

Trzecia odsłona to miażdżąca przewaga legionistów, która wyrazić może ilość strzałów na bramkę: 24-3, jednak długo nie dająca bramek. Legioniści odzyskali prowadzenie dopiero w samej końcówce tej kwarty, po golach Biskupa i Struzika. Gdy zaraz po przerwie na 7-5 podwyższył Bartek Żaczek, goście podłamali się, zaśdobił ich dwoma celnymi trafieniami Kacper Kucharek.

Legia 2001 7-1 Gwardia 2001 - Zdjęcia z meczu
1-0 2 min. Maciej Kraśniewski
2-0 8 min. Thomas Goureau
3-0 23 min. Olek Napiórkowski b.a.
4-0 38 min. Eryk Stawicki-Górniewicz (as. Kacper Ciesielski)
5-0 48 min. Maciej Anusik b.a.
5-1 53 min. Sebastian Gajownik (wolny)
6-1 57 min. samobójczy (as. Sebastian Szczepaniak)
7-1 59 min. Thomas Goureau (as. Olek Napiórkowski)

Legia: Krzysztof Flis - Kacper Ciesielski, Radosław Graczyk, Mateusz Cichocki - Maciej Anusik - Maciej Kraśniewski, Thomas Goureau oraz Jakub Bartnicki, Jan Goliński, Sebastian Szczepaniak, Piotr Falbiński, Eryk Stawicki-Górniewicz, Szymon Sharma, Olek Napiórkowski, Błażej Bartkiewicz

Bardzo udany był debiut w rozgrywkach ligowych Młodych Wilków 2001, które biorą udział w rozgrywkach dla rocznika 2000. Tym razem przyszło się jednak mierzyć z dobrze znanymi z turniejów i sparingów rówieśnikami z Gwardii. Oba zespoły przed sezonem przeszły sporo zmian kadrowych, i jak się wydaje, wyszły one na lepsze Legii. Historycznego pierwszego gola w meczu ligowym zdobył dla Legii Maciej Kraśniewski, a zaraz potem na 2-0 podwyższył drugi z napastników, Thomas Goureau. Nieco szybciej operujący piłką legioniści grali przy tym dość pewnie w obronie, dzięki czemu mający również momenty ciekawej gry zawodnicy WKS zdobyli gola dopiero przy stanie 5-0, z rzutu wolnego. Koncówka należała jednak do Młodych Wilków, które dwoma kolejnymi trafieniami przypieczętowały niezłą grę i odniosły zwycięstwo 7-1.

CWKS Legia:

CWKS Legia 98 7-5 (2-1) SEMP Ursynów 98 - Zdjęcia z meczu
0-1 12 min.
1-1 20 min. Adrian Skowroński (as. Kevin Przygoda)
2-1 22 min. Mateusz Bui
3-1 40 min. Adrian Skowroński (as. Maciej Pietrzykowski)
4-1 43 min. Maciej Pietrzykowski (as. Filip Marnik)
5-1 47 min. Mateusz Bui (as. Michał Padzik)
5-2 48 min.
6-2 55 min. Maciej Pietrzykowski (as. Kevin Przygoda)
6-3 58 min.
7-3 64 min. Mateusz Bui (as. Kacper Gąstał)
7-4 66 min.
7-5 68 min.

Legia: Nowakowski - Padzik, Liber, Ameliańczyk - Bui, Marnik, Skowroński, Gąstał, Pietrzykowski oraz Sędziak, Przygoda.

Legioniści na rozpoczęcie sezonu wygrali mecz z jednym z mocniejszych zespołów w grupie, SEMP Ursynów. Choć to goście pierwsi objęli prowadzenie, to legioniści (osłabieni brakiem kilku kontuzjowanych zawodników) przejęli szybko inicjatywę i strzelili kolejno 5 goli (a dwa z nich zdobył Maciek Pietrzykowski). W ostatnim kwadransie spotkania grający nieco węższym składem i mocno rozluźnieni korzystnym wynikiem "Wojskowi" pozwolili sobie na kilka błędów, które bezlitośnie wykorzystała solidna drużyna z Ursynowa. Wypracowana przewaga była jednak tak duża, że niepokoju o końcowy wynik spotkania nie było.

WAPN Warszawa 99 2-1 (0-1) CWKS Legia 99 - Zdjęcia z meczu
0-1 25 min. Filip Kąkol
1-1 41 min.
2-1 60 min.

Legia: Lendas, Grabowski - Cyburski, Kąkol, Janusz, Szczubełek, Prokopczuk, Firek, Paradowski, Chaterera

Mecz z WAPN rozegrany na otwarcie sezonu miał zacięty charakter, obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje, jednak nieco więcej z gry mieli legioniści, którzy objęli prowadzenie po akcji Filipa Kąkola. Niefrasobliwość w obronie spowodowała, że niedługo po przerwie gospodarze wyrównali. Gracze CWKS dążyli do odzyskania prowadzenia, niestety strzały Mikołaja Firka, Michała Paradowskiego czy Filipa Kąkola były bądź niecelne, bądź bronił je Tomasz Gradkowski. Legioniści atakowali, ale brakowało im szczęścia, a niekiedy i umiejtności, by lepiej rozwiązać akcje. W doliczonym czasie gry pozostawienie bez krycia aż trzech graczy WAPN zakończyło się utratą gola, a komplet punktów przypadł graczom z Pragi.