Tenis: Sukcesy legionistów we wszystkich kat. wiekowych

Tenisiści Legii bardzo dobrze rozpoczęli sezon 2010/11 - zdobywając miejsca na podium w mistrzostwach Mazowsza we wszystkich kategoriach wiekowych. W mistrzostwach województwa w kategorii do lat 12 (skrzatów) zwyciężyli: Ania Hertel i Kacper Żuk z Legii. Hertel w finale pokonała Emmę Zakordoniec 4-6, 6-2, 10-3. Żuk tymczasem pokonał w finale Tomasza Dudka 6-0, 6-1. Nasi zawodnicy zwyciężyli także w deblu.

Ania Hertel w parze z Weroniką Ciałkowską pokonały w finale Emmę Zakordoniec i Igę Świątek 6-0, 6-4. Kacper Żur triumfował w turnieju deblowym w parze z Mateuszem Gawrońskim. W turnieju singlowym do półfinału doszła Weronika Ciałkowska, a w ćwierćfinale odpadli Mateusz Gawroński i Karolina Aleksandrowicz.

Kacper Żuk wygrał także turniej singlowy o mistrzostwo Warszawy młodzików, pokonując w finale Mateusza Lipińskiego 7-5, 6-1. W deblu Żuk wygrał w parze z Maciejem Pociejem. Warto dodać, że Kacper tydzień wcześniej w Radomiu zaliczył podwójną wygraną na turnieju WTK do lat 14. W mistrzostwach stolicy Krasnali (do lat 10) w deblu zwyciężyła para Ola Jeleń - Natalia Kierelewicz.

W mistrzostwach Mazowsza w kategorii młodzików (do lat 14) do półfinału doszła legionistka Ioana Pietroiu, a w 1/4 finału swój udział w zawodach zakończyły Marcjanna Owczarek, Natalia Ebebenge i Marta Nastula. W turnieju deblowym legionistki spisały się jeszcze lepiej. Marcysia Owczarek w parze z Martą Nastulą doszły do finału, w którym zmierzyły się z Ioaną Pietroiu i Olą Buchlą.

W mistrzostwach Mazowsza Kadetów (do lat 16) drugie miejsce zajęła Ioana Pietroiu. W deblu zwyciężyła para Marcysia Owczarek - Paulina Rustecka.

W mistrzostwach Mazowsza juniorów (do lat 18) w singlu i deblu wicemistrzostwo zdobył Piotr Lutkowski z Legii. Wojciech Lutkowski tymczasem zajął drugie miejsce w turnieju singlowym seniorów WTK-5.