ME: Legia Warszawa 0-1 Ruch Chorzów

Woytek i Raffi - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia przegrała pierwszy mecz w sezonie. W rozegranym w Legionowie meczu z Ruchem Chorzów "Niebiescy" pokonali podopiecznych Dariusza Banasika 1-0. Zwycięski gol padł dopiero w 84. minucie po uderzeniu Patryka Stefańskiego. W drużynie Młodej Legii 45 minut zagrali: Inaki Astiz, Ariel Borysiuk, Miroslav Radović, Tomasz Kiełbowicz i Piotr Giza.

Fotoreportaż z meczu - 59 zdjęć Woytka
W pierwszej połowie przeważała wyraźnie Legia. Zwarta obrona defensywnie ustawionego Ruchu nie dopuszczała jednak do zbyt wielu sytuacji. Mimo tego po strzałach Wolskiego, Łukasika, Efira, Rosłonia czy Starka gospodarze byli bardzo blisko uzyskania prowadzenia. Dzięki pewnej grze obrony kierowanej przez Astiza Kostia Machnowskij nie miał zbyt wiele roboty, dwukrotnie tylko odważnymi wyjściami uprzedzając napastników chorzowskich.

W przerwie dokonano aż pięciu zmian. Obserwujący spotkanie z trybun Maciej Skorża nie miał jednak wielu powodów do zadowolenia, gdyż Legia spisywała się słabiej niż przed przerwą. Wprawdzie w pierwszym kwadransie dwukrotnie z bliskiej odległości uderzał Efir, jednak nie zdołał pokonać Struskiego. Goście próbowali strzałów z dystansu, po jednym z nich blisko zdobycia gola był Stefański, piłka przeszła jednak tuż obok słupka. W innej sytuacji poświęceniem wykazał się Machnowskij, który przypłacił swoją interwencję bolesnym urazem. W ofensywnych poczynaniach Legii było jednak zbyt wiele chaosu, a górne piłki padały najczęściej łupem obrońców Ruchu. W 84. minucie w pozornie niegroźnej sytuacji w pole karne Młodej Legii przedostał się Stefański, którego uderzenie po ziemi odbiło się jeszcze od słupka i wpadło do bramki. Legioniści rzucili się do szturmu, ale poza kilkoma niecelnymi główkami, nie przyniósł on żadnego efektu. Goście groźnie kontrowali, ale brakowało im dokładności w rozegraniu końcowych fragmentów akcji. Po niezbyt ciekawym meczu Młoda Legia, mimo wyjątkowo dużego wsparcia z pierwszej drużyny, uległa Ruchowi ponosząc pierwszą porażkę w tym sezonie.

Młoda Ekstraklasa: Legia Warszawa 0-1 (0-0) Ruch Chorzów
0-1 - 84 min. Patryk Stefański

Legia Warszawa: Kostiantyn Machnowskij - Wojciech Lisowski, Inaki Astiz (46' Mateusz Lisiecki), Piotr Augustyniak, Tomasz Kiełbowicz (46' Mateusz Cichocki) - Rafał Wolski, Michał Kopczyński (46' Ariel Borysiuk), Daniel Łukasik, Kacper Starek (46' Miroslav Radović) - Mateusz Rosłoń (46' Piotr Giza), Michał Efir

Ruch Chorzów: Mateusz Struski - Przemysław Kanarek, Piotr Kieruzel, Łukasz Maciongowski, Michał Kołodziejski - Michał Szubert (90+2' Łukasz Woźnica), Marcin Czaicki, Filip Starzyński (88' Michał Kucharski), Patryk Stefański - Bartosz Flis, Mateusz Kwiatkowski (85' Piotr Szczygieł)

żółta kartka: Kołodziejski