Dawid Duda w dzisiejszym spotkaniu zdobył gola i zaliczył asystę - fot. Mishka

ME: Legia 3-0 Widzew Łódź

Woytek - Wiadomość archiwalna

W Legionowie w kolejnym spotkaniu Młodej Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała Widzew Łódź aż 3-0. Po pierwszej połowie było 0-0, ale już na początku drugiej części gry przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Wojciech Lisowski i piłka wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Bartosza Kanieckiego. Osiem minut później Dawid Duda podwyższył na 2-0. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Kacper Starek.

Fotoreportaż z meczu - 29 zdjęć Mishki

W podstawowej jedenastce wyszli zesłani do rezerw Maciej Iwański i Jakub Wawrzyniak. W 10. minucie rzut wolny z 20 metrów wykonywał Maciej Iwański, ale trafił prosto w mur. W 32. minucie łodzianie powinni prowadzić 1-0. Błąd popełnił jeden z obrońców Legii i z 13 metrów uderzał Damian Radowicz, jednak Jakub Szumski zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Minutę przed końcem pierwszej połowy, ładne prostopadłe podanie w pole karne posłał Maciej Iwański, ale strzał Michała Efira przeleciał nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry znakomite uderzenie zza pola karnego oddał Damian Zawadzki, ale fantastycznie wyciągnął się Jakub Szumski i końcówkami palców zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

W przerwie w drużynie Legii nastąpiły trzy zmiany. Z boiska zeszli Maciej Iwański, Jakub Wawrzyniak, którzy prawdopodobnie we wtorek zagrają z GLKS Nadarzyn na Drukarzu. W 51. minucie piłkę na 23 metrze ustawił Wojciech Lisowski i popisał się przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Bartosza Kanieckiego. Chwilę później mogło być 1-1, ale bardzo dobrej okazji po dośrodkowaniu w pole karne nie wykorzystał Piotr Kuklis - piłka przeleciała tuż obok słupka. W 59. minucie trzech legionistów wyprowadziło kontratak. Rafał Wolski otrzymał podanie od Michała Efira, przytrzymał piłkę na 16 metrze i po ziemi dograł piłkę wzdłuż pola karnego do wbiegającego Dawida Dudy, który mocno uderzył na 2-0. Przez całe spotkanie niemiłosiernie faulowany przez Kuklisa był Lisiecki, ale arbiter nie ukarał widzewiaka nawet żółtym kartonikiem. W 90. minucie potężnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Piotr Wlazło, ale znakomicie w bramce spisał się Szumski. W trzeciej doliczonej minucie meczu Kacper Starek z 16 metrów w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości i ustalił wynik na 3-0 dla Młodej Legii.

Spotkanie obserwował sztab szkoleniowy pierwszej drużyny - Maciej Skorża, Jacek Magiera i Rafał Janas.

Legia Warszawa 3-0 (0-0) Widzew Łódź
1-0 - 51 min. Wojciech Lisowski
2-0 - 59 min. Dawid Duda
3-0 - 93 min. Kacper Starek

Legia Warszawa: 29. Jakub Szumski - 80. Wojciech Lisowski, 31. Cichocki, 3. Mateusz Lisiecki (46' 26. Marcin Bochenek), 25. Jakub Wawrzyniak (46' 23. Bartosz Widejko) - 32. Kamil Majkowski, 8. Daniel Łukasik (86' 22. Mateusz Pogonowski), 7. Maciej Iwański (46' 14. Mateusz Rosłoń), 17. Dawid Duda, 9. Rafał Wolski (66' 13. Kacper Starek) - 24. Michał Efir (75' 30. Paweł Broniszewski)

Widzew Łódź: 23. Bartosz Kaniecki - 19. Jakub Bartkowski, 30. Jarosław Bieniuk, 7. Radosław Kursa, 15. Damian Ceglarz - 8. Damian Radowicz (69' 9. Rafał Rzędzicki), 5. Mikołaj Zwoliński, 18. Piotr Wlazło, 10. Rafał Serwaciński (23' 2. Damian Zawadzki) - 20. Sebastian Ceglarz, 27. Piotr Kuklis

żółte kartki: 56' Mateusz Rosłoń, 70' Kacper Starek, 88' Paweł Broniszewski