Młodzież: mecze niedzielne (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Juniorzy młodsi Legii pokonali 6-0 Dolcan Ząbki. Ich rówieśnicy z CWKS ulegli z kolei 0-2 Hutnikowi. Jeszcze wyższe wyniki padły w meczach rocznika 1999: Młode Wilki wygrały 19-0 na boisku Świtu Warszawa, zaś CWKS Legia nie dała szans Varsovii, strzelając aż 24 bramki! Orlicy CWKS Legii ulegli 1-3 Ursusowi, tracąc dwa gole w końcówce spotkania.

Dolcan Ząbki 94 0-6 (0-2) Legia 94 - Zdjęcia z meczu
0-1 2 min. Kamil Rozmus (as. Mateusz Janusiewicz z rzutu rożnego)
0-2 27 min. Patryk Sokołowski (dob. strzału Kamila Mazka)
0-3 48 min. Dominik Ochman (rzut wolny po faulu na Sosnowskim)
0-4 57 min. Kamil Kurowski (rzut wolny)
0-5 71 min. Kamil Kurowski (as. Olaf Pielaciński)
0-6 78 min. Kamil Kurowski (as. Patryk Sokołowski)

Legia: Zieliński - Przysowa, Ochman, Fabiszewski, Rozmus - Misiak, Sokołowski, Pielaciński, Mazek - Janusiewicz, Sosnowski (48' Kurowski)

Spotkanie z Dolcanem stało - obustronnie - na wyższym poziomie niż niedawny pojedynek z Agrykolą. Gospodarze grali zdyscyplinowany futbol, ale pewnie grająca obronie Legia nie pozwalała im w ofensywie na zbyt wiele. Legioniści zdobyli błyskawicznie prowadzenie po stałym fragmencie gry, a po dobitce Sokołowskiego jeszcze przed przerwą prowadzili 2-0.

Na początku drugiej połowy po niemal identycznych sytuacjach z boiska za faule taktyczne z boiska wyleciało dwóch graczy Dolcanu, oraz protestujący trener i kierownik. Podyktowane rzuty wolne na bramki zamienili Ochman i Kurowski. Grający w 9-tkę Dolcan nie miał już większych szans, a grajacy już bardzo spokojnie i oszczędzający siły legioniści zdobyli dwa kolejne gole. W drużynie Młodych Wilków zadebiutował oficjalnie wypożyczony ze Stali Stalowa Wola bramkarz Paweł Zieliński.

CWKS Legia 94 0-2 (0-1) Hutnik Warszawa 94
0-1 Sebastian Baran (rzut karny)
0-2 Sebastian Baran (rzut karny)

CWKS Legia: Przysowa - Kruk (46' Sikorski), Bożałek (65' Rogowski), Błesnowski, Pec - Obrębski, Orlik, ćwiąkała, Papież - Ziędalski, Pydyn (46' Miros)

Gracze CWKS doznali pierwszej w tym sezonie porażki, ulegając 0-2 Ursusowi. Legioniści dązyli wprawdzie przez cały czas do zdobycia bramki, ale robili to w sposób zbyt jednostajny i przewidywalny, by zaskoczyć Hutników. Na domiar złego, po dwóch faulach w polu karnym i rzutach karnych gracze HKS zdobyli bramki. W przypadku "Wojskowych" skuteczność zdecydowanie bardziej kulała i nie zdołali oni zdobyć ani jednej bramki. Najbliższe spotkanie - w środę o 13 na Oświatowej. Przeciwnikiem bedzie Naprzód Skórzec.

Świt Warszawa 99 0-19 Legia 99 - Zdjęcia z meczu
0-1 2 min. Łukasz Pruszyński (as. Emil Możdżonek)
0-2 3 min. Kamil Waśniowski (as. Adrian Rybak)
0-3 6 min. Emil Możdżonek
0-4 9 min. Kamil Waśniowski
0-5 12 min. Emil Możdżonek
0-6 13 min. Emil Możdżonek (as. Kamil Waśniowski)
0-7 17 min. Konrad Witkowski
0-8 30 min. Emil Możdżonek (as. Adrian Rybak)
0-9 31 min. Łukasz Pruszyński (as. Emil Możdżonek)
0-10 33 min. Łukasz Pruszyński (as. Konrad Witkowski)
0-11 36 min. Wiktor Antolak (as. Konrad Witkowski)
0-12 37 min. Adrian Rybak (as. Jakub Skrzyński)
0-13 45 min. Konrad Witkowski
0-14 46 min. Emil Możdżonek (as. Konrad Witkowski)
0-15 48 min. Krystian Wawrzyn b.a.
0-16 49 min. Emil Możdżonek (as. Krystian Wawrzyn)
0-17 51 min. Emil Możdżonek b.a.
0-18 57 min. Wiktor Antolak (as. Kamil Waśniowski)
0-19 58 min. Łukasz Pruszyński (dob. strzału Adriana Rybaka)

Legia: Śmigielski - Rybak, Kostrzycki, Rosiński, Hryniuk, Witkowski, Pruszyński, Skrzyński, Możdżonek, Waśniowski, Wawrzyn, Musiał, Antolak

Różnica w stylu i poziomie gry między obiema drużynami była widoczna od pierwszych minut meczu. Po 10 minutach legioniści prowadzili już 4-0, i nie było to ich ostatnie słowo... Gospodarze mogli przeciwstawić Legii jedynie ambicję i wolę walki, która niestety z czasem i rosnącym bagażem goli zaczęła się przeradzać momentami w agresję i polowanie na nogi. Na szczęście nie doszło do eskalacji złych emocji. Legioniści na wieść o tym, że pozostał im tylko jeden gol do magicznej granicy "20", rzucili się w ostatnich minutach do zaciętych ataków - chcieli jednak zdobyć bramkę zbyt szybko i zbyt prostymi środkami, i ostatecznie licznik bramek zatrzymał się na liczbie "19".

CWKS Legia 99 24-0 Varsovia Warszawa - Zdjęcia z meczu
Gole: Michał Paradowski 8, Mikołaj Janusz 6, Krzysztof Trzaskowski 5, Mikołaj Firek 4, Jacek Cyburski 1

CWKS Legia: Filip Kąkol - Jacek Cyburski, Mikołaj Janusz, Bartek Szczubełek, Mikołaj Firek, Krzysztof Trzaskowski, Michał Paradowski, Dawid Chaterera.

Choć legioniści przystąpili do meczu mocno osłabieni, z graczem z pola na bramce i tylko 1 rezerwowym okazało się, że goście przybyli na stadion MBOPN w jeszcze mniejszej liczbie. W tym momencie losy meczu były już praktycznie przesądzone, a niewiadomą były tylko rozmiary zwycięstwa "wojskowych" nad grającą w niepełnym składzie Varsovią.

CWKS Legia 2000 1-3 (0-0) KS Ursus II Warszawa - Zdjęcia z meczu
0-1 44 min. Daniel Ostaszewski
1-1 55 min. Rafał Sierajewski
1-2 56 min. Patryk Pokrzywniak
1-3 60 min. Daniel Ostaszewski

CWKS Legia: Alek Grabowski - Bartosz Gołębiewski, Jakub Buliński, Kacper Kochański, Marcin Szymański, Szymon Milczarek, Rafał Sierajewski, Jakub Piórkowski, Aleks Musialik, Krystian Omen

Legioniści podejmowali dziś II zespół Ursusa. Pierwsza połowa była stosunkowo zacięta i nie przyniosła bramek. W trzeciej kwarcie inicjatywę zdecydowanie przejęli goście, ale w bramce Legii doskonale spisywał się Alek Grabowski (mający już doświadczenie z gry ze starszymi o rok kolegami w poprzednim sezonie), jednak i on był bezradny przy precyzyjnym strzale z półwoleja w okienko. Ostatnia kwarta to dalej napór Ursusa i jakby słabnący legionisci. Po jednej z akcji ofensywnych CWKS gola wyrównującego zdobył mimo to Rafał Sierajewski. Niestety legioniści cieszyli się z prowadzenia niecałą minutę. Na domiar złego, w doliczonym czasie gry wynik na 1-3 ustalił Daniel Ostaszewski.

Turniej Top-D, Venlo, dzień 2:
Legia 0-3 Borussia Dortmund
Legia 1-5 Hertha Berlin (gol: Aleksander Waniek)
o 11. miejsce: Legia 1-4 VfB Stuttgart (gol: Wiktor Wiszorowski)

Skład Legii: Kamil Ceran, Jan Balawejder, Patryk Gregorczuk, Kacper Orłowski, Kacper Smoleń, Mateusz Żyro, Stanisław Ławcewicz, Mateusz Leleno, Steve Humphrys, Patryk Kaniecki, Szymon Świerszcz, Kamil Wojtkowski, Igor Korczakowski, Miłosz Szczepański, Cezary Sauczek, Alekander Waniek, Wiktor Wiszorowski
Trenerzy: Ernest Waś (I trener), Arkadiusz Białostocki (kierownik)

Grająca już bez kilku podstawowych graczy kontuzjowanych pierwszego dnia rywalizacji (Ławcewicz, Humphrys, Szczepański) Legia miała poważne problemy z nawiązaniem dziś walki z niemieckimi drużynami. Szczególnie uderzająca była różnica w warunkach i przygotowaniu fizycznym między graczami Legii i Borussii Dortmund. W pozostałych spotkaniach legioniści starali się podejmować wyrównaną walkę, ale byli bezlitośnie kontrowani. Triumfatorem turnieju została Borussia Dortmund, która w finale pokonała Bayer Leverkusen.

Allianz-Meiß & Classen-VR-Bank-Cup 2010, Eschweiler

Najmłodszy rocznik legionistów ze zmiennym szczęściem radził sobie w turnieju finałowym. Z plusów warto jednak wymienić wygraną w meczu o 11. miejsce oraz dużą skuteczność Jacka Kowalskiego i Macieja Kruszewskiego.

Dzień 2, turniej finałowy:

Legia 2002 1-1 Borussia Mönchengladbach (gol: Kowalski)
Bayer Leverkusen 4-1 Legia 2002 (gol: Kruszewski)
Legia 2002 0-1 Fortuna Köln
Legia 2002 1-2 FC Düren-Niederau (gol: Kruszewski)
Legia 2002 0-4 MSV Duisburg

O 11. miejsce: Sportfreunde 1919 Hehlrath 2-2 Legia 2002 k.2-3 (gole: Kruszewski, Kowalski)

Skład Legii: Gabriel Skiba, Bartek Śledziak - Maciej Kruszewski, Czarek Mitas, Bartek Małczak, Kacper Steć, Kornel Toczyski, Mateusz Wysokiński, Daniel Godłoza, Adam Rybka, Patryk Peda, Jacek Kowalski
Trenerzy: Sebastian Knap (I trener), Piotr Głazowski (kierownik)