Młode Wilki 98 pokonaly w pojedynku derbowym Polonię

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W najciekawszym dzisiejszym spotkaniu Młode Wilki 98 pokonały 3-1 Polonię. W pojedynku derbowym orlików legioniści z rocznika '01 ulegli 3-7 Polonii 2000. Młode Wilki 95 osłabione brakiem 9 zawodników nie zdołały "dowieźć" uzyskanego prowadzenia i uległy ostatecznie 1-3 Unii. Ich o rok młodsi koledzy rozgromili 14-0 Znicz, zaś gracze z rocznika 97 pokonali 5-0 Mazowsze Miętne. Orlicy CWKS Legii pokonali 2-1 Varsovię, zaś młodzicy przegrali 1-2 z Gwardią.

Legia 95 1-3 (1-0) Unia Warszawa 95 Zdjęcia z meczu
1-0 24 min. Jakub Arak b.a.
1-1 44 min. Rafał Barzyc
1-2 55 min. Rafał Barzyc
1-3 75 min. Maksymilian Banaszewski (rzut karny po faulu na nim samym)

Legia: Smyłek - Waszkiewicz, Kucharski, Najemski [96], Juźwik - Stolarz, Dziewicki, Parobczyk, Piwowarczyk - Arak (60' Haluch), Śmigielski

Drugą tym sezonie porażkę odnieśli legioniści z rocznika 1995. Dysponująca zaledwie 9 zdrowymi graczami z pola drużyna Młodych Wilków uzupełniona została stoperem z rocznika 1996. Choć pierwsza połowa była w ich wykonaniu całkiem dobra, a wynik 1-0 był najniższym wymiarem kary, w drugiej odsłonie do głosu coraz bardziej zaczęli dochodzić gracze Unii. Niestety na skutek epidemii grypy do listy nieobecnych z poprzedniego spotkania dołączyli także Jagiełło, Okieńczyc i Milewski, zaś Arak który występował już dzień wcześniej, musiał i tak opuścić boisko po godzinie gry. Zastąpił go w polu jedyny dostępny rezerwowy... bramkarz Legii, Artur Haluch. Słabnąca z minuty na minutę legijna jedenastka traciła inicatywę, kolejne gole i przegrała ostatecznie 1-3.

Legia 96 14-0 (6-0) Znicz Pruszków 96 Zdjęcia z meczu
1-0 12 min. Jakub Nidzgorski (as. Rafał Zakrzewski)
2-0 15 min. Marcin Kraska (as. Michał Suchanek)
3-0 24 min. Michał Suchanek (as. Jakub Nidzgorski)
4-0 27 min. Jakub Nidzgorski (as. Eryk Rakowski)
5-0 33 min. Kevin Ozga (as. Michał Podsiadło)
6-0 39 min. Michał Suchanek (as. Kamil Anczewski)
7-0 41 min. Jakub Nidzgorski (as. Mateusz Baranowski)
8-0 45 min. Jakub Nidzgorski (as. Kamil Anczewski)
9-0 48 min. Kamil Anczewski (as. Rafał Makowski)
10-0 60 min. Mateusz Siedlecki (as. Kamil Anczewski)
11-0 61 min. Kamil Anczewski (as. Rafał Makowski)
12-0 65 min. Kamil Anczewski (as. Rafał Makowski)
13-0 67 min. Jacek Knyziak (as. Rafał Makowski)
14-0 72 min. Kevin Ozga (as. Mateusz Baranowski)

Legia: Jędraszczak - Ozga, Piątek (41' Makowski), Zakrzewski, Baranowski - Rakowski (32' Anczewski), Podsiadło (52' Knyziak), Podlecki, Suchanek (58' Siedlecki) - Kraska, Nidzgorski (58' Koncki)

Legiomniści wyjątkowo łatwo poradzili sobie ze zniczem. Drużyna gości przez całe spotkanie oddała dwa groźne strzały, które obronił jednak pewnie Adrian Jędraszczak. Legia po meczu kadry Mazowsza, w którym uczestniczyło aż 8 zawodników Młodych Wilków, wyszła na boisko w lekko przemeblowanym składzie. mimo tego już do przerwy było 6-0. tuż po zmianie stron Młode Wilki dołożyły w ciągu 5 minut trzy kolejne trafienia i można się było zastanawiać jedynie nad tym, jak duże będą rozmiary zwycięstwa. Wynik zapewne byłby jeszcze wyższy gdyby nie to, że przez ostatnie kilkanaście minut Legia grała... w dziewiątkę, po kontuzjach Rafała Makowskiego i Marcina Kraski, które nastapiły już po wyczerpaniu limitu zmian. Już w pierwszej połowie boisko musiał opuścić z urazem mięśnia 4-głowego Eryk Rakowski.

Legia 97 5-0 (3-0) Mazowsze Miętne Zdjęcia z meczu
1-0 Aleksiej Kuncewicz b.a.
2-0 Eryk Więdłocha (as. Kamil Wiśniewski)
3-0 Mateusz Wieteska (as. Eryk Więdłocha)
4-0 Patryk Kostrzanowski b.a.
5-0 Mateusz Wieteska (karny)

Legia: Wojcieszak (43' Jaroszko) - Zabłocki (36' Zaradny), Kostrzanowski, Wieteska, Witkowski - Krasuski (43' Wojczuk), Więdłocha, Maj, Kuncewicz - Wiśniewski (43' Brzosko), Gębalski (43' Polak)

Młde Wilki 97 podtrzymują passę zwycięstw bez straconej bramki i z kompletem punktów i bilansem 42-0 w 6 meczach prowadzą w tabeli. Debiut w dzisiejszym spotkaniu zaliczyli: bramkarz Wojciech Jaroszko oraz napastnik Krystian Gębalski.

Legia 98 3-1 (2-1) Polonia Warszawa 98 Zdjęcia z meczu
0-1 15 min. Marcin Popławski
1-1 21 min. Marwin Leidewall (as. Wiktor Wiszorowski)
2-1 24 min. Wiktor Wiszorowski (as. Marwin Leidewall)
3-1 40 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)

Legia: Ceran (40' J. Ławcewicz, 60' Balawejder) - Gregorczuk, Orłowski (S. Ławcewicz), Żyro (Najemski) - Leleno (Sauczek), Świerszcz (Kaniecki), Korczakowski (Kijewski) - Waniek (Leidewall), Wiszorowski (Jabłoński)

Polonia była zdecydowanie najsilniejszym przeciwnikiem, z jakim przyszło się mierzyć w tym sezonie Młodym Wilkom. Gracze z Konwiktorskiej dązyli do zdominowania środka pola i oddawali sporo strzałow z dystansu jak i ze skrzydeł. Po jednym z nich Kamil Ceran musiał skapitulować. Po 20 minutach role sie odwróciły - legioniści wzmocnili nieco środek, a po podaniu dobrze dziś spisującego się Wiktora Wiszorowskiego gola wyrównującego zdobył Marwin Leidewall. Kilka chwil potem obaj zawodnicy zamienili się rolami i Legia wyszła na prowadzenie. Druga połowa była już raczej spokojniejsza, choć poloniści nie rezygnowali z odrobienia strat (m.in. supek i poprzeczka). Legioniści grali już jednak pewniej i to oni, po podaniu Olka Wańka i strzale Mateusza Leleno podwyższyli prowadzenie. Wynik 3-1 utrzymał się do końca mimo kilku okazji do zmiany wyniku z obu stron. Zwycięstwo legionistów jest zasłużone, ale goście pokazali się z dobrej strony i jak na razie jako jedyna drużyna nie ograniczali się do murowania własnego przedpola. Legia miała jednak mniej słabych punktów i bardziej wyrównany skład, stąd wysiłki Popławskiego, Zycha czy Damiana Dudka spełzły na niczym. Legia niezależnie od wyniku zaległego spotkania Polonii będzie tym samym liderem. Za tydzień mecz z wiceliderem - KOSĄ Konstancin.

Gwardia Warszawa 98 2-1 CWKS Legia 98
1-0 23 min.
2-0 27 min.
2-1 52 min. Kacper Gąstał

CWKS Legia: Nowakowski - Ameliańczyk, Androsiuk, Skowroński, Osowski, Liber, Sędziak, Bui, Chmielewski, Przygoda, Pietrzykowski, Gąstał

Varsovia Warszawa 1-2 CWKS Legia 2000
0-1 Szymon Milczarek
0-2 Rafał Sierajewski
1-2

CWKS Legia: Alek Grabowski (Hubert Kowalski) -
Jakub Buliński, Jakub Piórkowski, Karol Pyka - Rafał Sierajewski - Szymon Milczarek, Marcin Szymański oraz Paweł Cebulski

Orlicy CWKS spisują się coraz lepiej. Po remisie z Polonią 2000 odnieśli zwycięstwo nad Varsovią. Mimo przewagi i licznych okazji bramkowych zdołali wykorzystać tylko dwie z nich. Gdy w końcówce spotkania gospodarze zdobyli gola kontaktowego, zrobiło się zatem nerwowo - tym bardziej, że Varsovia dysponowała dużo szerszą ławką rezerwowych. Legioniści nie pozwolili jednak przeciwnikom na odrobienie strat i zdobyli komlet punktw.

Józefovia 3-9 Legia 2000
Gole: Różański 3, Janaśkiewicz 2, Neuman 2, Struzik 1, N. Zawistowski 1

Legia: Warszawski, Białoruski - Biskup, Żaczek, Cichocki, Zieliński, N. Zawistowski, Struzik, Janaśkiewicz, Michał Borychowski, Kucharek, Goljasz, Neuman, Różański

Kolejne pewne zwycięstwo Młodych Wilków 2000, które przeważały praktycznie pod każdym względem. Momentami brakowało jedynie koncentracji, co skutkowało uratą trzech bramek.

Polonia 2000 7-3 (1-2) Legia 2001
Gole dla Legii: Thomas Goureau, Piotr Falbiński, Szymon Sharma

Legia: Flis - Cichocki, Bartnicki, Goliński, Ciesielski, Anusik, Graczyk, Górniewicz, Szczepaniak, Napiórkowski, Goureau, Sharma

Młodzi legioniści do przerwy prowadzili zacięty bój ze starszymi o rok polonistami i po pierwszej połowie nawet prowadzili 2-1. Niestety po przerwie sił i ogrania już zabrakło i nie udało się "dociągnąć" prowadzenia do końca meczu.